Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

31. októbra 2022

Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v históriiŠpičkový 50-megapixelový fotoaparát, prvý na svete s 10-úrovňovou nastaviteľnou fyzickou clonou, vynikajúci výkon a najvyššie skóre v histórii rebríčka DXOMARK.Zdieľať
Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v histórii

Najnovší vlajkový smartfón Huawei - Mate 50 Pro - ovládol prestížny rebríček fotomobilov a môže sa právom pýšiť titulom “Najlepší smartfón na fotografovanie.”

Huawei Mate 50 Pro obstál v poprednom svetovom rebríčku na hodnotenie kvality  fotoaparátov DXOMARK na výbornú a všetkých najväčších konkurentov v tomto odvetví nechal za sebou.

1. miesto v rebríčku DXOMARK opäť patrí Huawei

Aktualizovaný rebríček DXOMARK jasne naznačuje, že nový Mate 50 Pro je vybavený najlepším mobilným fotoaparátom, ktorý je momentálne na trhu dostupný. Vlajková loď Huawei disponuje výkonným 50MP ultra clonovým fotoaparátom a prvou 10-úrovňovou nastaviteľnou fyzickou clonou na svete, ktorá zahŕňa kľúčové pokroky v optickom systéme, mechanickej štruktúre, zobrazovacej technológii a spracovaní obrazu. Fotoaparát Ultra Aperture Camera je vybavený variabilnou clonou f/1.4-4.0 a v kombinácii s obrazovým jadrom XD Fusion Pro dokáže nastaviť kvalitu obrazu takmer na úrovni DSLR fotoaparátu.

Prestížny portál veľmi vysoko ocenil technické aj fotografické možnosti najnovšieho vlajkového modelu Huawei a získal celkové rekordné skóre 149 bodov. Za samotné fotografovanie dostal Mate 50 Pro 152 bodov, pričom experti ocenili predovšetkým široký dynamický rozsah pri fotografovaní, vysokú úroveň detailov, veľmi dobre kontrolovaný šum na fotografiách či zachovanie detailov vo všetkých rozsahoch zoomu. Za natáčanie videa dostal smartfón hodnotenie 141 bodov a za zoom 148 bodov.

Profesionál v každom smere

Okrem výkonných možností fotoaparátu prichádza nový Mate 50 Pro s charakteristickým dizajnovým jazykom série Mate. Po prvýkrát v histórii tiež využíva elegantný vzor Clous de Paris, ktorý predstavuje nový druh krásy, ktorá je prepracovaná do posledného detailu.

Nový Mate 50 Pro v špeciálnej oranžovej vegánskej koženej verzii je dodávaný s „Kunlun Glass“ sklom displeja, vďaka čomu je odolnejší voči pádom, ako je overené päťhviezdičkovou certifikáciou odolnosti skla od švajčiarskeho SGS. Vďaka tomu je prvým smartfónom, ktorý kedy získal túto certifikáciu, čo znamená ďalší prelom Huawei v oblasti vedy o materiáloch. Nová vlajková loď smartfónov Huawei tiež podporuje vodotesnosť IP68 až do 6 metrov pod vodou, čo mu umožňuje bez problémov zvládnuť mokré a prašné prostredie.

Novinka obsahuje špičkovú technológiu, ktorá podstatne zvyšuje výkon, pričom beží na nadstavbe EMUI 13, ktorá zjednodušuje každodenné interakcie vďaka jednoduchej navigácii jedným dotykom.

 

Kompletnú aktualizovanú správu o hodnotení smartfónov DXOMARK nájdete na tomto odkaze.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Huawei Mate 50 Pro: Prichádza nový kráľ smartfónovej fotografie (5. 10. 2022)
 Video: Aj v novom Huawei nova 9 SE môžete mať všetky svoje obľúbené aplikácie (23. 3. 2022)
 Watch GT Runner: Prvé bežecké hodinky od Huawei prichádzajú na Slovensko (video) (7. 3. 2022)
 Naozajstná výdrž: Smartfóny série Huawei P50 vás dostanú po stránke batérie aj hardvéru (21. 2. 2022)
 Smartfóny Huawei P50 Pro a P50 Pocket prichádzajú do predaja u slovenských operátorov (7. 2. 2022)
 Huawei uvádza na slovenský trh nový top model P50 Pro a skladací P50 Pocket (video) (26. 1. 2022)
 Bezkontaktne už zaplatíte aj Huawei smartfónom: NFC platby umožnia aj čoskoro dostupné novinky radu P50 (21. 1. 2022)
 Zachyťte krásu okamihu s novým fotoaparátom Ultra Vision smartfónu Huawei nova 9 (2. 11. 2021)
 Nový smartfón od Huawei je tu: nova 9 ponúkne funkcie vlajkovej lode za polovičnú cenu (video) (21. 10. 2021)
 Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko: Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11 (6. 9. 2021)nasledujúci článok >>
Práce na obnove Kúrie Zuzana v Markušovciach začnú v novembri, pôjdu na ňu viac než dva milióny eur
<< predchádzajúci článok
Slovenské národné divadlo dočasne povedie J. Švolík