Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. apríla 2020

Koronavírus: Splátky hypoték a úverov sa Slovákom odložia až na deväť mesiacov, kľúčová dohoda s bankami je hotová (online)PIATOK 3. APRÍLA: Monitorujeme situáciu v súvislosti s koronavírusom.Zdieľať
Koronavírus: Matovič chce pritvrdiť opatrenia, USA majú už takmer 250-tisíc nakazených (online)

 

 

Koronavírus vo svete aj na Slovensku

  • Online (minúta po minúte)

21:05 Rýchle šírenie nového koronavírusu, ktorý už zabil viac ako milión ľudí na celom svete, môže súvisieť aj so znečisteným ovzduším. Prišli na to talianski vedci.

20:45 Spoločnosť Google bude počas pandémie koronavírusu zverejňovať údaje o pohybe ľudí.

20:35 Ako uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas, Slovenská republika je na tom po epidemiologickej stránke relatívne dobre v porovnaní s ostatnými krajinami sveta a Európy.

Veľkonočné sviatky však podľa neho predstavujú riziko, kedy by sme mohli o relatívne dobrú situáciu, čo sa týka koronavírusu, prísť. Opatrenia, ktoré sa v pondelok pravdepodobne prijmú, musia byť podľa Mikasa zvážené z každej strany, aby sme epidemiologickú situáciu čo najdlhšie vydržali.

20:32 Definitívne rozhodnutie o veľkonočných sviatkoch vydá konzílium odborníkov, povedal premiér Igor Matovič. Stretnutie sa má konať v nedeľu poobede. Odborníci na základe neho dajú vláde odporúčanie, akým spôsobom sa má v prípade blížiacich sa sviatkov zachovať.

„Bojíme sa, aby sme nezapálili zápalku. Aby sme sa neposunuli v počte pozitívne testovaných následne po dvoch alebo troch týždňoch od veľkonočných sviatkov do takých úrovní, kde by sa nám to potom vymklo spod kontroly,“ konštatoval premiér.

20:22 Toaletný papier je v Španielsku „out“, regále supermarketov sú ho plné. Namiesto neho Španieli hromadia pivo a víno, olivy, zemiakové lupienky a čokoládu, alebo tieto produkty vo zvýšenej miere konzumujú, aby tak ľahšie preklenuli prísne pravidlá súvisiace s krízou okolo koronavírusu. Zákaz vychádzania platí v celej krajine už od 15. marca.

20:11 Počet potvrdených prípadov v Nemecku sa blíži k 90-tisíc. Obetí je však 1208, čo je oveľa menej ako v ďalších krajinách v Európe.

20:04 Prezidentka Zuzana Čaputová sa s doktorom Jozefom Valkym, primárom Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici, rozprávala aj o tom, s čím všetkým sa musia v aktuálnej situácii vysporiadať lekári a zdravotnícky personál.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

19:45 Český taxikár chorý na Covid-19, ktorý dostal experimentálny liek remdesivir, sa uzdravuje. Jeho stav sa však podľa lekárov nemusel zlepšiť priamo v dôsledku experimentálneho lieku.

19:22 Bratislava prijala nové opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Zmeny sa týkajú cestovania MHD, ale aj regulácie ľudí na frekventovaných miestach

19:08 Britská kráľovná Alžbeta II. sa v čase krízy týkajúcej sa pandémie koronavírusu mimoriadne prihovorí k národu. Informoval o tom v piatok Buckinghamský palác. Odkaz, ktorý nahrala na hrade Windsor, odvysiela podľa jeho údajov televízia a rozhlas v nedeľu o 20:00 (21:00 SELČ).

Do Windsoru sa Alžbeta II. presunula už v polovici marca z preventívnych dôvodov. Pôjde pritom len o štvrtý mimoriadny prejav kráľovnej v čase národnej krízy počas jej 68-ročného panovania. Deväťdesiattriročná panovníčka nahráva každoročne vianočné posolstvá, iné sú však zriedkavosťou.

18:05 Počet obetí v Taliansku sa za posledný deň zvýšil o ďalších 766 a celkovo ich je už 14 681. Počet potvrdených prípadov atakuje 120-tisíc.

 

17:52 V Centre účelových zariadení Smrekovec na Donovaloch je ubytovaných 28 repatriantov. „Tak ako v ostatných karanténnych zariadeniach, aj tu platí vysoký stupeň ochrany. Stravu roznášajú ubytovaným hasiči pred dvere izby, pričom k osobnému kontaktu nedochádza. Momentálne je v karanténnom centre ubytovaných 28 repatriantov,“ hovorkyňa Prezídia Hasičského a Záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

17:41 Florida povolila zakotviť holandskej výletnej lodi Zaandaam, ktorá už dva týždne bezvýsledne krúžila vo vodách Tichého i Atlantického oceánu. Najmenej 76 pasažierov a členov posádky je nakazených koronavírusom, pričom 14 je v kritickom stave a štyria už zomreli. Chorých podľa agentúry AP prevezú do nemocníc, ostatných postupne odvezú  priamo k charterovým letom. Vo floridských vodách čakajú ďalšie výletné lode, ktorých pasažieri sú infikovaní koronavírusom, no úrady im doteraz nepovolili zakotviť.

17:33 Prezidentka Zuzana Čaputová ocenila prácu odborníkov v krízovom štábe a pozitívne vníma aj viaceré posuny, či už pri zabezpečení rôznych foriem testovania alebo v zásobení nemocníc ochrannými prostriedkami.

17:21 Všetkých 118 pracovníkov Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) SNP v Ružomberku sa môže vrátiť do práce. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková, ich testy na prítomnosť koronavírusu boli negatívne. Niekoľko desiatok zamestnancov nemocnice muselo podstúpiť testy na koronavírus po tom, čo sa u 20-ročného pacienta z Čadce prejavilo po ôsmich dňoch od hospitalizácie ochorenie COVID-19. „Zamestnanci, ktorí prišli do kontaktu s pacientom s pozitívnym výsledkom na prítomnosť koronavírusu, sa môžu z domácej izolácie vrátiť späť do práce a pracovať podľa usmernenia hlavného hygienika,“ uviedla Dišková.

17:03 Vo Veľkej Británii sa zvýšil počet obetí koronavírusu o 684 za jeden deň, zomrelo už 3605 ľudí. Počet nakazených stúpol na 38 168.

16:50 Rekordne dlhé obdobie pribúdania počtu pracovných miest v USA sa v marci náhle skončilo a zamestnávatelia zrušili 701-tis. pracovných pozícií. 

16:38 Pacientom v Čechách chcú lekári podľa príkladu z Talianska podávať krvnú plazmu ľudí vyliečených z nákazy koronavírusom. Ako pre ČT24 uviedol vedúci lekár intenzívnej starostlivosti Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe Martin Balík, ústav pre kontrolu liečiv už túto liečebnú metódu schválil, teraz musia pripraviť presný lekársky protokol. „Dôležité je odchytiť tú správnu skupinu ľudí, ktorí sú vyliečení a budú ochotní plazmu poskytnúť,“ povedal.

16:23 Rusko od piatku večera zastavuje všetky repatriačné lety privážajúce ruských občanov domov zo zahraničia. Podľa agentúry Reuters pre pandémiu koronavírusu uviazlo v zahraničí vyše 25-tisíc Rusov.

16:11 Kia Motors Slovakia napokon rozbehne výrobu iba v dvojzmennej prevádzke. Dôvodom je náhla a neočakávaná situácia na trhu

16:00 Tlačené a digitálne médiá zaznamenali 40 percentný pokles predaja a enormný prepad reklamy. Ich zástupcovia žiadajú o pomoc ministerku kultúry Natáliu Milanovú aj ministra financií Eduarda Hegera.

15:13 V Holandsku zomrelo ďalších 148 ľudí na koronavírus, čím sa počet obetí tejto choroby zvýšil na 1487. Podľa agentúry Reuters je v tejto krajine 15 723 nakazených.

15:07 Rektori naznačili, že nebudú predlžovať akademický rok a dokážu prakticky aj pri mimoriadnych opatreniach uskutočniť všetky štátne záverečné skúšky do konca akademického roka.

15:03 Trnavský samosprávny kraj v piatok doručil do 1 500 ambulancií ochranné pomôcky pre lekárov a zdravotné sestry. Informoval o tom jeho odbor komunikácie. Podľa župana Jozefa Viskupiča ide o materiál zo štátnych hmotných rezerv, ale aj o rúška ušité v domovoch sociálnych služieb kraja, štíty z trnavského projektu pomoznemocnici.sk alebo z daru súkromnej firmy.

14:44 Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa opäť vrátila do práce po tom, ako ukončila karanténu. Informoval o tom jej hovorca Steffen Seibert. Politička išla do karantény pred dvoma týždňami po tom, ako prišla do kontaktu s lekárom, ktorému neskôr vyšiel pozitívny test na koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19. Hovorca vlády pre CNN v pondelok uviedol, že Merkelová podstúpila tretí test na vírus, ktorého výsledok bol, rovnako ako v predchádzajúcich dvoch prípadoch, negatívny.

14:35 Aktuálne čísla o počte testovaných, nakazených, vyliečených a bohužiaľ aj obetí v Českej republike.

Aktuálně. V ČR je 3 869 nakažených. Včera bylo provedeno nejvíce testů od začátku epidemie, konkrétně 6 291. Pozitivních 269, zatímco ve středu bylo 281 a v úterý 307. I přes dosud největší testování tak počet nových případů klesl! Uzdravilo se již 71 osob. Bohužel 46 zemřelo.

14:23 Bežná verejnosť si už respirátory FFP2 a FFP3 nekúpi. Parlament v piatok schválil zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením COVID-19 v oblasti zdravotníctva. Ním sa obmedzí distribúcia osobných ochranných prostriedkov.

„Zakazuje sa počas krízovej situácie predávať alebo prevádzať osobný ochranný prostriedok, ktorý je filtračnou tvárovou polmaskou kategórie FFP2, FFP3,“ uvádza sa zákone. Výnimkami v tomto zákaze sú napríklad poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, zdravotnícki pracovníci či orgány štátnej správy alebo územnej samosprávy.

Ak niekto takýto ochranný prostriedok predá, môže dostať pokutu od Slovenskej obchodnej inšpekcie v sume od tisíc do 10-tisíc eur. Za zákon hlasovalo 104 poslancov, 16 zákonodarcov sa zdržalo hlasovania. Predsedajúci schôdze Juraj Šeliga po schválení zákona ukončil rokovanie 4. schôdze parlamentu.

14:11 Zamestnávateľom a povinne poisteným samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), ktorých obrat alebo príjem z podnikania klesol najmenej o 40 percent, sa posunie splatnosť poistného na sociálne a zdravotné poistenie za marec z apríla na koniec júla tohto roka. Vyplýva to z novely zákona o sociálnom poistení, ktorú v piatok schválil parlament.

13:49 Stav pacienta v Českej republike, ktorému do piatku podávali experimentálny liek remdesivir, sa neustále zlepšuje. Lekári však podľa televízie ČT24 s určitosťou nevedia, či sa jeho stav zlepšil vďaka tomuto lieku. Pacient je už pri vedomí, no stále napojený na pľúcnu ventiláciu.

13:28 Z ochorenia Covid-19 sa už na Slovensku vyliečilo osem ľudí. K piatim prípadom pribudli ďalší traja vyliečení z trenčianskeho regiónu. Oba testy im vyšli negatívne.

13:19 Ministerstvo vnútra SR vyzýva ľudí, ktorí majú v úmysle vrátiť sa na územie Slovenska zo zahraničia a sú majiteľmi domáceho zvieraťa, aby pred vycestovaním zabezpečili pre svojho domáceho miláčika miesto, kde počká, kým majiteľ absolvuje povinnú karanténu.

„Žiadne z karanténnych zariadení štátu nie je určené pre zvieratá. V súčasnej situácii robí štát všetko pre to, aby zabezpečil čo možno najvhodnejšie podmienky pre svojich občanov. SR umožňuje občanom stráviť čas karantény v štátnych zariadeniach, aby nevystavili riziku svojich rodinných príslušníkov, a aby sa zabránilo nekontrolovanému a nekontrolovateľnému šíreniu nákazy,“ upozorňuje rezort na svojej internetovej stránke.

V prípade, že ľudia vracajúci sa zo zahraničia nemajú svoje zviera kam umiestniť a nechcú sa ho vzdať, je podľa ministerstva vhodné vzhľadom na situáciu vycestovanie prehodnotiť. „Návrat na Slovensko nie je povinnosťou a prioritou štátu je chrániť ľudské zdravie a životy,“ dodal rezort.

13:02 Austrália nepovolí posádkam výletných lodí vylodiť sa na jej území pre obavy z ďalšieho šírenia koronavírusu. Vo vodách Austrálie čaká vyše 10 takýchto lodí s asi 15-tisíc členmi posádky, z ktorých mnohí sú už nakazení koronavírusom. Austrália tvrdí, že práve vylodenie pasažierov výrazne prispelo k šíreniu koronavírusu na tomto kontinente. Uviedla agentúra AFP.

12:49 Vo štvrtok na Slovensku celkovo otestovali 1454 ľudí.

12:42 Ďalších 932 ľudí zomrelo za posledný deň v Španielsku, kde už počet obetí nového koronavírusu dosiahol počet 10 935. Ako informoval Reuters, počet nakazených stúpol na 117 710.

12:31 Izraelská polícia uzavrela pre šírenie koronavírusu ultraortodoxné mesto Bnei Brak pri Tel Avive. Vláda ho označila za uzavretú zónu, čo jej umožňuje obmedziť pohyb osôb v tejto lokalite. Experti tvrdia, že až 38 percent z 200-tisíc obyvateľov Bnei Braku je nakazených koronavírusom.

12:22 Tretím opatrením „druhej pomoci“ je zvýšenie bezkontaktných platieb bez použitia PIN kódu z 20 na 50 eur.

VLÁDA: Dohoda s bankami o odklade splátok
Podpredseda vlády a minister financií Eduard Heger počas brífingu so zástupcami bankového sektora o dohode s ohľadom odloženia splátok úverov v rámci mimoriadnej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom (2019-nCoV) na Slovensku. Bratislava, 3. apríl 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel.

 

12:10 Každý klient banky, ktorý nemá negatívny záznam v registri neplatičov za posledných 30 dní, by mal mať odklad schválený.

 

 

12:03 Ľudia si nemusia splátky odložiť hneď, ale o odklad môžu požiadať počas celých deväť mesiacov. Môžu si aj vybrať, koľko splátok si odložia.

 

12:01 Splátky, ktoré si ľudia odložia sa presunú na záver splátkového kalendára. Ak si klient banky nechce predlžovať splátkový kalendár, môže si navýšiť mesačné splátky, ktoré bude platiť po odklade.

 

11:57 Minister financií Eduard Heger oznámil, že súčasťou druhej pomoci je odklad splátok úverov až do 9 mesiacov. Bude to prebiehať veľmi jednoducho a stačí vyplniť jeden formulár. Heger dodal, že odkladom splátok sa ľudia nedostanú do registra neplatičov.

 

11:51 Počet potvrdených prípadov na Slovensku sa zvýšil o 24 na 451, oznámil na tlačovej konferencii premiér Igor Matovič.

 

11:24 Na piatkové rokovanie krízového štábu prišla aj prezidentka Zuzana Čaputová.

PREZIDENTKA: Stretnutie s členmi krízového štábu
Prezidentka Zuzana Čaputová sa stretla s členmi permanentného krízového štábu na Úrade vlády SR. Bratislava, 3. apríl 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel.

11:13 Britský princ Charles oficiálne otvorí novú nemocnicu, ktorú postavili za deväť dní v areáli veľkého výstaviska vo východnej časti Londýna. Nightingale Hospital, ktorá sa nachádza v ExCel London, poskytne intenzívnu starostlivosť pre štyritisíc pacientov s ochorením COVID-19.

11:01 Európska komisia (EK) v zverejnenom novom balíku opatrení pre boj s koronavírusom zohľadnila aj viaceré slovenské návrhy.

10:31 Úrad vlády zriadil a sfunkčnil dve kontaktné adresy, ktoré prispejú k väčšej informovanosti o situácii s Covid-19 na Slovensku.

Tie budú platformou na prijímanie ponúk rôznorodej pomoci od občanov, firiem či iných subjektov. Agentúru SITA o tom informovala Tatiana Kmecová z Úradu vlády SR.

Ako ďalej uviedla, na adrese koronachcemvediet@vlada.gov.sk sa môžu informovať všetci, ktorí potrebujú informácie o koronavíruse či prijatých opatreniach, ktoré nebolo možné dohľadať na iných webových sídlach. Adresu koronachcempomoct@vlada.gov.sk môžu využiť všetci tí, ktorí chcú akýmkoľvek spôsobom byť nápomocní v boji proti koronavírusu, napríklad ponukou služieb, tovaru, inováciami, nápadmi a podobne.

Na otázky odpovedá analytický a podporný tím pracovníkov Úradu vlády SR a dobrovoľníkov v spolupráci s ministerstvami a ostatnými orgánmi štátnej správy pod gesciou permantentného krízového štábu so sídlom na Úrade vlády SR.

10:22 Náhradu umelej pľúcnej ventilácie doktorandov Samuela a Daniela Furkovcov z Katedry fyzikálnej a teoretickej chémie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave čaká v nedeľu 24-hodinová skúška, po ktorej by mali prístroj začať naplno vyrábať.

10:15 Posunutie splatnosti marcových sociálnych a zdravotných odvodov pre časť zamestnávateľov a samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) až na koniec júla parlament prerokuje v zrýchlenom režime už na aktuálnej schôdzi. Národná rada SR totiž schválila návrh vlády, aby sa poslanci návrhom novely zákona o sociálnom poistení zaoberali v skrátenom legislatívnom konaní. Za skrátené konanie hlasovalo všetkých 100 prítomných poslancov.

9:59 Google sa zmenil a vyzýva ľudí, aby zostali doma.

Google
Foto: Google.

9:41 V domácej izolácii sú desiatky zamestnancov žilinskej nemocnice, čakajú na výsledky testov.

9:29 Pandémia koronavírusu môže svetovú ekonomiku stáť až 4,1 bil. USD, čo je takmer päť percent globálnej hospodárskej aktivity. Uviedla to v piatok vo svojej aktualizovanej prognóze Ázijská rozvojová banka (ADB). Banka konštatovala, že rast rozvíjajúcich sa ázijských ekonomík sa v roku 2020 pravdepodobne zníži na úroveň 2,2 percenta z vlaňajších 5,2 percenta. Juhovýchodná Ázia podľa ADB v tomto roku posilní iba o jedno percento.

V čínskej ekonomike, ktorá je lídrom regiónu, sa počas januára a februára zmenšila aktivita dvojciferným tempom. Rast čínskeho hospodárstva sa podľa Ázijskej rozvojovej banky v tomto roku pravdepodobne spomalí na 2,3 percenta po minuloročnom posilnení o 6,1 percenta. Banka však odhaduje, že v budúcom roku sa rast hrubého domáceho produktu Číny opäť zrýchli a dosiahne úroveň viac ako sedem percent.

9:14 Krízový štáb bude v piatok okrem iného riešiť, či sa počas Veľkej noci sprísnia obmedzenia. Premiér Igor Matovič by ich pritvrdil. „Môže sa to zvrhnúť a Slovensko sa premixuje, čo sme si vydobyli drastickou disciplínou zrazu všetko pokazíme v priebehu pár dní,“ uviedol po štvrtkovom rokovaní vlády.

8:58
Mexická spoločnosť Grupo Modelo oznámila, že dočasne prestane variť pivo Corona a ostatné značky, ktoré vyváža do viac než 180 krajín sveta. Spoločnosť k tomuto kroku pristúpila po tom, ako mexická vláda v rámci opatrení proti novému koronavírusu označila jej výrobu za nie nevyhnutne potrebnú.

8:52 Podľa odhadov nemá najmenej pätina ľudí nakazených koronavírusom žiadne príznaky ochorenia. A niektorí namiesto horúčky, suchého kašľa, únavy či sťaženého dýchania pociťujú len dočasnú stratu čuchu alebo chuti. Ďalší výskum sa prikláňa k hypotéze, že koronavírus infikuje aj tráviaci trakt.

8:37 Nehazardujte so zdravím študentov vrátane doktorandov, vyzýva Študentská rada vysokých škôl SR. Niektoré vysoké školy vraj na doktorandov tlačia prostredníctvom školiteľov, garantov a vedúcich pracovísk, aby pokračovali vo výskume na univerzitných pracoviskách.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

8:29 Na dodržiavanie nosenia rúšok a hygieny budú v osade dozerať štyri dobrovoľníčky. Príspevok na sociálnej sieti zverejnil spolok Červeného kríža z Humenného.

8:20 Asociácia priemyselných zväzov (APZ) žiada vládu, aby v záujme udržania pracovných miest počas súčasnej krízy po vzore Rakúska a Nemecka zaviedla tzv. kurzarbeit.

Vie si predstaviť model, ktorý predstavil minister hospodárstva Richard Sulík na stretnutí so zamestnávateľskými zväzmi. Podľa tohto modelu by 20 % z priemernej mzdy zamestnanca platil zamestnávateľ a 60 % štát. Zvyšných 20 % by bola ušlá časť mzdy ako príspevok zamestnanca, ktorý je doma a nepracuje.

„Pri priemernej mzde 1 100 eur mesačne by však dostal o 132 eur viac ako v prípade poberania davky v nezamestnanosti,“ uvádza APZ v tlačovej správe. Náklady na mzdy zamestnancov je podľa zamestnávateľov možné financovať z Európskeho sociálneho fondu.

7:57 BBC upozorňuje, že i keď údaje Johns Hopkins University hovoria o už viac ako milióne potvrdených prípadov vo svete, podľa expertov sú zrejme skutočné počty nakazených omnoho vyššie.

7:28 Asociácia priemyselných zväzov (APZ) žiada vládu, aby v záujme udržania pracovných miest počas súčasnej krízy po vzore Rakúska a Nemecka zaviedla tzv. kurzarbeit. Vie si predstaviť model, ktorý predstavil minister hospodárstva Richard Sulík na stretnutí so zamestnávateľskými zväzmi. Podľa tohto modelu by 20 % z priemernej mzdy zamestnanca platil zamestnávateľ a 60 % štát.

Zvyšných 20 % by bola ušlá časť mzdy ako príspevok zamestnanca, ktorý je doma a nepracuje. „Pri priemernej mzde 1 100 eur mesačne by však dostal o 132 eur viac ako v prípade poberania davky v nezamestnanosti,“ uvádza APZ v tlačovej správe. Náklady na mzdy zamestnancov je podľa zamestnávateľov možné financovať z Európskeho sociálneho fondu.

7:14 Najviac potvrdených prípadov, vyše 245-tisíc majú Spojené štáty, kde dosiaľ zomrelo viac ako šesťtisíc ľudí. USA pritom zo stredy na štvrtok zaznamenali smutný rekord, keď prišlo o život tisíc ľudí, čo je najviac za 24 hodín spomedzi všetkých krajín. Najviac úmrtí celkovo (13 915) stále uvádza Taliansko, za ktorým nasleduje Španielsko (10 348).

6:52 Do českých nemocníc postupne zavádzajú termokamery, jednu už majú aj v Nemocnici na Homolce.

6:31 Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom celosvetovo prekročil milión. Vyplýva to z údajov Johns Hopkins University. Vyše 53-tisíc ľudí už ochoreniu podľahlo a viac ako 211-tisíc sa zotavilo. Takmer štvrtinu celosvetových prípadov pritom hlásia Spojené štáty a zhruba polovica pripadá na Európu.

6:14 Premiér Igor Matovič chce ešte pritvrdiť opatrenia, uviedol to na sociálnej sieti Facebook.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

6:00 Vitajte pri online prenose (minúta po minúte). Aj dnes vám prinesieme aktuálne informácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Na Slovensku už máme 427 prípadov.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Zamestnávatelia žiadajú „kurzarbeit“, vedia si predstaviť model ministra Sulíka (3. 4. 2020)
 Tvrdšie opatrenia podľa Matoviča zoberú Slovákom zo slobody a budú slzy a strádanie (3. 4. 2020)
 V karanténe je 62 zamestnancov žilinskej nemocnice, operovali muža s Covid-19 (3. 4. 2020)
 Niektorí nakazení koronavírusom môžu mať neurologické problémy, počet prípadov s týmto príznakom stúpa (3. 4. 2020)
 Europoslanec Hajšel oceňuje návrh Európskej komisie na „kurzarbeit“, chváli ho aj Ďuriš Nicholsonová (3. 4. 2020)
 Panika, zvýšené nakupovanie a tunelové videnie. Sociológ hodnotí vystúpenia premiéra Matoviča (3. 4. 2020)
 Koronavírus: Matovič sa obáva Veľkej noci a vláda rokuje s bankami, v Španielsku je už viac ako 10-tisíc obetí (online) (2. 4. 2020)
 Facebook zavádza v čase pandémie novú funkciu, ktorá umožní ľuďom vzájomne si pomáhať (2. 4. 2020)
 Právnik: V prípade pandémie môže vláda vyhlásiť iba núdzový stav (2. 4. 2020)nasledujúci článok >>
Koronavírus: AAA AUTO predáva aj bez pobočiek, autá vozia zákazníkom domov
<< predchádzajúci článok
V prípade potvrdenej nákazy u poslanca bude parlament postupovať podľa opatrenia hlavného hygienika

Koronavírus: Splátky hypoték a úverov sa Slovákom odložia až na deväť mesiacov, kľúčová dohoda s bankami je hotová (online) - diskusné fórum čitateľov