Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. marca 2020

Súd vytýčil ďalší termín pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka na začiatok aprílaŠpecializovaný trestný súd vytýčil ďalší termín pojednávania s obžalovaným Miroslavom Marčekom, ktorý figuruje v prípade vraždy novinára ...Zdieľať
img_9893_copy 676x451 26.3.2020  - Špecializovaný trestný súd vytýčil ďalší termín pojednávania s obžalovaným Miroslavom Marčekom, ktorý figuruje v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, na 6.apríla.


Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková, na pojednávanie bude z karanténnych dôvodov obmedzený prístup verejnosti a médií. Z pojednávania však bude umožnený pre vybrané médiá zvukový prenos.

Pôvodný termín zrušili


„Verejnosť je povinná pri vstupe do budovy Špecializovaného trestného súdu podrobiť sa bezpečnostnej kontrole vykonávanej príslušníkmi Zboru väzenskej a justičnej stráže a dodržiavať všetky nariadené hygienické opatrenia," povedala Kudjáková.

Pojednávanie s Miroslavom Marčekom bolo pôvodne naplánované na 17. marca, súd ho však pre aktuálnu situáciu spojenú so šírením koronavírusu zrušil.

Miroslav Marček sa na predošlých súdnych pojednávaniach priznal k tomu, že zastrelil Kuciaka, jeho partnerku Martinu Kušnírovú a tiež podnikateľa Petra Molnára.

Z tohto dôvodu bol vyčlenený na samostatné konanie, pričom súd má rozhodovať len o výške jeho trestu. Pojednávanie so zvyškom obžalovaných vrátane podnikateľa Mariana Kočnera ja zatiaľ naplánované na 15. apríla.

Andruskó sa priznal


Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta.

Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana Kočnera. Účasť na vražde už predtým priznal Zoltán Andruskó.

Po dohode o vine a treste s prokurátorom mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Súd vytýčil ďalší termín pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka na začiatok apríla © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pre zákaz verejných podujatí preložil súd aj pojednávanie vo veci vraždy Jána Kuciaka (12. 3. 2020)
 Tisícky ľudí vyšli do ulíc na zhromaždenia "Za Jána a Martinu, za slušnú krajinu" (foto) (21. 2. 2020)
 Špeciálny vyšetrovací tím a jeden spis, elitný vyšetrovateľ rozpráva o priebehu prípadu Kuciak (21. 2. 2020)
 Súd v kauze vraždy Jána Kuciaka (9. deň): Vypovedať majú aj policajní experti (foto) (6. 2. 2020)
 Súd v kauze vraždy Kuciaka (8. deň): Preberal sa Zsuzsovej zdravotný stav, resocializácia Kočnera je vraj možná (4. 2. 2020)
 Súd v kauze vraždy Jána Kuciaka (8. deň): Vypovedajú znalci z oblasti psychológie a psychiatrie (foto) (4. 2. 2020)
 Súd v kauze vraždy Jána Kuciaka (7. deň): Prečítali posudky znalcov, Marček spozná trest do dvoch dní (3. 2. 2020)
 Súd v kauze vraždy Jána Kuciaka (7. deň): Čítať sa majú výpovede aj znalecké posudky (foto) (3. 2. 2020)
 Súd v kauze vraždy Kuciaka (6. deň): Zsuzsová priznala komunikáciu s politikmi, rozhodlo sa aj o Threeme (foto) (22. 1. 2020)
 Súd v kauze vraždy Kuciaka (6. deň): Rozhodlo sa o Threeme a vypovedať má aj Kriak (foto) (22. 1. 2020)nasledujúci článok >>
Útok v Christchurch: Obvinený Brenton sa priznal k terorizmu a vražde 51 ľudí
<< predchádzajúci článok
Izrael využíva v boji proti koronavírusu aj mobilné aplikácie, jedna skúma vzorky hlasu

Súd vytýčil ďalší termín pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka na začiatok apríla - diskusné fórum čitateľov