Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. januára 2019

Spojené štáty začali s odsunom svojej vojenskej techniky zo SýrieSýria. Ilustračné foto.Zdieľať
Sýria. Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo
Washington 11. januára (TASR) - Spojené štáty začali so sťahovaním vojenského vybavenia zo Sýrie. Dochádza k tomu v súlade s plánmi prezidenta Donalda Trumpa na stiahnutie amerických vojakov z tejto krajiny. S odvolaním sa na zdroj v americkej administratíve o tom informovala spravodajská televízia CNN.


Zdroj spresnil, že prvá časť pozemnej vojenskej techniky opustila Sýriu v priebehu posledných niekoľkých dní. Z bezpečnostných dôvodov však nešpecifikoval, o akú techniku šlo ani kam a akým spôsobom bola odvezená.

Televízia pripomenula, že vo všeobecnosti sa očakáva, že americké sily sa začnú sťahovať najprv zo severu Sýrie.

CNN okrem toho informovala, že vedúcu úlohu pri odsune amerických jednotiek zo Sýrie zohráva centrálne velenie ozbrojených síl USA, ktoré už medzičasom údajne stanovilo, ktoré lode, lietadlá, vrtuľníky a pozemná technika sa zapoja do odsunu.

Zdroje v administratívne USA nedávno uviedli, že bude potrebná diskusia o percentuálnych podieloch sťahovanej vojenskej techniky, pričom sa očakáva, že k odsunu vojakov zatiaľ nedôjde.

CNN konštatovala, že ministerstvo obrany sa prvými odsunmi vojenskej techniky snaží ukázať pokrok pri plnení Trumpových plánov.

Pentagón tento týždeň oznámil, že z bezpečnostných dôvodov nebude informovať o konkrétnych pohyboch vojenských jednotiek ani o časových harmonogramoch ich odsunu. Avizoval však, že z času na čas poskytne informácie o odsune amerických jednotiek zo Sýrie.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čína pravdepodobne stanoví na tento rok opäť slabší cieľ rastu
<< predchádzajúci článok
Primátorka Skalice vymenovala zástupcu,bude mať na starosti plánovanie

Spojené štáty začali s odsunom svojej vojenskej techniky zo Sýrie - diskusné fórum čitateľov