Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. apríla 2020

Kuciakov vrah sa postaví pred súd samostatne, rozhodne sa o výške trestuŠpecializovaný trestný súd vytýčil na pondelok pojednávanie s obžalovaným Miroslavom Marčekom, ktorý figuruje v prípade vraždy novinára Jána ...Zdieľať
img_4750_copy 676x451 6.4.2020  - Špecializovaný trestný súd vytýčil na pondelok pojednávanie s obžalovaným Miroslavom Marčekom, ktorý figuruje v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Pojednávanie v tejto veci bolo pôvodne naplánované už na 17. marca, súd ho však pre aktuálnu situáciu spojenú so šírením koronavírusu zrušil.


Z rovnakého dôvodu bude na pondelkové pojednávanie obmedzený prístup verejnosti a médií. Z pojednávania však bude umožnený pre vybrané médiá zvukový prenos.

Miroslav Marček sa na predošlých súdnych pojednávaniach priznal k tomu, že zastrelil Kuciaka, jeho partnerku Martinu Kušnírovú a tiež podnikateľa Petra Molnára. Z tohto dôvodu bol vyčlenený na samostatné konanie, pričom súd má v jeho prípade rozhodovať len o výške jeho trestu. Pojednávanie so zvyškom obžalovaných vrátane podnikateľa Mariana Kočnera. je zatiaľ naplánované na 15. apríla.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana K. Účasť na vražde už predtým priznal Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste s prokurátorom mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kuciakov vrah sa postaví pred súd samostatne, rozhodne sa o výške trestu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Súd vytýčil ďalší termín pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka na začiatok apríla (26. 3. 2020)
 Pre zákaz verejných podujatí preložil súd aj pojednávanie vo veci vraždy Jána Kuciaka (12. 3. 2020)
 Tisícky ľudí vyšli do ulíc na zhromaždenia "Za Jána a Martinu, za slušnú krajinu" (foto) (21. 2. 2020)
 Špeciálny vyšetrovací tím a jeden spis, elitný vyšetrovateľ rozpráva o priebehu prípadu Kuciak (21. 2. 2020)
 Súd v kauze vraždy Jána Kuciaka (9. deň): Vypovedať majú aj policajní experti (foto) (6. 2. 2020)
 Súd v kauze vraždy Kuciaka (8. deň): Preberal sa Zsuzsovej zdravotný stav, resocializácia Kočnera je vraj možná (4. 2. 2020)
 Súd v kauze vraždy Jána Kuciaka (8. deň): Vypovedajú znalci z oblasti psychológie a psychiatrie (foto) (4. 2. 2020)
 Súd v kauze vraždy Jána Kuciaka (7. deň): Prečítali posudky znalcov, Marček spozná trest do dvoch dní (3. 2. 2020)
 Súd v kauze vraždy Jána Kuciaka (7. deň): Čítať sa majú výpovede aj znalecké posudky (foto) (3. 2. 2020)
 Súd v kauze vraždy Kuciaka (6. deň): Rozhodlo sa o Threeme a vypovedať má aj Kriak (foto) (22. 1. 2020)nasledujúci článok >>
Koronavírus: Slovensko má dve obete ochorenia Covid-19, Čaputová súhlasí s Matovičom v obmedzeniach na Veľkú noc (online)
<< predchádzajúci článok
Europoslanec Štefanec kritizuje predsedu parlamentu, zverejnil fotku Kollára s Nočnými vlkmi

Kuciakov vrah sa postaví pred súd samostatne, rozhodne sa o výške trestu - diskusné fórum čitateľov