Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. marca 2020

Koronavírus zasiahol už všetky štáty USA, v niektorých ohniskách nákazy zvažujú postaviť poľné nemocniceNový koronavírus, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19, sa dostal už do všetkých 50 štátov USA. Svoj prvý prípad v utorok ohlásila už aj ...Zdieľať
virus_outbreak_minnesota_73905 e696a8a3de5a445e9852ed128ec7a48f 676x423 18.3.2020  - Nový koronavírus, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19, sa dostal už do všetkých 50 štátov USA. Svoj prvý prípad v utorok ohlásila už aj Západná Virgínia. Informuje o tom spravodajský portál BBC. V Spojených štátoch majú viac ako 6 300 potvrdených prípadov COVID-19 a zomrelo 108 ľudí.

Opatrenia v New YorkuPredstavitelia v meste New York zvažujú, že ho pre nový koronavírus uzavrú. Podobne tak už spravili v metropolitnej oblasti San Francisco Bay Area, kde by mali obyvatelia zostať doma s výnimkou nevyhnutných ciest do 7. apríla.

 


Starosta New Yorku Bill de Blasio uviedol, že do dvoch dní rozhodnú, či nariadia obyvateľom, aby nevychádzali zo svojich domovov. Výnimku by tvorili nevyhnutné cesty - napríklad za účelom nákupov potravín a liekov, venčenie psa a cvičenie bez interakcie s ďalšími ľuďmi.

Biely dom možno povolá armádu


Americký viceprezident Mike Pence uviedol, že Biely dom možno povolá armádu, aby vo vírusových ohniskách zriadila poľné nemocnice, ak by o to požiadali guvernéri jednotlivých štátov. Armádny zbor inžinierov by podľa neho mohli požiadať o vybudovanie mobilných nemocníc alebo rozšírenie existujúcich zariadení.

Minister obrany Mark Esper uviedol, že ozbrojené sily poskytnú ministerstvu zdravotníctva päť miliónov respirátorov a do 2 000 ventilátorov, pričom tiež otvoria 14 certifikovaných laboratórií na testovanie na koronavírus pre osoby, ktoré nepatria k armáde.

Obmedzenie cestovania v USA


Viaceré štáty a oblasti prijímajú pre koronavírus mnohé opatrenia. Florida je už dvanásty štát, kde sú zavreté bary a reštaurácie. V štáte Nevada, kde sa nachádza Las Vegas, na mesiac pozastavili činnosť kasín a iných podnikov, ktorých činnosť nie je nevyhnutná.

V okrese Los Angeles zase policajtom nariadili, aby menej zatýkali ľudí a vyhli sa tak preplneniu väzení, kde by sa vírus mohol šíriť. Koronavírus zasiahol aj kultúrne, športové podujatia či obchodné domy. Prezident Donald Trump v utorok uviedol, že zvažujú, že by zaviedli obmedzenie cestovania v rámci Spojených štátov, hoci dúfa, že to nebude potrebné.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus zasiahol už všetky štáty USA, v niektorých ohniskách nákazy zvažujú postaviť poľné nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Imunitný systém nie je úplne bezbranný. Vedci zistili, ako bojuje s koronavírusom (18. 3. 2020)
 Koronavírus: Taliansko už má viac ako 2500 obetí koronavírusu, lekári pracujú v príšerných podmienkach (18. 3. 2020)
 Koronavírus (online): Nakazených je už viac ako sto Slovákov, pribudlo osem nových prípadov. Slovensko eviduje úmrtie, ktoré môže súvisieť s koronavírusom (18. 3. 2020)
 Volkswagen dočasne zatvára väčšinu európskych závodov, koronavírus spôsobuje problémy (17. 3. 2020)
 Slovensko zavrie hraničné priechody s Poľskom, otvorené zostanú iba Trstená a Vyšný Komárnik (17. 3. 2020)
 Tehotná Cibulková aktuálnu situáciu nepodceňuje, nosí rúško a všetko dezinfikuje (foto) (17. 3. 2020)
 V Seattli začali testovať vakcínu proti koronavírusu (17. 3. 2020)
 Koronavírus ohrozuje aj deti, hoci v menšej miere, tvrdí šéfka epidemiológov z WHO (17. 3. 2020)
 Možnosť prenosu koronavírusu z matky na plod nie je dokázaná, dojčiť dieťa môže (17. 3. 2020)
 Koronavírus na Slovensku: Nakazených Slovákov je už 97. Do leta ich môže byť pol milióna (online) (17. 3. 2020)nasledujúci článok >>
Imunitný systém nie je úplne bezbranný. Vedci zistili, ako bojuje s koronavírusom
<< predchádzajúci článok
Matovič predstavil svoju vládu, najviac ministrov má OĽaNO a najväčším prekvapením je Mikulec (naživo)

Koronavírus zasiahol už všetky štáty USA, v niektorých ohniskách nákazy zvažujú postaviť poľné nemocnice - diskusné fórum čitateľov