Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. augusta 2022

Fico: Matovič nemá čo robiť vo vláde,postup opozície musí byť taktickýŠéf Smeru-SD naďalej považuje súčasnú vládu za neschopnú. Poukázal napríklad na ceny energií, zvyšovanie cien a ohrozenie niektorých podnikov.Zdieľať
Fico: Matovič nemá čo robiť vo vláde,postup opozície musí byť taktický

Minister financií a líder OĽANO Igor Matovič nemá čo robiť vo vláde. Jeho odvolávanie je otázka stratégie a postupu. Skonštatoval to líder opozičného Smeru-SD Robert Fico v súvislosti s iniciatívou nezaradených poslancov Národnej rady (NR) SR z hnutia Republika, ktorí chcú podať návrh na Matovičovo odvolanie.


"Musí byť nejaká stratégia a taktika v našom postupe. Ja mám riešiť vnútrokoaličné spory? Nevedia vyhnať Matoviča, tak sa obracajú na opozíciu," podotkol s tým, že odchod lídra OĽANO z vlády by umožnil návrat predsedu SaS a ministra hospodárstva Richarda Sulíka i ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (SaS). Fico ozrejmil, že s predstaviteľmi Republiky sa stretol v súvislosti s referendom o predčasných voľbách a chce s nimi hovoriť aj o odvolávaní Matoviča. O zbere podpisov na Matovičovo odvolanie sa s nimi ešte podľa vlastných slov nerozprával.

Šéf Smeru-SD naďalej považuje súčasnú vládu za neschopnú. Poukázal napríklad na ceny energií, zvyšovanie cien a ohrozenie niektorých podnikov. Kabinet podľa neho nemá čas riešiť reálne problémy, pretože sa zaoberá sám sebou a hádkami v koalícii. Podčiarkol, že Slovensko potrebuje stabilnú vládu, ktorá ľuďom aj niečo ponúka. Hovorí o potrebe predčasných volieb.

SaS na otázky o svojom postupe pri odvolávaní Matoviča reagovala tým, že jej poslanecký klub zasadne a rozhodne, ak bude predložený konkrétny návrh a bude jasné, kto všetko je pod ním podpísaný. "Najvyššiu prioritu má pre mňa jednota poslaneckého klubu a strany," povedal šéf liberálov Richard Sulík.

Nezaradení poslanci pôsobiaci v Republike chcú iniciovať mimoriadnu schôdzu na odvolanie Matoviča z funkcie tak, aby sa mohla konať v úvode septembra. Hnutie uviedlo, že so zberom podpisov chcú začať v závere augusta. Hlas-SD reagoval, že jeho poslanci sa iniciatívou budú zaoberať, no zatiaľ ich nikto neoslovil.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 SaS podľa I. Matoviča zavádzala pri zostrihu jeho slov o využití veta (17. 8. 2022)
 Matovič sa opäť obul do Čaputovej. Vraj pre nenávisť k nemu v pohode obetuje osud 2,5 milióna detí a rodičov (15. 7. 2022)
 Urobili ste zo mňa Žida 21. storočia, povedal Matovič v reakcii na novinársku otázku (13. 6. 2022)
 Matovič označil Gyimesiho návrh o zákaze vyvesenia symbolov za správny (30. 5. 2022)
 Spravte zo mňa fašistu, vyhlásil Matovič a hovorí aj o falošnej hre SaS (23. 5. 2022)
 Matovič: Fico ožil ako Fénix, ale koalícia nepustí opozíciu s fašistami k moci (18. 2. 2022)
 Matovič prirovnal Lengvarského výlet do Ománu k Sulíkovmu Dubaju, obidvaja mu pripadajú ako sociálni autisti (30. 12. 2021)
 Matovič: Ľudí možno nezhody v koalícii otravujú, no nič neskrývame (27. 12. 2021)
 Matovič: Koalícia bez Sme rodina by nemala zmysel (23. 12. 2021)
 Matovič potrebuje nepriateľov, komentuje politológ Marušiak jeho reakciu na Čaputovú (21. 12. 2021)nasledujúci článok >>
Matovič zverejnil svoju pravdu a lož SaS, spor prirovnal k rozvodovému konaniu (video)
<< predchádzajúci článok
SaS podľa I. Matoviča zavádzala pri zostrihu jeho slov o využití veta