Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. januára 2021

Kočnera s Ruskom dobehla spravodlivosť, mafia dnes prehrala, komentujú politici rozsudok v kauze zmenkySpravodlivosť konečne dobehla aj Pavla Ruska a Mariana Kočnera. Na sociálnej sieti to ...Zdieľať
kočner rusko zmenky

12.1.2021  - Spravodlivosť konečne dobehla aj Pavla Ruska a Mariana Kočnera. Na sociálnej sieti to uviedla ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

 

 

Kočner a Rusko si odsedia 19 rokovReagovala tak na rozhodnutie senátu Najvyššieho súdu SR (NS SR), na základe ktorého si v kauze miliónových televíznych zmeniek Kočner a Rusko odsedia vo väzení zhodne po 19 rokov.

„Skutok sa stal, najvyšší súd ich uznal vinnými. Éra Mariana Kočnera sa definitívne skončila. Časy, kedy sa Marian Kočner mohol spoľahnúť na svojich politických ochrancov a kamarátov, ktorí mu roky kryli chrbát, sú preč,” napísala Remišová.

Prípad Kočnera a Ruska je podľa nej ukážkou toho, ako môžu štátne orgány fungovať, ak nie sú zneužívané a korumpované systémom „našich ľudí”.

 

 

Kauza zmenky ukázala dve tváre Slovenska


Snaha o obrovský podvod, arogancia a bohorovnosť Kočnera a Ruska, ktorú odhalilo vyšetrovanie a dokazovanie, ukázala podľa podpredsedu Národnej rady SR (NR SR) Juraja Šeligu (Za ľudí) dve tváre Slovenska.

„Mafiu, ktorá sa cítila nedotknuteľne a vyšetrovateľov a prokurátorov, ktorí sa neboja a robia si svoju prácu poctivo. Mafia dnes prehrala,” doplnil vo svojom profile na sociálnej sieti. „Kočner začína hľadieť spravodlivosti priamo do očí. Devätnásť rokov bude dlhý pohľad,” Uzavrel Šeliga.

„Žeby predsa len existovala na Slovensku spravodlivosť? Dnes dala o sebe vedieť výrazným spôsobom,” napísal na sociálnej sieti predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš.

Podľa europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej (SaS) sú Kočner a Rusko tam, kde patria. „Koniec výletov na jachte, návštev generálnej prokuratúry, sledovania novinárov a ich rodín, koniec odtučňovacích kúr v Indii a koniec šikany nepohodlných, ktorí bojovali proti gaunerom ako Kočner a Rusko. Ich koniec je presne taký, aký si zaslúžili,” uviedla Nicholsonová na sociálnej sieti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kočnera s Ruskom dobehla spravodlivosť, mafia dnes prehrala, komentujú politici rozsudok v kauze zmenky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Spravodlivosť dnes vyhrala, reaguje Lipšic na odsúdenie Kočnera a Ruska v kauze zmeniek (12. 1. 2021)
 Rusko neprišiel na pojednávanie v kauze zmenky, po útoku kyselinou skončil v nemocnici (15. 12. 2020)
 Najvyšší súd bude zasadať v kauze Kočnerových zmeniek, zverejnili termíny pojednávaní (25. 11. 2020)
 Nad Kočnerom visia búrkové mračná, má vypovedať pre zasahovanie do nezávislosti súdov (22. 4. 2020)
 Kočner údajne ukryl časť svojho majetku v schránkovej firme vedenej na jeho dcéru Karolínu (14. 4. 2020)
 Súd v kauze zmenky: Kočnerove zmenky neboli evidované ani v účtovníctve jeho firmy, tvrdí Balkovičová (27. 1. 2020)
 MARIAN K. ODMIETA VINU VO VECI VRAŽDY NOVINÁRA J. KUCIAKA (13. 1. 2020)
 PAVOL R. AJ MARIAN K. SÚ PRVÝKRÁT SPOLU NA POJEDNÁVANÍ V KAUZE ZMENIEK (16. 12. 2019)
 USA zmrazia účty Mariana Kočnera, je na sankčnom Magnitského zozname (10. 12. 2019)
 Video: Kočner si nahral aj Počiatka, na videu žiada od Trnku krytie v kauze Tipos (29. 11. 2019)nasledujúci článok >>
Ministerstvo odporúča Slovákom len nevyhnutné cestovanie, v Rakúsku môže dôjsť k sprísneniu opatrení
<< predchádzajúci článok
Volkswagen otestoval viac ako deväťtisíc ľudí, pozitívnych nebolo ani jedno percento

Kočnera s Ruskom dobehla spravodlivosť, mafia dnes prehrala, komentujú politici rozsudok v kauze zmenky - diskusné fórum čitateľov