Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. augusta 2022

SaS podľa I. Matoviča zavádzala pri zostrihu jeho slov o využití vetaSaS vyhlásila, že už nie je súčasťou koalície a ak sa do konca augusta nenaplnia jej požiadavky, ministri zo strany podajú demisiu.Zdieľať
SaS podľa I. Matoviča zavádzala pri zostrihu jeho slov o využití veta

Líder OĽANO a minister financií Igor Matovič (OĽANO) tvrdí, že SaS nehovorila pravdu, keď sa odvolávala na jeho slová o nemožnosti využiť veto pri tzv. prorodinnom balíčku. Matovič v stredu reagoval, že hovoril o vete na vyššie dane. Kritizoval spôsob zostrihu jeho vyjadrení z dielne strany SaS, označil to za podlé konanie a vyzval ju, aby neklamala.


SaS zverejnila na sociálnej sieti zostrih videa, kde najprv Matovič v piatkovom (12. 8.) vyhlásení hovorí o tom, že SaS mohla využiť veto pri balíčku. Následne sú v ňom zábery z mája, kde Matovič tvrdí, že SaS veto použiť nemôže, pretože problematika je súčasťou programového vyhlásenia vlády. Matovič povedal, že jeho vyjadrenie z mája sa týkalo zvyšovania daní. Na stredajšej tlačovej konferencii zverejnil úsek reportáže, ktorá to má dokazovať.

Minister financií v stredu zopakoval, že na krytie rodinného balíčka navrhoval zvýšenie daní, čo SaS odmietala a chcela vetovať. Následne na to reagoval Matovič, že veto si uplatniť nemôže, keďže o zvyšovaní daní píše vláda vo svojom programovom vyhlásení. "Deviateho mája sme mali koaličné stretnutie, kde sme sa dohodli, že im veto budeme akceptovať, aj keď naň nemajú nárok, lebo hrozili, že odídu z koalície," dodal Matovič. SaS v uplynulých dňoch tvrdila, že prorodinný balíček nemohla vetovať.

Spor vo vláde sa vyostril po tom, ako parlament prelomil veto prezidentky pri tzv. protiinflačnom balíčku z dielne Matoviča. Liberáli prestali chodiť na koaličné rady, vypovedali koaličnú zmluvu a žiadajú prepracovanie novej. Ich požiadavkou je aj odchod Matoviča z vlády. OĽANO to odmieta.

SaS vyhlásila, že už nie je súčasťou koalície a ak sa do konca augusta nenaplnia jej požiadavky, ministri zo strany podajú demisiu.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Matovič sa opäť obul do Čaputovej. Vraj pre nenávisť k nemu v pohode obetuje osud 2,5 milióna detí a rodičov (15. 7. 2022)
 Urobili ste zo mňa Žida 21. storočia, povedal Matovič v reakcii na novinársku otázku (13. 6. 2022)
 Matovič označil Gyimesiho návrh o zákaze vyvesenia symbolov za správny (30. 5. 2022)
 Spravte zo mňa fašistu, vyhlásil Matovič a hovorí aj o falošnej hre SaS (23. 5. 2022)
 Matovič: Fico ožil ako Fénix, ale koalícia nepustí opozíciu s fašistami k moci (18. 2. 2022)
 Matovič prirovnal Lengvarského výlet do Ománu k Sulíkovmu Dubaju, obidvaja mu pripadajú ako sociálni autisti (30. 12. 2021)
 Matovič: Ľudí možno nezhody v koalícii otravujú, no nič neskrývame (27. 12. 2021)
 Matovič: Koalícia bez Sme rodina by nemala zmysel (23. 12. 2021)
 Matovič potrebuje nepriateľov, komentuje politológ Marušiak jeho reakciu na Čaputovú (21. 12. 2021)
 Keď máme takto fungovať ďalej, tak radšej poďme od toho, kritizuje Matovič situáciu v koalícii (3. 11. 2021)nasledujúci článok >>
Fico: Matovič nemá čo robiť vo vláde,postup opozície musí byť taktický
<< predchádzajúci článok
Mimoriadna situácia pre nedostatok pitnej vody platí v 12 obciach