21. marca 2011

Jágrovho trénera v Omsku vyhodili počas tretej tretiny

Predstavitelia ruského hokejového klubu Avangard Omsk urobili počas pondelkového rozhodujúceho siedmeho stretnutia štvrťfinále KHL s Magnitogorskom ...

bez nazvu Najväčšia hviezda Omsku Jaromír JágrFoto: AP/Alexander WilfOMSK 21. marca (WEBNOVINY) - Predstavitelia ruského hokejového klubu Avangard Omsk urobili počas pondelkového rozhodujúceho siedmeho stretnutia štvrťfinále KHL s Magnitogorskom nečakaný krok a za stavu 0:1 v tretej tretine odvolali trénera Raima Summanena. Stretnutie potom dokoučoval jeho asistent Igor Nikotin. Informuje o tom server sports.ru.

Ani rýchle odvolanie hlavného kormidelníka hokejistom Omsku nepomohlo, v kľúčovom dueli sezóny prehrali s Magnitogorskom 0:2. Aj keby Avangard ešte zápas otočil, v ďalšom kole play-off by ho už Summanen neviedol. Vedenie klubu už počas tretej tretiny rozhodlo, že mužstvo by vo zvyšku sezóny trénoval Nikotin.

Pod Summanenovým vedením sa Avangard stal víťazom základnej časti KHL, v play-off sa mu však už úplne nedarilo. Po veľkom trápení prešiel v osemfinále cez Nižnekamsk, ale na Magnitogorsk už Jaromír Jágr a spol. nemali.