Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. novembra 2022

Koľko poslancov SaS zahlasuje za odvolanie Mikulca? Na klube vraj dostali „zelenú“Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nebude vopred informovať o tom, koľkí poslanci budú hlasovať za odvolanie ministra vnútraZdieľať
3j2a2149 676x451 23.11.2022 (Webnoviny.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nebude vopred informovať o tom, koľkí poslanci budú hlasovať za odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Pre agentúru SITA to uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Rozhodnutie padlo na poslaneckom klube.


Na klube sme si dohodli zelenú kartu, nebudeme však informovať o počtoch zelených kariet. Nebudeme vopred informovať o tom, ako budú jednotliví poslanci za SaS hlasovať, pretože nepotrebujeme, aby kolegovia nejak spočítavali naše hlasy,“ povedala Zemanová.

Poslanci za SaS Juraj Krúpa a Marián Viskupič sa už v diskusných reláciách vyjadrili, že budú hlasovať za odvolanie Mikulca, pretože nezvláda situáciu s nelegálnymi migrantmi. Podľa Zemanovej ide o dlhodobý postoj týchto poslancov, ktorí sa ním netaja.
Mimoriadna parlamentná schôdza k odvolaniu ministra vnútra Romana Mikulca bola 15. novembra. Poslanci však nerozhodli o jeho odvolaní, keďže parlament nebol uznášaniaschopný. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) prerušil schôdzu a jej pokračovanie určil na štvrtok 1. decembra o 11:00. Ide už o ôsmy pokus o odvolanie ministra vnútra.

Pod návrh sa podpísali poslanci Smeru-SD, Hlasu-SD, Republiky a traja nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa (Život – národná strana). Mikulcovi vyčítajú, že nečinnosťou pri riešení migračnej krízy spôsobil medzinárodnú blamáž a bezpečnostné riziko pre Slovensko.
Zdroj: Webnoviny.sk - Koľko poslancov SaS zahlasuje za odvolanie Mikulca? Na klube vraj dostali „zelenú“ © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Historický úspech slovenského potravinárstva. Proxenta spustila výrobu cukroviniek na Kube
<< predchádzajúci článok
Rusko takmer vyčerpalo zásoby iránskych dronov, podľa britského ministerstva obrany sa ich pokúsi doplniť