04. marca 2007

Majstrami v stolnom tenise SR Pištej a Balážová

Tituly stolnotenisových majstrov Slovenska si na víkendovom šampionáte v Bratislave vybojovali vo dvojhrách Ľubomír Pištej a Barbora Balážová. Pištej, ktorý sa stal majstrom SR po druhý raz, síce ...

BRATISLAVA 4. marca (WEBNOVINY) - Tituly stolnotenisových majstrov Slovenska si na víkendovom šampionáte v Bratislave vybojovali vo dvojhrách Ľubomír Pištej a Barbora Balážová. Pištej, ktorý sa stal majstrom SR po druhý raz, síce vo finále prehrával s obhajcom prvenstva 2:3 na sety, no súper mu v šiestom sete za stavu 6:5 vzdal pre kŕče. Balážová si vo finálovom súboji poradila s Janou Medříkovou 4:3 na sety. Získala tak svoj premiérový singlový titul a zároveň je najmladšou víťazkou dvojhry na M-SR v kategórii žien v ére samostatnosti.

Dvojhra mužov - finále:
Ľubomír Pištej (TSV Schwalbe Tündern/Nem.) - Peter Šereda (Würzburger Hofbräu/Nem) 4:3 (-6, 12, -5, -7, 8, 6:5 - Šereda vzdal pre zranenie)

Dvojhra žien - finále:
Barbora Balážová (ŠKST Topvar Topoľčany) - Jana Medříková (ŠK ŠOG Nitra) 4:3 (5, 3, -6, -9, 7, -3, 8)

Štvorhra mužov - finále:
Peter Šereda, Tomáš Šereda - Martin Palček, Jaromír Truksa 3:2 (11, 2, -4, -5, 7)

Štvorhra žien - finále:
Lenka Kmotorková, Renáta Budayová - Soňa Hudecová, Simona Lazarčíková 3:1 (-7, 5, 12, 5)