Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. júla 2006

O dôvere vláde bude parlament hlasovať na budúci štvrtokOpozícia nebude robiť obštrukcie a schôdza, ktorej jediným bodom programu bude vyslovenie dôvery vláde Roberta Fica, sa začne v utorok 1. augusta. "Budeme dôslednou a dôstojnou opozíciou. Parlament ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Opozícia nebude robiť obštrukcie a schôdza, ktorej jediným bodom programu bude vyslovenie dôvery vláde Roberta Fica, sa začne v utorok 1. augusta. "Budeme dôslednou a dôstojnou opozíciou. Parlament bude rokovať, my ho blokovať nebudeme," konštatoval predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Stanislav Janiš, podľa ktorého sa rovnako na dnešnom poslaneckom grémiu vyjadrili aj predstavitelia ostatných dvoch opozičných strán. Koalícia totiž po odchode 18 poslancov za ministrov a štátnych tajomníkov stratila väčšinu a na úvod schôdze bude mať len 67 zákonodarcov. Predseda parlamentu Pavol Paška potvrdil, že opozícia sfunkčnenie národnej rady ničím nepodmieňovala. Očakáva, že o vyslovení dôvery vláde by mohli poslanci hlasovať už vo štvrtok. Všetko to však bude závisieť od diskusie, ktorú programové vyhlásenie vlády vyvolá.

Opozícia v tejto súvislosti kritizuje, že nebude mať dostatok času na vyjadrenie svojich pripomienok. Ak vláda schváli svoj program v pondelok ráno, tak poslanci ho dostanú popoludní, čo znamená zhruba 24 hodín pred samotným rokovaním parlamentu. "Bude to náročné, ale zhostíme sa aj tejto úlohy, ktorá je pred nás kladená," dodal Janiš. Rozprava k programu vlády je podľa neho dôležitá. Má význam, pretože opozícia bude môcť poukázať na to, aký následok môže mať jeho schválenie pre Slovensko, kam bude smerovať. Rovnako môže poukázať na to, ako sa zhoduje programové vyhlásenie s predvolebnými programami koaličných strán. Janiš zároveň vyhlásil za klub SDKÚ-DS, že ani jeden z jeho poslancov za program Ficovho kabinetu nezahlasuje. Reagoval tak na vyjadrenie predsedu poslaneckého klubu SNS Rafaela Rafaja, ktorý verí, že program získa aj niekoľko opozičných hlasov. "Jedna vec je ambícia a druhá skutočnosť," konštatoval Janiš.

Po skončení schôdze o vyslovení dôvery vláde budú pokračovať poslanci v rokovaní. Začne sa totiž tretia schôdza národnej rady, na ktorej prerokujú zákonodarcovia v prvých čítaniach niekoľko poslaneckých návrhov noviel zákonov. Pôjde o zdravotnícke zákony, ale aj o návrh poslanca ĽS-HZDS Tibora Cabaja o zmene volebného zákona. Paška však predpokladá, že rokovanie o tejto norme nakoniec poslanci odložia.
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Wienerberger kúpil späť 250 tis. vlastných akcií
<< predchádzajúci článok
Lekári a nemocnice chcú rokovať s ministrom

O dôvere vláde bude parlament hlasovať na budúci štvrtok - diskusné fórum čitateľov