Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. apríla 2020

Koronavírus: Slovensko má dve obete ochorenia Covid-19, Čaputová súhlasí s Matovičom v obmedzeniach na Veľkú noc (online)Na Slovensku už máme takmer 500 potvrdených prípadov nového koronavírusu, za posledný deň sa ich počet zvýšil o 14 na 486.Zdieľať
Koronavírus: Na Slovensku sa počet prípadov blíži k 500, vláda bude schvaľovať obmedzenia na Veľkú noc (online)

 

 

Koronavírus vo svete aj na Slovensku

 • Online (minúta po minúte)

21:29 Zdravotný stav britského premiéra Borisa Johnsona, ktorý bol pozitívne testovaný na nový koronavírus, sa zhoršil. Museli ho premiestniť na jednotku intenzívnej starostlivosti. Informuje BBC.

21:01 Česká vláda začína postupne uvoľňovať niektoré opatrenia, ktoré doteraz zaviedla v boji proti šíreniu koronavírusu.

20:50 Cieľom prijatého opatrenia na veľkonočné sviatky podľa Igora Matoviča nie je robiť zle a „naschvály“, ale chrániť životy. Matovič dodal, že občania, ktorých zastavia policajné hliadky, budú vypĺňať dotazníky. „Následne, keď niekto poruší predpis, pokuta ho počká,“ konštatoval. Informoval tiež, že u zamestnávateľa nie je potrebné vybavovať dodatočné potvrdenia. Policajné hliadky budú počas tohto obdobia najmä zhromažďovať informácie, následne sa vyhodnotia.

20:33 „Je to veľmi závažné rozhodnutie a v modernej histórii Slovenska nemá obdobu. Na druhej strane, ak by sme teraz povolili v našom boji, ktorý nás za posledné týždne vyniesol medzi svetovú špičku v bezpečnosti z pohľadu prípadného nakazenia koronavírusom, mohli by sme si všetko veľmi ľahko pokaziť,“ povedal premiér Igor Matovič o prijatom opatrení.

20:21 Za porušenie nariadenia, ktoré prijala Matovičova vláda o obmedzení pohybu od 8. do 13. apríla, bude hroziť pokuta  1659 eur, povedal minister vnútra Roman Mikulec v relácii Téma dňa na TA3.

20:18 Aké obmedzenia sú prijaté na 8. až 13. apríla už priblížila aj polícia na sociálnej sieti Facebook.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

19:55 Opatrenie má platiť od 8. do 13. apríla, ale výnimkou bude: cesta do a zo zamestnania, nákup potravín do domácnosti, návšteva lekára, pobyt v prírode v rámci okresu, pohreb príbuzného, starostlivosť o príbuzného alebo susedská výpomoc.

19:49 Vláda schválila prísnejšie opatrenia počas veľkonočných sviatkov s avizovanými výnimkami.

18:14 Počet obetí v Taliansku za posledných 24 hodín stúpol o 636 na 16 523. Nakazených od nedeľňajšieho večera je o 3599 viac a celkovo už v krajine zaznamenali 132 547 potvrdených prípadov ochorenia Covid-19.

Koronavírus, Taliansko
Videohovor pacienta nemocnice v Bergame so svojimi príbuznými. Foto: SITA/AP.

17:54 Vláda rozhoduje o návrhu ministerstva financií na odklad splátok úverov a hypoték.

17:32 Druhá americká spoločnosť začne testovať vakcínu proti koronavírusu. Pôjde o prvý krok, ktorý má overiť dostatočnú bezpečnosť vakcíny.

17:10 Daňovníci, ktorí podali daňové priznanie do konca marca a jeho výsledkom bol preplatok z dane z príjmu za rok 2019, nebudú musieť na svoje peniaze čakať až do skončenia pandémie. Informuje o tom Ministerstvo financií SR.

 

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

16:49 Maďarsko na boj proti vplyvu pandémie použije 32 miliárd dolárov. Krajina presmeruje zhruba 18 až 20 % štátneho rozpočtu krajiny, pričom jeho deficit zvýši z jedného na 2,7 percenta HDP.

16:30 Slovensko má dve úmrtia súvisiace s koronavírusom, povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí pred rokovaním vlády.

Ako uviedol Krajčí, na nový koronavírus v pondelok ráno zomrela pacientka, ktorá viacero dní bojovala o svoj život. Mala viac ako 65 rokov. Pacientka bola na umelej pľúcnej ventilácii a mala viacero vážnych pridružených ochorení. Bezprostrednou príčinou smrti bola podľa Krajčího komplikácia v súvislosti s týmto ochorením.

Ako šéf rezortu zdravotníctva uviedol, prvý patologický nález sa potvrdil u pacienta, ktorý zomrel v Bojniciach. Z pľúcneho tkaniva sa zistilo, že mal typ pneumónie, ktorý spôsobuje nový koronavírus. Krajčí vyjadril pozostalým úprimnú sústrasť. Dúfa, že takýchto informácií nebude v budúcnosti veľa.

16:01 Opatrenia v Česku sa zmiernia. Vláda začne postupne uvoľňovať aj zákaz fungovania viacerých obchodov. Pôjde okrem iného o papiernictva a predajne obuvi.

15:44 Najviac prípadov je v Bratislavskom kraji, konkrétne 164. Nasledujú Prešovský kraj, kde evidujú 71 prípadov, Žilinský kraj so 70 prípadmi a Trenčiansky kraj so 66. V Trnavskom kraji je 45 prípadov, Košickom 45, Banskobystrickom 38 a Nitriansky kraj má 35 pozitívnych prípadov. Z celkového počtu pozitívnych prípadov je 292 mužov a 242 žien.

Najviac pozitívnych osôb, a síce 169, je vo vekovej kategórii od 30 do 44 rokov. Nasledujú ľudia od 15 do 29 rokov, ktorých je celkovo 148, vo vekovej kategórii 45 až 59 je to 116 osôb a vo vekovej kategórii nad 60 rokov je pozitívnych 65 osôb. Najmenej je detí do 14 rokov, celkovo 33.

Najviac občanov s pozitívnym výsledkom nad 65 rokov je v okrese Bratislava, konkrétne osem mužov a deväť žien, na celom Slovensku ich je v tomto veku 35.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

 

15:22 Prezidentka Zuzana Čaputová víta odporúčania týkajúce sa limitovania pohybu občanov počas sviatkov a považuje ich za správne. Uviedla to v pondelok na tlačovej konferencii po rokovaní v Prezidentskom paláci s predsedom vlády Igorom Matovičom (OĽaNO) a šéfom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina) o aktuálnej situácii na Slovensku. „Je dôležité, aby sme udržali vysokú mieru sebadisciplíny a nepokazili to, čo sa nám doteraz podarilo dosiahnuť. Disciplína má svoje opodstatnenie, pretože nárast infikovaných nie je exponenciálny,“ priblížila Čaputová.

15:01 Nemecko pripravuje plán na uvoľnenie epidemiologických opatrení po 19. apríli. Plán podľa agentúry Reuters zahŕňa povinné nosenie rúšok, zákaz hromadného stretávania ľudí a presné trasovanie nakazených koronavírusom. Plánuje však otvoriť školy a čiastočne aj hranice.

14:40 Dopravný podnik Bratislava dezinfikuje vozidlá aj počas dňa.

14:18 Rómske združenia opatrenie v súvislosti s testovaním Rómov v osadách na koronavírus podporujú, no nesúhlasia so spôsobom jeho vykonávania.

14:02 Rúška na tvár novorodencov nepatria, upozorňuje Národný ústav detský chorôb (NÚDCH).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

13:46 Poslanci Smeru – sociálna demokracia (Smer-SD) 7. apríla podajú návrh na začatie konania pred Ústavným súdom SR o zákone, ktorý umožňuje štátu získavať údaje od mobilných operátorov o občanoch nakazených koronavírusom.

13:31 Japonský premiér Šinzó Abe vyhlási v Tokiu a šiestich ďalších prefektúrach núdzový stav. Stať by sa tak malo už v utorok. Cieľom je posilniť opatrenia v boji proti koronavírusu, prísne uzavretie oblastí však zatiaľ nie je v pláne.

Abe tiež novinárom v pondelok povedal, že jeho vláda uvoľní balík ekonomických stimulov vo výške jednej miliardy dolárov s cieľom čeliť hospodárskym dopadom pandémie. Peniaze poputujú domácnostiam, ktoré sa ocitli v problémoch, ako aj na podporu firiem a zamestnanosti.

Abe uviedol, že o zavedenie núdzového stavu ho požiadali experti, keďže ochorenie Covid-19 sa rýchlo šíri do veľkých miest vrátane Tokia. Premiér dodal, že núdzový stav sa dotkne okrem hlavného mesta aj Osaky, Fukuoky a štyroch ďalších tvrdo zasiahnutých prefektúr. V platnosti ostane približne mesiac.

13:19 Polícia na sociálnej sieti Facebook vysvetľuje, či musíte mať rúško v aute.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

 

13:01 Rakúsko po Veľkej noci povolí otvorenie menších obchodov vrátane stavebnín alebo záhradníctiev. Uvoľnenie opatrení prijatých v boji proti koronavírusu sa zatiaľ týka prevádzok s rozlohou do 400 štvorcových metrov. Po zasadnutí vlády to oznámil v pondelok kancelár Sebastian Kurz.

Od začiatku mája sa počíta s postupným otváraním celého maloobchodu. Činnosť by mohli čoskoro obnoviť napríklad kaderníctva. V platnosti zatiaľ zostávajú obmedzenia pohybu, v rámci ktorých môžu ľudia do supermarketov len s rúškami na tvárach. Od tohto pondelka sa povinné zakrytie tváre rozširuje aj na prostriedky verejnej dopravy. Naďalej platí aj zákaz verejných podujatí.

S výnimkami, akou je napríklad predaj cez okienko, zostávajú predbežne zatvorené reštaurácie, hotely a tiež školy. Maturitné a záverečné učňovské skúšky sa však majú pri dodržaní potrebných bezpečnostných opatrení uskutočniť v štandardných termínoch, informuje agentúra APA.

12:50 Podpolianske strojárne hromadne prepúšťajú všetkých zamestnancov. Ako píšu Hospodárske noviny, ide o viac ako 700 ľudí.

12:37 Prvý potvrdený prípad už zachytili aj počas testovania v rómskych osadách. Ide o muža z Richnavy, ale testovali ho v obci Žehra. Ako na tlačovej konferencii povedal Peter Pollák, pozitívne testovaný muž sa stretol s desiatkami ďalších ľudí. Pollák dodal, že v testovaní v rómskych osadách pokračujú a po prvých 33 vytipovaných lokalitách pribudnú v nasledujúcich dňoch ďalšie.

12:34 Premiér Igor Matovič (OĽaNO) na tlačovej konferencii pochválil hlavného hygienika Jána Mikasa, ktorý dal zastaviť kolónu áut vracajúcich sa na Slovensko z Tirolska. Z týchto ľudí bolo až 34 pozitívne testovaných na ochorenie Covid-19 z celkového počtu 49 nových prípadov. V rámci štandardného testovania tak v nedeľu zachytili 15 chorých.

12:28 Počet potvrdených prípadov na Slovensku sa za posledný deň zvýšil o 49 na  535. Oznámil na tlačovej konferencii premiér Igor Matovič.

12:11 Na Slovensko sa v súčasnosti dá pricestovať zo zahraničia cez 12 hraničných priechodov. 

11:45 Obchodníci potvrdili dostatočné zásoby potravín na skladoch na Slovensku. Po rokovaní krízového štábu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) to vyhlásil v pondelok predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

„V pondelok na krízovom štábe ministerstva pôdohospodárstva obchodníci potvrdili dostatočné zásoby potravín na skladoch na Slovensku. Čo je tiež pozitívne pre boj s pandémiou, znížila sa aj frekvencia nakupovania obyvateľmi. Ľudia si nakupujú viac počas jednej návštevy obchodu,“ povedal Matovič po rokovaní štábu, na ktorom sa zúčastnil.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský doplnil, že Slováci sa podľa obchodníkov predzásobili potravinami. Po výraznom náraste nákupu potravín v marci sa však situácia v obchodoch stabilizovala. Distribúcia potravín už prebieha plánovane a distribučné sklady obchodníkov s potravinami sú dostatočne zásobené nielen čerstvými, ale aj trvanlivými potravinami, uvádza sa v tlačovej správe, ktorú poskytlo MPRV SR.

11:36 Bežná verejnosť si respirátory FFP2 a FFP3 nekúpi. Prezidentka Zuzana Čaputová totiž podpísala zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej choroby Covid-19 v oblasti zdravotníctva. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec. Zákon schválil parlament v piatok. Obmedzí sa ním distribúcia osobných ochranných prostriedkov.

„Zakazuje sa počas krízovej situácie predávať alebo prevádzať osobný ochranný prostriedok, ktorý je filtračnou tvárovou polmaskou kategórie FFP2, FFP3,“ uvádza sa v zákone. Výnimkami v tomto zákaze sú napríklad poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, zdravotnícki pracovníci či orgány štátnej správy alebo územnej samosprávy. Ak niekto takýto ochranný prostriedok predá, môže dostať pokutu od Slovenskej obchodnej inšpekcie v sume od tisíc do 10-tisíc eur.

11:33 Vlády a úrady na celom svete upozorňujú obyvateľov v čase pandémie nového koronavírusu, aby dodržiavali bezpečné odstupy od ostatných ľudí a pomohli tak zastaviť šírenie ochorenia Covid-19. Úrady v okrese Leon na Floride v tomto smere využili zaujímavú vizuálnu pomôcku.

11:30 Írsky premiér Leo Varadkar sa dočasne vráti k svojej profesii lekára, ktorú zanechal v roku 2013. Raz týždenne bude pomáhať v nemocnici v boji proti epidémii koronavírusu. Tamojšie ministerstvo zdravotníctva podľa Reuters minulý týždeň vyzvalo všetkých, ktorí pracovali v zdravotníctve, aby sa vrátili do práce. Na túto iniciatívu odpovedalo až 70-tisíc bývalých sestier, lekárov či záchranárov.

11:19 Zamestnávateľom a povinne poisteným samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), ktorých obrat alebo príjem z podnikania klesol najmenej o 40 percent, sa posunie splatnosť poistného na sociálne a zdravotné poistenie za marec z apríla na koniec júla tohto roka. Vyplýva to z novely zákona o sociálnom poistení, ktorú podpísala prezidentka Zuzana Čaputová.

11:15 Hromadné prepúšťanie 47 zamestnancov z oblasti výroby nábytku eviduje v Banskobystrickom kraji Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR).

„Hromadné prepúšťanie je nahlásené na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Lučenec,“ uviedla pre agentúru SITA Mária Hrehová z kancelárie generálneho riaditeľa ÚPSVaR. Prepúšťanie pre agentúru SITA potvrdil generálny riaditeľ firmy Ekoltech spol. s r.o. Ján Vrabec s tým, že dôvodom je pokles objednávok a tržieb. Výrobu podľa neho museli dnes úplne zastaviť.

„Situácia sa denne mení a možno nejde o posledné hromadné prepúšťanie. Štát nám nad 250 ľudí zatiaľ nepomáha, pričom my máme v súčasnosti 920 zamestnancov,“ povedal generálny riaditeľ a dodal, že posledné dva týždne vyrábali len s jednou zmenou a oddnes museli výrobu zastaviť úplne. „Ľudia sú doma zaplatení 60 percentami predbežne do konca apríla. V 17. týždni by sme chceli opäť začať vyrábať s jednou zmenou, ale dnes nie je nič isté,“ konštatoval Vrabec.

11:11 Na slovenských základných školách sa zastavuje známkovanie, učitelia budú žiakov hodnotiť slovne. Na koncoročnom vysvedčení to bude možné tiež, ale stále ostane možnosť udeliť aj známku.

Žiadny žiak by tak teoreticky nemal „prepadnúť“. Koncoročné výsledky aktuálneho školského roku žiakov základných a stredných škôl nemôžu byť „nedostatočné“ či „neuspokojivé“

11:06 Naživo: Tlačová konferencia ministra školstva Branislava Gröhlinga a novej riaditeľky Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ) Miroslavy Hapalovej.

10:51 Premiér Igor Matovič (OĽaNO) bude mať po stretnutí s predstaviteľmi Konfederácie odborových zväzov (KOZ) tlačovú konferenciu. O 12:00 vám ju prinesieme naživo.

10:39 V Číne narastá počet asymtomatických prípadov nákazy koronavírusom, čo spôsobuje obavy tamojších úradov, ktoré sa tento týždeň chystajú uvoľniť prísne epidemiologické opatrenia. Za posledný deň zaznamenali 78 nových prípadov nákazy u ľudí bez príznakov. Ich počet tak vzrástol na 705 asymtomatických prípadov, z ktorých vyše polovice je v meste Wu-chan. Informovala agentúra Reuters.

10:28 Európska únia pridelí 48,5 milióna eur 18 výskumným projektom za účelom vynájdenia liekov na ochorenie Covid-19.

10:16 Po necelých troch týždňoch sa končí možnosť bezplatného cestovania mestskou hromadnou dopravou (MHD) v Trenčíne. Podľa hovorkyne mesta Eriky Ságovej autobusy MHD naďalej premávajú vo víkendovom režime a posilnené sú ranné a popoludňajšie spoje pre pracujúcich. V autobusoch stále platia prísne hygienické opatrenia Bezplatnú MHD v Trenčíne zaviedli 18. marca na základe rozhodnutia primátora Richarda Rybníčka ako jedno z preventívnych opatrení, ktoré malo zabrániť šíreniu koronavírusu.

9:53 Na letisku v Bratislave pristál ďalší repatriačný let, tentokrát zo srbského Belehradu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

9:30 Polícia na sociálnej sieti Facebook pripomína, ako si správne umývať ruky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

9:11 Pozitívny test na nový koronavírus mala aj tigrica Nadia v zoologickej záhrade v newyorskej štvrti Bronx. Ako informuje agentúra AP, podľa dostupných informácií ide o prvú známu nákazu zvieraťa v USA alebo tigra všeobecne. Príznaky choroby vrátane suchého kašľu a teploty mali aj ďašie tigre a tri levy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

9:00 Google sa zmenil a ďakuje všetkým pracovníkom v zdravotníctve a vo vedeckej komunite.

Google

 

8:44 „Lepšie dni sa vrátia. Opäť budeme s našimi priateľmi, opäť budeme s našimi rodinami, opäť sa stretneme,“ vyhlásila okrem iného kráľovná Alžbeta II. v mimoriadnom príhovore k národu.

8:23 Česko má už 96 vyliečených pacientov, informoval na Twitteri minister zdravotníctva Adam Vojtěch. V krajine už urobili celkovo 85 014 testov, z ktorých bolo pozitívnych 4591. Na ochorenie Covid-19 už zomrelo už 72 ľudí.

8:15 Ceny ropy v pondelok ráno klesli. Trhy tak zareagovali na odklad rokovaní členov aliancie OPEC+ o znížení produkcie. Ponuka na trhu pritom vysoko prevyšuje dopyt a skladové zásoby ropy ďalej stúpajú.

8:11 Vláda bude na svojom pondelňajšom zasadnutí schvaľovať obmedzenia na Veľkú noc, ktoré na nedeľňajšej tlačovej konferencii predstavil premiér Igor Matovič (OĽaNO).

7:38 Ministerstvo kultúry zriadilo pracovnú skupinu, ktorá má pomôcť médiám prekonať krízu spôsobenú koronavírusom. Podľa hovorcu ministerstva Matúša Bystrianskeho pracovná skupina naplno funguje, hľadá riešenia a navrhuje opatrenia na zmiernenie ekonomických následkov vírusu na oblasť kultúry.

7:14 Od pondelka 6. apríla od 7.00 sa všetkým osobám, ktoré vstúpia na slovenské územie nariaďuje izolácia v zariadeniach určených štátom.

Ako informuje na sociálnej sieti facebook ministerstvo zahraničných vecí, cieľom je plánovať voľné kapacity v karanténnych centrách čo najbližšie k miestu pobytu na Slovensku a preto je potrebné sa vopred, čo najskôr pred plánovaným príchodom na Slovensko, zaregistrovať v registračnom formulári na webovej stránke ministerstva.

Izolácia v zariadeniach určených štátom sa nevzťahuje na

 • tehotné ženy
 • osoby nad 75 rokov
 • osoby s obmedzenou schopnosťou orientácie a pohybu
 • osoby s onkologickým a psychiatrickým ochorením
 • osoby ťažkou poruchou imunity
 • osoby s osobitnými výživovými potrebami
 • osoby s chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdca a ciev
 • osoby s metabolickými poruchami
 • osoby s epilepsiou
 • osoby s mentálnou poruchou
 • osoby so závažnými ochoreniami vyžadujúcimi pokračujúcu injekčnú liečbu v pravidelných intervaloch
 • zdravotne ťažko postihnuté osoby alebo osoby s inými zreteľa hodnými závažnými zdravotnými stavmi a potvrdenie o tomto zdravotnom stave doloží dodatočne bezodkladne správou od lekára
 • osoby, ktoré na území Slovenskej republiky požívajú diplomatické výsady a imunity
 • a osobám im blízkym a sprevádzajúcim v dobe prekročenia štátnych hraníc SR. Týmto osobám sa nariaďuje izolácia v domácom prostredí na dobu 14 dní

Izolácia v zariadeniach určených štátom sa podľa ministerstva zahraničných vecí nevzťahuje ani na maloleté osoby, ktoré bez sprievodu vstupujú na územie Slovenskej republiky, ktorým je nariadená izolácia v domácom prostredí na dobu 14 dní, a to i osobám žijúcim s nimi v spoločnej domácnosti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

6:59 V tomto školskom roku 2019/2020 by žiaci prepadnúť nemali. Nemajú vinu na tom, že nie sú vytvorené podmienky na to, aby naplnili ciele predmetov. Pre agentúru SITA to uviedla analytička z iniciatívy To dá rozum Petra Fridrichová. Dodala, že tí, ktorí by nesplnili požiadavky by mali mať možnosť absolvovať špeciálne skúšky na overenie kľúčových vedomostí a zručností.

6:32 Počet obetí vo svete atakuje 70-tisíc, potvrdených prípadov je už takmer 1,3 milióna.

6.09
Lekár francúzskeho futbalového klubu Stade Reims Bernard Gonzalez spáchal samovraždu po tom, ako mal pozitívny test na nový koronavírus. Vedenie klubu potvrdilo jeho smrť na svojej oficiálnej stránke.


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Bratia Furkovci zostrojili náhradu pľúcnej ventilácie, prístroj môže pomôcť chorým na Covid-19 (6. 4. 2020)
 Matovič na šesť dní obmedzil Slovákom pohyb, opatrenie na Veľkú noc má niekoľko výnimiek (6. 4. 2020)
 Prezidentka Čaputová víta obmedzenie pohybu cez Veľkú noc a považuje ho za správne (6. 4. 2020)
 Slováci hackovali koronakrízu: uspeli nápady na odbremenenie zdravotníkov, predvídanie nakazených aj ľahší život v izolácii (6. 4. 2020)
 Za veľkonočný nákup zaplatíme tento rok viac ako vlani, zdraželi aj vajcia a bravčové mäso (6. 4. 2020)
 Ministerstvo kultúry chce pomôcť médiám, zriadilo pracovnú skupinu (6. 4. 2020)
 Britský premiér Johnson skončil v nemocnici, stále má príznaky koronavírusu (6. 4. 2020)
 Na Slovensku pribudlo 14 nových prípadov Covid-19, jeden pacient je na pľúcnej ventilácii (5. 4. 2020)
 Povinná izolácia všetkých Slovákov, ktorí prišli zo zahraničia, vstúpi do platnosti. Koho sa nariadenie netýka? (5. 4. 2020)
 Koronavírus:Matovič predstavil návrh opatrení na Veľkú noc. Navrhne vláde na obmedzenie pohybu od 8. do 13. apríla (online) (5. 4. 2020)nasledujúci článok >>
Britský premiér Johnson skončil v nemocnici, stále má príznaky koronavírusu
<< predchádzajúci článok
Kuciakov vrah sa postaví pred súd samostatne, rozhodne sa o výške trestu

Koronavírus: Slovensko má dve obete ochorenia Covid-19, Čaputová súhlasí s Matovičom v obmedzeniach na Veľkú noc (online) - diskusné fórum čitateľov