Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

24. februára 2024

Lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa po zranení kolena plánuje vrátiť k pretekom na podujatí SP vo švédskom ÅreShiffrinová okrem prebiehajúceho víkendu v talianskom Val di Fassa vynechá aj rýchlostné disciplíny v nórskom Kvitfjelli.Zdieľať
Lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa po zranení kolena plánuje vrátiť k pretekom na podujatí SP vo švédskom Åre

Rekordérka v počte víťazstiev v pretekoch SP o tom informovala vo videu, ktoré v sobotu zverejnila na sociálnych sieťach. V Åre sa pôjde 9. marca obrovský slalom a o deň neskôr slalom.

„Chcem vám poskytnúť nové informácie o svojom zranení. Každý deň sa cítim lepšie a lepšie, v posilňovni sa mi darí. Predpokladáme, že do súťažného diania sa dokážem vrátiť v Åre, už sa na to veľmi teším,“ uviedla Shiffrinová na Instagrame.

„Tento týždeň som začala opäť trénovať na snehu. Absolvovala som ľahké objemy v slalome a dva dni som to skúšala aj voľným lyžovaním v obrovskom slalome, pričom som sa cítila veľmi dobre. V priebehu nasledujúcich desiatich dní sa budeme snažiť pracovať v trochu vyšších rýchlostiach a na agresívnejšom povrchu, ktorý sa trochu viac podobá podmienkam pretekov.“

Päťnásobná celková víťazka Svetového pohára utrpela zranenie kolena koncom januára v zjazde v Cortine d’Ampezzo. Vyšetrenia ukázali, že neprišlo k vážnejšiemu poškodeniu väzov, no napriek tomu vynechala viacero pretekov. Jej absenciu využila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, ktorá predstihla Američanku na čele celkového poradia SP. V boji o veľký glóbus má Gutová-Behramiová pred Shiffrinovou momentálne 205-bodový náskok.

„Je frustrujúce, že nemôžem súťažiť, ale rada som sledovala preteky v uplynulých týždňoch. V podstate hneď, ako sme zistili, že nebude možné štartovať v Andorre a Val di Fassa, som sa trochu zmierila s tým, že boj o triumf v celkovom poradí by bol matematicky náročný. V skutočnosti nejde o to, či oň budeme alebo nebudeme bojovať. Jednoducho to nebolo možné. Verte mi, že by som sa o to pokúsila, ak by som mala aspoň malú nádej, že sa to dá. Ak by som mohla bezpečne prísť do cieľa, určite by som sa o to pokúsila. Zatiaľ to nie je v mojich silách, ale postupne sa do toho dostávam,“ povedala 28-ročná Američanka.

Túto zimu poznačil vysoký počet zranení medzi elitnými lyžiarmi. Nevyhla sa mu ani Slovenka Petra Vlhová, pre ktorú sa po páde na domácom svahu v Jasnej a následnej operácii kolena vo Švajčiarsku sezóna predčasne skončila.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Shiffrinová vynechá aj preteky v Soldeu: Nechcem nič uponáhľať (8. 2. 2024)
 Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová vynechá zvyšok víkendového programu v Cortine d’Ampezzo a nepôjde ani obrovský slalom v Kronplatzi. (26. 1. 2024)
 Shiffrinová spadla v zjazde v Cortine, do nemocnice ju viezol vrtuľník a hrozí jej koniec sezóny (video+foto) (26. 1. 2024)
 Shiffrinová o korunke z Jasnej 2024: Najkrajšia trofej, akú mám (23. 1. 2024)
 Shiffrinová chce zbierať ďalšie víťazstvá. Prezradila tiež, ktorý rekord si najviac cení (21. 3. 2023)
 Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová vyhrala obrovský slalom vo finále SP. (19. 3. 2023)
 Shiffrinová bude mať novú hlavnú trénerku, spolupráca s Harjovou nebude úplné nová (13. 3. 2023)
 Mikaela Shiffrinová dosiahla v slalome v Åre svoje 87. víťazstvo v kariére a prekonala Ingemara Stenmarka (11. 3. 2023)
 Shiffrinová vyrovnala rekord Stenmarka a získala malý glóbus, Vlhová vo švédskom Are štvrtá (10. 3. 2023)
 Shiffrinová získala veľký glóbus, Goggiová má malý za zjazd (4. 3. 2023)nasledujúci článok >>
Adam Ružička má svoje dni v NHL zrejme zrátané, po kontroverznom videu chce s ním Arizona ukončiť zmluvu
<< predchádzajúci článok
Rusi vytvorili z karatistov či kickboxerov špeciálnu jednotku Sojuz pre boj na Ukrajine, sponzorovať ju bude aj Lukoil