Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. januára 2019

Každý druhý turecký žiadateľ o azyl ho dostane v NemeckuPribližne každý druhý turecký občan žiadajúci o azyl v zahraničí ho dostane v Nemecku. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na nemecké ministerstvo ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Berlín 11. januára (TASR) - Približne každý druhý turecký občan žiadajúci o azyl v zahraničí ho dostane v Nemecku. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na nemecké ministerstvo vnútra.


Ministerstvo poskytlo tento údaj v odpovedi na interpeláciu Sevim Dagdelenovej, poslankyne Spolkového snemu za stranu Ľavica. "Turecko nie je bezpečná krajina pôvodu. Situácia pre tureckých občanov, ktorí majú iné názory, sa čoraz viac zhoršuje," uviedla Dagdelenová.

DPA pripomína, že od pokusu o prevrat v roku 2016 turecká vláda vyvíja nátlak na ľudí, ktorých považuje na potenciálnych nepriateľov štátu, pričom tisíce osôb bolo zatknutých. Mnohí Turci hľadajú útočisko v zahraničí.

Podľa Dagdelenovej nemá nemecká spolková vláda zábrany poskytovať režimu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana hospodársku pomoc a dodávky zbraní, zatiaľ čo každá druhá osoba, ktorá unikla pred Erdoganom, dostane ochranu v Nemecku. Konštatovala, že Nemecko by malo zastaviť všetku pomoc pre Erdoganovu vládu.

Počet Turkov žiadajúcich o azyl v Nemecku od roku 2016 dramaticky stúpol. V rokoch 2013-15 ich bolo každoročne okolo 1800. V roku 2016 ich počet stúpol na 5742, v roku 2017 na 8483 a vlani od januára do novembra požiadalo v Nemecku o azyl 10.075 Turkov.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predaj áut BMW dosiahol v roku 2018 nový rekord
<< predchádzajúci článok
Kloptaň vo Volovských vrchoch nesie názov po baníckej klopačke

Každý druhý turecký žiadateľ o azyl ho dostane v Nemecku - diskusné fórum čitateľov