Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. júna 2020

Kollárovo ospravedlnenie v kauze diplomovka a nepoužívanie titulu ministerke Milanovej stačíMinisterke kultúry Natálii Milanovej (OĽaNO) ...Zdieľať
l97a4857 676x451 29.6.2020 - Ministerke kultúry Natálii Milanovej (OĽaNO) stačí, že sa pre kauzu svojej diplomovej práce predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) ospravedlnil a nebude používať akademický titul, kým bude v politike.

Prvé kolo„Sledovala som jeho vyvodenie zodpovednosti a musím povedať, že ako prvé kolo mi to zatiaľ stačí,“ uviedla v pondelok Milanová v budove parlamentu.

Aktuálne rokuje s Kollárom o kauze jeho diplomovky poslanecký klub Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Ministerka Milanová sa na stretnutí nezúčastnila. S Kollárom by mal v stredu 1. júla hovoriť tiež klub strany Sloboda a Solidarita (SaS).

Koaličná strana Za ľudí v sobotu 27. júna informovala, že trvá na tom, aby líder hnutia Sme rodina Kollár odstúpil pre kauzu svojej diplomovej práce z pozície predsedu Národnej rady SR (NR SR). Podľa podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu (Za ľudí) v strane rešpektujú, že funkcia predsedu NR SR patrí hnutiu Sme rodina a je na nich, ako sa k tomu postavia.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) na vyhlásenie strany Za ľudí reagoval, že ho mrzí, že Za ľudí posiela Kollárovi odkazy cez médiá.

Nebude používať titul magister


Líder mimoparlamentnej strany Spolu Juraj Hipš 23. júna informoval, že Kollár mal svoj magisterský titul získať po tom, ako do svojej diplomovej práce okopíroval celé strany.

Najviac strán mal skopírovať od svojho školiteľa Jozefa Minďaša. Kollár získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici a témou jeho diplomovky bola „Zmena klímy a bioklimatický potenciál cestovného ruchu v oblasti Kysúc“.

Kollár na tlačovej konferencii v piatok 26. júna vyhlásil, že kým bude v politike, nebude používať titul magister. Odmietol sa ospravedlňovať, pretože podľa jeho slov nemá za čo, keďže postupoval v súlade so zákonom.

Neskôr sa na sociálnej sieti ospravedlnil každému, komu za posledné dni v tejto súvislosti vedome či nevedome ublížil, či sa ho dotkol alebo urazil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kollárovo ospravedlnenie v kauze diplomovka a nepoužívanie titulu ministerke Milanovej stačí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na jednej diplomovke nemôže padnúť celá koalícia, Matovič čakal od strany Za ľudí inú reakciu (27. 6. 2020)
 Strategické uvažovanie Kollára je na amatérskej úrovni, na kauzu diplomovka mal reagovať inak (27. 6. 2020)
 Kollár má žltú kartu od poslancov SaS, na kauzu diplomovka sa ho chcú pýtať aj matovičovci (26. 6. 2020)
 Boris Kollár neodstúpi a neospravedlní sa za plagiátorstvo. Boris Kollár v politike, nebude používať magisterský titul. (26. 6. 2020)
 Študenti chcú Kollárovu hlavu, šéf parlamentu s ukradnutou diplomovkou ich demotivuje (24. 6. 2020)
 Kollár podľa politológa nie je vhodným predsedom parlamentu, aj po Dankovi sa dá preraziť dno (28. 3. 2020)
 B. Kollár trvá na výstavbe nájomných bytov, chce plniť sľuby (3. 3. 2020)
 Sme rodina bude budúci týždeň rokovať o kandidačnej listine (9. 11. 2019)
 SME RODINA PREDSTAVILA 9-BODOVÝ PROGRAM POMOCI RODINÁM (9. 11. 2019)
 KOLLÁR: Zverejňovanie vecí z Kuciakovho spisu pomáha spolupáchateľom (11. 10. 2018)nasledujúci článok >>
Zastavme korupciu pomenovala najväčší problém Matovičovej vlády, ale chváli audit v štátnych hmotných rezervách
<< predchádzajúci článok
Súdna rada si zvolila nového predsedu, je ním Ján Mazák

Kollárovo ospravedlnenie v kauze diplomovka a nepoužívanie titulu ministerke Milanovej stačí - diskusné fórum čitateľov