Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

02. júna 2021

Huawei predstavuje nové zariadenia s operačným systémom Harmony OS 2Spoločnosť Huawei dnes predstavila sériu nových produktov s integrovaným operačným systémom Harmony OS. Ten prináša novú éru inteligentnej spolupráce naprieč rôznymi zariadeniami od Huawei.Zdieľať

Huawei predstavuje nové zariadenia s operačným systémom Harmony OS 2

"Žijeme v dobe, kedy je všetko prepojené a inteligentné. Nikto z nás nemôže ostať imúnny voči svetu plnému inovatívnych technológií," uviedol počas prezentácie nového systému Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group (CBG). „Predstavenie operačného systému Harmony a novej série produktov, ktoré fungujú na báze tohto priekopníckeho systému, je výsledkom nášho dlhoročného úsilia poskytovať čo najlepší a najinteligentnejší používateľský zážitok, ktorý má budúcnosť.“

Aj keď používame čoraz viac smart zariadení, práca s nimi nie je dostatočne intuitívna. Operačné systémy majú tendenciu komplikovať vzájomné prepojenie, čo v vedie k nepohodlnému ovládaniu a negatívnym skúsenostiam.

Nový Harmony OS od Huawei bol navrhnutý tak, aby tento problém vyriešil. Ako operačný systém novej generácie poskytuje spoločný jazyk pre rôzne druhy inteligentných zariadení ako sú smartfóny, tablety, smart hodinky a mnohé ďalšie, ktorým umožňuje jednoduché prepojenie a spoluprácu. Systém automaticky využíva a kombinuje možnosti jednotlivých zariadení na základe toho, čo práve používateľ potrebuje. Zabezpečuje to úplne nový typ prepojenia prostredníctvom integrácie hardvéru a tzv. service widgets.

Huawei Watch 3: Inteligentní asistenti s výkonom smartfónu

Nové prémiové smart hodinky série Huawei Watch 3 majú zakrivenú obrazovku z kvalitného skla a puzdro z nehrdzavejúcej ocele. Novinka je vybavená úplne novou otočnou korunkou, ktorá sníma rôzne úrovne tlaku a poskytuje haptickú odozvu, vďaka čomu sa ľahko ovládajú.

Huawei Watch 3 sú prvé inteligentné hodinky s Harmony OS a prinášajú nové možnosti prepojenia so smartfónmi Huawei. Hodinky tiež zastanú úlohu profesionálneho manažéra fitness a zdravia, a to vďaka podpore 100 tréningových režimov. Sú vybavené novým, ešte presnejším teplotným senzorom a po prvýkrát podporujú detekciu telesnej teploty.

[1] Nájdete v nich tiež informáciu o pomere glukózy v krvi, detekciu pádu či SOS funkcie.

Rovnako ako predchádzajúce modely smart hodiniek Huawei, aj séria Watch 3 sa vyznačuje mimoriadne dlhou výdržou batérie. V prípade modelu Watch 3 Pro vydrží batéria v režime dlhej výdrže až 21 dní.

Smart hodinky série Watch 3 budú čoskoro dostupné aj na Slovensku.
 

[1] Táto funkcia vyžaduje aktualizáciu Over the Air (OTA). Tento výrobok nie je lekárskym prístrojom, použitie je určené najmä na meranie teploty pokožky zápästia a zmien telesnej teploty počas a po cvičení zdravých ľudí vo veku od 18 rokov. Namerané údaje nie je možné použiť ako základ pre lekársku diagnostiku.

Huawei MatePad Pro: Produktivita pre kreatívcov

 

Nový tablet Huawei MatePad Pro sa vyznačuje obrovským 12,6-palcovým OLED FullView displejom s pomerom obrazovky k telu 90 % - najviac zo všetkých tabletov, ktoré sú aktuálne na trhu. MatePad Pro prichádza s predinštalovaným systémom Harmony OS, ďalej podporuje funkcie pre správu distribuovaných údajov a plánovanie úloh. Novinka môže bezproblémovo spolupracovať so smartfónmi a počítačmi, a tým zásadne zlepšiť vašu produktivitu a kreativitu. Prvý tablet s Harmony OS bude dostupný aj v Európe, na Slovensku zatiaľ predaj nie je plánovaný.

Huawei MatePad Pro: Produktivita pre kreatívcov

 

Interakcia budúcnosti

Vďaka Harmony OS je ovládanie viacerých zariadení rovnako jednoduché, ako by ste ovládali len jedno. Ovládací panel podporuje intuitívne prepojenie pomocou funkcie drag-and-integrate, ktorá umožňuje spoluprácu rôznych zariadení v rôznych scenároch.

Napríklad, ak chcete večer pozerať film, stačí otvoriť ovládací panel a presunúť ikonu inteligentnej obrazovky na ikonu telefónu. Film “preskočí” z telefónu priamo na televízor. Ak používate bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds 4, môžete ikonu slúchadiel potiahnuť na ikonu telefónu. V tom okamihu sa film prehrá na vašej inteligentnej obrazovke a zvuk nasmeruje do vašich slúchadiel.

Centrum úloh v Harmony OS umožňuje aplikáciám “cestovať” medzi rôznymi zariadeniami bez nutnosti ich inštalácie na každom jednom z nich. Tento systém má názov Super Device a ide o sústavu zariadení, ktoré sú vzájomne prepojené do takej miery, že nezáleží na tom, ktoré z nich práve držíte v ruke - môžete využívať výhody každého z nich. Na ľubovoľnom zariadení, ktoré je súčasťou systému Super Device, môžete tiež vidieť úlohy, ktoré bežia na všetkých ostatných zariadeniach.

Ak, napríklad, chcete väčší displej na hranie na mobilných zariadeniach, jednoducho potiahnete prstom nahor a umiestnením kurzora myši zobrazíte obrazovku Overview (Prehľad). Následne jednoduchým potiahnutím “prenesiete” hru na svoj Huawei MatePad Pro a zábava môže pokračovať.

Interakcia budúcnosti

Nová domovská obrazovka v prevedení Harmony OS je prehľadnejšia ako kedykoľvek predtým. Potiahnutím nahor máte možnosť vygenerovať widgety služieb, ktoré zobrazujú v reálnom čase ľahko prístupné informácie alebo služby bez toho, aby ste museli otvárať samotnú aplikáciu. Veľkosť widgetov sa dá prispôsobiť - kliknutím na aplikácie a posunutím nahor zobrazíte ich miniaplikácie, a opätovným kliknutím na ľubovoľné voľné miesto na domovskej obrazovke ich skryjete.

Krása inovatívnej interakcie spočíva aj v estetických detailoch: špeciálne navrhnuté písmo Harmony OS Sans a prirodzené gravitačné animácie ponúkajú rovnaký používateľský zážitok vo všetkých zariadeniach so systémom Harmony OS.

Funkcia Huawei HiLink bola inovovaná na Harmony OS Connect. Cieľom tejto zmeny je umožniť inteligentné funkcie pripojenia aj so zariadeniami iných značiek. Vybrané inteligentné domáce zariadenia s touto funkciou môžete pripojiť k vášmu mobilnému telefónu jediným kliknutím - ak máte vstavanú rúru Midea, stačí pomocou smartfónu s Harmony OS kliknúť na ikonu a vybrať recept na okamžitú prípravu jedla. So smart chladničkami Haier, ktoré automaticky upravujú teplotu podľa typu potravín, vám potraviny vydržia dlhšie. Alebo si pripravte sójové mlieko s prístrojmi Joyoung, ktoré vedia odporučiť recepty na základe údajov z aplikácie Zdravie. Pomocou týchto smart funkcií premeníte vašu kuchyňu na osobného strážcu zdravého životného štýlu.

Plynulejší systém a vyššia bezpečnosť

Plynulosť systému Harmony OS prešla komplexným testovaním. Telefóny s novým operačným systémom dokážu udržať rýchlosť čítania a zápisu na rovnakej úrovni, ako v novom telefóne, aj po 36 mesiacoch používania. Platí to aj v prípade, ak je v zariadení k dispozícii veľmi malé množstvo voľnej pamäte.

Súkromie a bezpečnosť spotrebiteľov je pre Huawei najvyššou prioritou a nový operačný systém nie je výnimkou. Harmony OS nadväzuje na špičkové technológie ochrany súkromia a bezpečnosti, ktoré priniesla už nadstavba EMUI. Hlavným princípom bezpečnostných mechanizmov je záruka, že ku konkrétnym údajom v konkrétnom zariadení má prístup iba oprávnená osoba. Týmto spôsobom je zaistená aj bezpečnosť každého úkonu - či už ide o ukladanie, prenos alebo používanie údajov, a to vo všetkých zariadeniach.

K dispozícii je tiež spoločná autentifikácia identity viacerých zariadení: to znamená, že užívatelia môžu odomknúť svoje telefóny pomocou kombinácie rozpoznávania tváre na svojom smartfóne a špeciálnej funkcie, ktorá zaisťuje, že správne hodinky sú pripojené k správnemu smartfónu. Aplikácie Harmony OS prechádzajú prísnym testovaním počas celého vývoja, inštalácie a používania s cieľom zaistiť požadované normy ochrany súkromia.

Plynulejší systém a vyššia bezpečnosť

 

Spoločnosť Huawei na dnešnom podujatí predstavila tiež dva špičkové monitory MateView a MateView GT, ktoré budú v predaji v domovskej Číne. Ďalšou novinkou sú bezdrôtové slúchadlá FreeBuds 4 s technológiou ANC, ktoré budú na Slovensku dostupné počas tohto leta.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Huawei na budúci týždeň spustí svoj nový operačný systém Harmony pre smartfóny. (25. 5. 2021)
 Hodinky série Huawei Watch GT 2 dostávajú aktualizáciu s množstvom noviniek (28. 4. 2021)
 Video: Huawei štartuje predaj nového elektromobilu Seres SF5 (22. 4. 2021)
 Huawei predstavuje nové bezdrôtové slúchadlá FreeBuds 4i s výdržou až 10 hodín (30. 3. 2021)
 Huawei AppGallery rastie, má už 530 miliónov používateľov (4. 3. 2021)
 Video: Tretia generácia skladacieho smartfónu prichádza: Huawei Mate X2 je výsledkom dlhoročných inovácií a výskumu (24. 2. 2021)
 Prehľad smart hodiniek od Huawei: Čo ponúkajú a ako si vybrať správne? (23. 2. 2021)
 Naučte sa vloggovať s Huawei Mate 40 Pro (28. 1. 2021)
 Slováci a Google služby: Výsledky prieskumu prekvapili (22. 12. 2020)
 Huawei spravil pod tlakom amerických sankcií vážny krok, predal svoju divíziu lacných mobilov Honor (17. 11. 2020)nasledujúci článok >>
28. ročník Art Film Festu spustil predpredaj cinepassov
<< predchádzajúci článok
Dlho očakávaná rozlúčka s Karolom Duchoňom po 35 rokoch