Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

23. februára 2024

Rusi vytvorili z karatistov či kickboxerov špeciálnu jednotku Sojuz pre boj na Ukrajine, sponzorovať ju bude aj LukoilRusko vytvorilo špeciálnu jednotku zloženú zo športovcov, vrátane účastníkov podujatí v bojových umeniach, aby sa zapojili do bojov na Ukrajine. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ...Zdieľať
russia_ukraine_10679 a6df0e76802a4e67bdb324a588a4210a 676x451 23.2.2024 (SITA.sk) - Rusko vytvorilo špeciálnu jednotku zloženú zo športovcov, vrátane účastníkov podujatí v bojových umeniach, aby sa zapojili do bojov na Ukrajine.


Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na nezávislé ruské internetové médium Važnyje istorii a ukrajinské Centrum národného odporu, jednotku pomenovanú ako Sojuz budú sponzorovať ruské štátne spoločnosti.

Do jednotky Sojuz, ktorá sa má zúčastniť na bojoch vo vojne na Ukrajine, naverbovali podľa ruských médií tých "najlepších z najlepších v ich príslušných športových disciplínach".

Do decembra minulého roka sa k jednotke prihlásilo najmenej 145 športovcov, vrátane kickboxerov či karatistov. Výcvik absolvujú na Ruskej univerzite špeciálnych síl v Čečensku.

Podľa dostupných finančných záznamov poskytli viaceré známe ruské spoločnosti ako Rosatom, Sberbank, RusHydro, VTB či Lukoil dovedna najmenej štyri milióny dolárov na činnosť tejto "športovej" jednotky.


Zdroj: SITA.sk - Rusi vytvorili z karatistov či kickboxerov špeciálnu jednotku Sojuz pre boj na Ukrajine, sponzorovať ju bude aj Lukoil © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa po zranení kolena plánuje vrátiť k pretekom na podujatí SP vo švédskom Åre
<< predchádzajúci článok
Ruský olympijský výbor neuspel s odvolaním proti pozastaveniu jeho členstva v Medzinárodnom olympijskom výbore