Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. novembra 2019

Kultúrny a kreatívny priemysel má svoju platformu na sociálnej sietiNa snímke ministerka kultúry Ľubica Laššáková odpovedá na otázky novinárov po skončení výjazdového zasadnutia Vlády SR v Kežmarku 23. októbra 2019.Zdieľať
Na snímke ministerka kultúry Ľubica Laššáková odpovedá na otázky novinárov po skončení výjazdového zasadnutia Vlády SR v Kežmarku 23. októbra 2019. Foto: TASR - Oliver Ondráš
Bratislava 4. novembra (TASR) – Potenciál i možnosti kultúrneho a kreatívneho priemyslu na Slovensku a tiež aktivity Ministerstva kultúry (MK) SR v tejto oblasti približuje samostatná stránka na sociálnej sieti. Z iniciatívy odboru umenia a kreativity sekcie umenia MK je ambíciou tejto stránky prinášať a deliť sa o informácie týkajúce sa trendov v oblasti rozvoja kreatívneho priemyslu a jeho podpory.


"Našou ambíciou je vytvoriť spoločný priestor na prezentáciu kultúrneho a kreatívneho priemyslu na Slovensku," avizuje odbor rezortu kultúry. Okrem vlastných podporných aktivít zverejňuje od začiatku októbra tiež výstupy z medzinárodných projektov i príklady zo zahraničia. Zároveň ponúka priestor pre aktérov kultúrneho a kreatívneho priemyslu z akademickej pôdy, samospráv či iných inštitúcií na delenie sa o informácie o vyhlásených grantových výzvach, ponukách na spoluprácu, ale aj prezentáciu odborných publikácií venujúcich sa téme kultúrneho a kreatívneho priemyslu.

Odbor umenia a kreativity sekcie umenia MK vypracúva koncepcie a stratégie, koordinuje prípravu odvetvových stratégií, akčných plánov a návrhy právnych predpisov. Uskutočňuje horizontálnu koordináciu podpory a rozvoja kultúry a kreativity s príslušnými ústrednými orgánmi štátnej správy a orgánmi územnej samosprávy. Monitoruje trendy rozvoja kultúrneho a kreatívneho priemyslu na národnej a regionálnej úrovni, podieľa sa i na realizácii medzinárodných projektov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Lešti sa začalo vojenské cvičenie Slovenský štít 2019
<< predchádzajúci článok
Výrobca nákladných áut Traton zaznamenal za 9 mesiacov nárast zisku

Kultúrny a kreatívny priemysel má svoju platformu na sociálnej sieti - diskusné fórum čitateľov