Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. marca 2011

UEFA sa rozhodla ponechať systém kvalifikácie MSVýkonný výbor Európskej futbalovej únie (UEFA) potvrdil, že kvalifikácia o postup na záverečný turnaj majstrovstiev sveta v roku 2014 v Brazílii bude mať rovnaký ...Zdieľať
uefa Ilustračné fotoFoto: SITA/AP PARÍŽ 21. marca (WEBNOVINY, AP) - Výkonný výbor Európskej futbalovej únie (UEFA) potvrdil, že kvalifikácia o postup na záverečný turnaj majstrovstiev sveta v roku 2014 v Brazílii bude mať rovnaký formát ako tá na šampionát v roku 2010 v Juhoafrickej republike. V pondelok o tom po zasadnutí VV UEFA v Paríži informoval generálny sekretár UEFA Gianni Infantino. Starý kontinent dostal od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) pre MS 2014 nezmenený počet 13 účastníckych miest. Do bojov o účasť na šampionáte sa zapojí celkovo 53 reprezentácií, ako tomu bolo aj v kvalifikácii MS 2010, keď ich UEFA rozdelila do deviatich skupín. Z nich aj tentoraz postúpia priamo víťazi jednotlivých skupín, osem najlepších tímov z druhých miest bude hrať baráž o zvyšné štyri miestenky. Žreb všetkých kontinentálnych kvalifikácií MS 2014 bude 30. júla 2011 v Riu de Janeiro.

"Dnes sme rozhodli iba o formáte kvalifikácie. Presné pravidlá musí schváliť FIFA. Týka sa to aj žrebu a nasadenia do košov," povedal Infantino.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Weiss st. ohľadom financií za MS: Sú to zaslúžené peniaze
<< predchádzajúci článok
Jágrovho trénera v Omsku vyhodili počas tretej tretiny