Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. júla 2006

Lekári a nemocnice chcú rokovať s ministromKoordinačná rada zamestnávateľských organizácií v zdravotníctve pre zmluvné vzťahy so zdravotnými poisťovňami chce rokovať s ministrom zdravotníctva Ivanom Valentovičom o náhrade za ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Koordinačná rada zamestnávateľských organizácií v zdravotníctve pre zmluvné vzťahy so zdravotnými poisťovňami chce rokovať s ministrom zdravotníctva Ivanom Valentovičom o náhrade za pripravované zrušenie poplatkov. Ako informovala Asociácia súkromných lekárov (ASL) SR, rada oslovila ministra listom, v ktorom ho vyzvali odložiť zrušenie poplatkov až do času, kedy budú známe náhrady za výpadok príjmov zdravotníckych zariadení.

Rada upozornila Valentoviča, že okamžité zrušenie poplatkov bez náhrady môže ohroziť funkčnosť zdravotníckych zariadení. "Príjmy z poplatkov za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti totiž znamenajú v súčasnosti takmer 10 % z nášho mesačného obratu," uviedla rada, ktorú okrem ASL tvoria Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) a Slovenská lekárska únia špecialistov (SLÚŠ). Podľa ASL okrem otázky kompenzácií by rada chcela s ministrom rokovať aj o podpore pre zvýšenie platieb za poistencov štátu, o uzatvorení minimálne verejnej siete poskytovateľov a o platobných mechanizmoch.

Koordinačná rada vznikla minulý týždeň v Košiciach. Jej úlohou bude jednotný postup zúčastnených organizácií pri rokovaniach so zdravotnými poisťovňami o zmluvách o poskytovaní zdravotnej starostlivosti na rok 2007. ANS združuje 53 nemocníc, väčšinou v zakladateľskej pôsobnosti vyšších územných celkov, miest, ale aj neziskových organizácií. ASL a SLÚŠ združujú viac ako tritisíc súkromných lekárov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O dôvere vláde bude parlament hlasovať na budúci štvrtok
<< predchádzajúci článok
NBS zvýšila základnú úrokovú sadzbu o 50 bázických bodov

Lekári a nemocnice chcú rokovať s ministrom - diskusné fórum čitateľov