Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. decembra 2022

Konanie Ruska je podľa Zelenského hrozbou nielen pre Ukrajinu, ale pre celý región (video)Ukrajina prechádza k núdzovým odstávkam elektriny, aby po pondelkových ruských útokoch stabilizovala svoju energetickú sieť. Rakety zasiahli mnohé oblasti Vo svojom videoodkaze to povedal ...Zdieľať
russia_ukraine_war_38974 499c8a18326142e49fc33e6a004d5936 676x451 6.12.2022  - Ukrajina prechádza k núdzovým odstávkam elektriny, aby po pondelkových ruských útokoch stabilizovala svoju energetickú sieť.

Rakety zasiahli mnohé oblastiVo svojom videoodkaze to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podľa ktorého raketové údery zasiahli mnohé oblasti na Ukrajine a úrady varovali, že zhruba polovica Kyjevskej oblasti zostane v nadchádzajúcich dňoch bez elektriny.


Úrady podľa neho robia všetko, čo môžu, aby obnovili stabilitu. Zároveň poukázal na to, že postihnuté sú aj dodávky elektriny do Moldavska, čo dokazuje, že konanie Ruska „je hrozbou nielen pre Ukrajinu, ale pre celý región", informuje spravodajský portál BBC.

Útoky na energetickú infraštruktúru


Aj cez noc ďalšie rakety zasiahli kritickú infraštruktúru a obytné domy pri meste Záporožie, uviedli regionálni predstavitelia s tým, že nehlásia obete. Pondelkové údery neprežili štyria ľudia.

Zelenskyj tiež povedal, že v pondelok Rusko na Ukrajinu vystrelilo 70 rakiet a väčšinu z nich zostrelili. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že „pri masívnom údere s vysoko presnými zbraňami" zasiahlo všetkých 17 zamýšľaných cieľov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko útočí na energetickú infraštruktúru od októbra po tom, čo vo vojne na Ukrajine utrpelo ťažké neúspechy. Pondelkové údery boli ôsmy veľký raketový útok za osem týždňov. Že Rusko zaútočí, sa predpokladalo niekoľko dní.

Napokon tak Moskva spravila niekoľko hodín po sérii výbuchov a dvoch vojenských leteckých základniach v Rusku, ktoré pripisujú Ukrajine. Traja vojaci podľa ruského ministerstva pri výbuchoch zomreli.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Konanie Ruska je podľa Zelenského hrozbou nielen pre Ukrajinu, ale pre celý región (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V iránskych dronoch používaných Ruskom sa našli súčiastky z Kanady (6. 12. 2022)
 Putin sa premával po poškodenom Krymskom moste, chcel tak zvýšiť ruskú morálku (5. 12. 2022)
 Rusko má v Čiernom a Stredozemnom mori lode so sto strelami Kalibr, rakety podľa Ukrajiny ledva vyšli „z montážnej linky“ (4. 12. 2022)
 NASA: Rusko zozbieralo približne 5,8 milióna ton ukrajinskej pšenice (4. 12. 2022)
 Macron: Západ by mal uvažovať o zárukách, ktoré žiadalo Rusko (4. 12. 2022)
 V Mariupoli odhalili satelity novú ruskú základňu, vidno aj rozšírený cintorín a skazu mesta (foto) (3. 12. 2022)
 Európska únia navrhla zriadenie špecializovaného súdu, vyšetrovať má ruské vojnové zločiny na Ukrajine (30. 11. 2022)
 Ruské straty sa do konca roka vyšplhajú na 100-tisíc mŕtvych, tvrdí Zelenskyj a priblížil situáciu na fronte (30. 11. 2022)
 Do najväčšej ruskej továrne na výrobu tankov poslali pracovať 250 väzňov, majú vykonávať len pomocné práce (29. 11. 2022)
 Ruské ostreľovanie od začiatku vojny mierilo najmä na civilné ciele, poškodených bolo zhruba 32-tisíc domov a bytoviek (28. 11. 2022)nasledujúci článok >>
Šariš ľuďom pomáha regiónu už takmer 20 rokov. Pivovar podporil v grantovom programe 6 projektov sumou 16-tisíc eur
<< predchádzajúci článok
Sochu Koneva v Prahe vystriedal hajlujúci ohyzd s tvárou Putina