04. marca 2007

Súhrn výsledkov 1. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových futbalových stretnutí 1. kola jarnej nadstavbovej časti Corgoň ligy 2006/2007 - skupina o titul: PIATOK FC Senec - Dukla Banská Bystrica 2:1 ...

BRATISLAVA 4. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových futbalových stretnutí 1. kola jarnej nadstavbovej časti Corgoň ligy 2006/2007 - skupina o titul:

PIATOK
FC Senec - Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:1)
Góly: 27. Moughfire, 72. Kozár - 14. Ľ. Vyskoč, ŽK: 47. E. Takáč, 54. S. Angelovič - 25. M. Pančík ml., 64. M. Seman, 70. Pečovský, 83. Kulík, rozhodovali: Šipoš - E. Cuninka, Schmidt, 1409 divákov
Zostavy
Senec: Novota - M. Novák, Guldan, S. Angelovič, Halák - Papaj, M. Kováč, Augustín (78. Bozsík), Moughfire - E. Takáč, Kozár (90.+ Gábriš)
Banská Bystrica: Zajac - M. Pančík ml., Jarabica (76. Jelínek), Semeník, Kotrys - Ľ. Vyskoč, Velický, Pečovský, M. Seman (85. Peter Ďurica) - Kulík, Medveď (67. Rendla)
Úvodný majstrovský zápas futbalovej jari na Slovensku začali pri Slnečných jazerách pred poloprázdnymi tribúnami oba kolektívy vo svižnom tempe, snahy útočníkov však končili na hranici šestnástky. Až v 14. min zaváhala obrana Senca, k takmer stratenej lopte sa dostal kapitán hostí Pečovský, jeho strela našla pred bránkovou čiarou voľného Vyskoča, ktorý ju dotlačil do siete. Domácich úvodný gól naštartoval do obrátok a v 19. min sa dostal do gólovej príležitosti Kozár. Po zákroku Zajaca sa lopta odrazila k Takáčovi, ktorý ju nasmeroval do siete a mohlo byť vyrovnané. Asistent rozhodcu Schmidt však postrehol ofsajdové postavenie Takáča a radosť domácih tak bola predčasná. V 27. min však Moughfire excelentne po ľavej strane obišiel obranu vojakov a proti jeho prudkej strele z ťažkého uhla pod brvno bol Zajac bezmocný - 1:1. V ďalších minútach sa domáci hráči snažili, príležitosti na svojich kopačkách mali Kozár a Moughfire, ale polčasový výsledok to nezmenilo. Po zmene strán tempo hry ochablo, čo vyhovovalo viac hráčom Dukly, ktorí sa častejšie dostávali na hranicu šestnástky Senca. Domáci znervózneli a Takáč i Angelovič obohatili svoje kontá žltými kartami. V 56. min pohrozil hosťom prudkou strelou, ktorá len tesne minula Zajacovu bránu, výborne hrajúci Moughfire. Po nervóznej štvrťhodine hry, keď žltú kartu od hlavného rozhodcu Šipoša videl aj Banskobystričan Seman, prišla 72. min, keď na hranici šestnástky hostí sa dostal k lopte Kozár a svoj slalom medzi obrancami Dukly zakončil gólovou strelou za chrbát prekvapeného Zajaca. V 89. min mohol na súperovej strane prekvapiť domáceho gólmana Novotu striedajúci Rendla, Dukla však záverečný tlak nevyužila a domáci sa tešili z prvého jarného víťazstva.
Hlasy:
Jozef Valovič (tréner Senca): "Mal som pred týmto zápasom obavy a Banská Bystrica ukázala od stavu 0:1 až do nášho vyrovnania, čo v nej je. Možno naša herná kvalita nebola až taká vysoká, ale som rád, že sa opäť raz potvrdilo, že vieme bojovať."
Ladislav Molnár (tréner B. Bystrice): "Úprimne blahoželám mužstvu Senca k víťazstvu. Myslím si, že si ho zaslúžilo pre jednu jedinú vec a tú závidím kolegovi Valovičovi - domáci hrali so srdcom. Klobúk dolu pred ich výkonom, ja sa za ten náš chcem ospravedlniť, lebo nebol adekvátny tomu, ako sme sa naň osem týždňov pripravovali. Beriem to na seba, určite sa to zlepší."

SOBOTA
MFK Košice - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)
Gól: 34. Laurinc (vlastný), ŽK: 47. Kišš, 53. Roman Šimko, 75. Pavol Jurčo - 44. Laurinc, rozhodovali: Trutz - Csabay, Medveď, 2200 divákov
Zostavy
Košice: Pulen - Kišš, Kaminský, P. Bašista, Roman Šimko - Kolbas, Pavol Majerník, N. Matič (78. Krakovský) - J. Novák (59. M. Sovič), Bjedov (59. Piatka), Pavol Jurčo
Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil, Dvorník, Laurinc, Majný - Žofčák, Babnič (46. Zošák), T. Sedlák (68. Rób. Tomko), Božok (73. Ďubek) - M. Bakoš, Rák
V Čermeli sa za stáleho dažďa hral v 1. polčase slabý futbal s množstvom nepresností a minimom pohľadných akcií. Už v 3. min síce hosťujúci Božok prízemnou strelou vyskúšal pozornosť Pulena, no to bolo na dlhý čas z oboch strán všetko. V 34. min zahrával Kolbas z ľavej strany priamy kop, loptu zakrútil smerom na Hajdúchovu bránku a vo vzdušnom súboji si ju nešťastne jemne tečoval do vlastnej siete kapitán Laurinc. Už o tri minúty mohlo byť vyrovnané, Rák však sám pred Pulenom spálil tutovku. Po zmene strán sa v podobnej veľkej príležitosti ocitol domáci Jurčo, nechal však vyniknúť Hajdúcha. Ružomberčania mali opticky viac z hry, no vytvorili si minimum šancí. Neujali sa možnosti Bakoša a Tomka, naopak v samom závere mohol spečatiť víťazstvo domáci Kolbas.
Hlasy:
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Pomohol nám šťastný prvý gól. Pre mladých chlapcov bol vzpruhou, pretože mali pred súperom rešpekt. Nedostali sme sa do kombinačnej hry, lebo Ružomberčania hrali dobre. Ťažko hovoriť, či sme vyhrali zaslúžene alebo nie. Šance boli na oboch stranách. "
Petr Uličný (tréner Ružomberka): "Na ťažkom teréne podali obe mužstvá dobrý výkon. Hrali bojovne a s veľkým nasadením. Nestrelili sme gól na súperovom ihrisku, preto nemôžeme pomýšľať o víťazstve. V defenzíve sme hrali dobre, no v útoku sme sa nedokázali presadiť. Košičania podali dobrý výkon. "

NEDEĽA
Artmedia Petržalka - FC Nitra 1:0 (0:0)
Gól: 59. Obžera, ŽK: 10. Debnár, 75. Guédé - 23. S. Bališ, 85. Luis Ramos, 88. M. Farkaš, ČK: 80. Debnár - 41. S. Bališ (obaja po druhej žltej karte), rozhodovali: Olšiak - Kubica, Pastorek, 3 510 divákov
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Debnár, Staňo, Burák (61. V. Gajdoš) - Guédé - Obžera (90.+ Maroši), Fodrek, Tchuř - Halenár (88. Patrik Mráz), Oravec
Nitra: Senecký - Čeman, K. Karlík, Pavol Farkaš, Ďatko - Štajer - S. Bališ, M. Kostoláni (71. Luis Ramos), M. Farkaš - Čurgali (63. Grajciar), A. Hesek (78. Valenta)
Artmedia nastúpila v úvodnom jarnom kole po zimnej prestávke v základnej zostave aj s dvoma navrátilcami z ruského Saturnu - Fodrekom a Obžerom a oboch bolo na trávniku vidieť. Domáci si od začiatku vytvorili územnú prevahu, zlyhávali však v koncovke. V 5. min neuspel Oravec po centri Čišovského a v 19. min zaváhal po Fodrekovom vysunutí Halenár, ktorého pokus po vniknutí do šestnástky zblokoval Pavol Farkaš. O pár minút Obžera z pravej strany našiel Oravca, ten však tiesnený mieril len vedľa ľavej žrde. Najväčšia šanca prvého dejstva prišla po uplynutí polhodiny. Fodrek našiel na ľavej strane úplne voľného Tchuřa, tomu však pri spracovaní lopta trochu ušla a napokon spolu s gólmanom Seneckým preloboval aj jeho bránku. Snahu Nitranov o úspech za bratislavským Starým mostom naštrbil hlavný rozhodca Olšiak, ktorý v 41. min ukázal Bališovi veľmi prísnu žltú kartu po faule na Staňa, a keďže ten už predtým jednu videl, musel ísť predčasne pod sprchy. Hostia nastúpili do druhého polčasu s deviatimi mužmi v poli s vyložene defenzívnou taktikou, v 51. min však vystrašil Kamenára nebezpečným pokusom z približne 30 metrov Kostoláni. Petržalčania našli recept na prehustenú obranu Nitry v 59. min, keď sa po centri Halenára a zblokovanej Oravcovej strele presadil Obžera. O 10 min sa na druhej strane sa blysol pekným zákrokom Kamenár po strele Štajera, vzápätí strieľal slabo aj Michal Farkaš. V 80. min sa sily na trávniku vyrovnali. Rovnako ako Bališ videl po druhej žltej karte červenú aj stopér domácich Debnár. V záverečných minútach priniesol oživenie do nitrianskych radov striedajúci Luis Ramos, na víťazstve Artmedie a zisku prvých troch jarných bodov sa už nič nezmenilo.
Hlasy:
Štefan Horný (tréner Artmedie Petržalka): "Očakával som veľmi ťažký zápas, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Nitrania na moje prekvapenie nastúpili ofenzívne s dvoma útočníkmi, boli dobrým súperom. Vzhľadom na viaceré naše problémy, ako napríklad zranenia či karty, som neočakával nejaký extra zápas, vedel som, že to bude skôr o bojovnosti. Moji hráči dokázali dať do zápasu srdce. Som rád, že sme toto ťažké stretnutie vyhrali, aj keď niektoré výkony neboli až také dobré."
Ivan Galád (tréner FC Nitra): "Stretli sme sa s korektným súperom. Chceli sme hrať ofenzívne a do vylúčenia sa nám to aj darilo. Súper v druhom polčase využil jednu z príležitostí a strelil víťazný gól. My chceme aj naďalej pokračovať v nastúpenej ceste nielen doma, ale aj u súpera predvádzať ofenzívny futbal a prilákať divákov na tribúny."

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 3:2 (0:1)
Góly: 59. a 90.+ Šesták (oba z 11 m), 80. Vomáčka - 22. Masaryk, 64. Mojský, ŽK: 76. Leitner - 6. Mojský, 43. Janek, 89. Chlebek, 90. Szabó, rozhodovali: Hracho - Slyško, Benko, 4853 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Leitner - Zd. Štrba - Šesták, Vršič (90.+ Švestka), Jež (90.+ Belák) - Porázik, A. Nemec (70. Vladavič)
Slovan: Kiss - Janek, Hanek, Dobrotka, Szabó - Kosmeľ (63. Slovák), Chlebek, P. Sedlák, Mojský (90.+ Breznaník) - Gottwald, Masaryk (85. M. Kubala)
Šláger a dohrávku 1. kola skupiny o titul v Corgoň lige začali o niečo lepšie hostia. V 10. min to Mojský skúšal z priameho kopu asi z 20 m na Kuciaka, ale domáci gólman si bez problémov poradil. O tri minúty na to poslal Šesták vysokú loptu na Porázika, ktorý ju hlavičkou predĺžil na Nemca, ale najlepší strelec prebiehajúceho ročníka loptu netrafil dobre. Potom sa do šance dostal v 16. min Porázik, keď v šestnástke po prihrávke od Leitnera mohol poslať loptu do siete, ale tiesnený dvoma hráčmi Slovana nakoniec Kissa neohrozil. O pol minúty to skúšal na opačnej strane Gottwald, bránku netrafil, ale v 22. min už hostia viedli. Masaryk sa dostal do šestnástky a strelou k ľavej žrdi po zemi nedal Kuciakovi šancu. O tri minúty sa Šesták dostal v šestnástke k lopte, ale obrancovia hostí ho dokázali odzbrojiť a jeho ďalší pokus znamenal len rohový kop. Ďalšie šance mali v 36. min Nemec, ktorý nenamieril presne a päť minút pred prestávkou aj Mojský. Druhý polčas otvorila Šestákova akcia v 48. min, keď potiahol loptu z pravej strany do šestnástky, jeho prihrávku na Porázika však zblokoval na roh Janek. Žilinčania boli trochu z tempa, hra sa im nedarila podľa predstáv a v 57. min išla Masarykova strela z voleja tesne vedľa ľavej Kuciakovej žrde. Po necelej hodine hry však Žilinu z trápenia vykúpil Kosmeľ, ktorý zahral v šestnástke rukou a následnú penaltu bezpečne premenil na vyrovnávajúci gól Šesták. Domáci sa z vyrovnania dlho netešili. V 63. min prišiel na trávnik Slovák, už o minútu z pravej strany odcentroval a Mojský poslal loptu prudko do opačného kúta Kuciakovej bránky - 1:2. Žilinčania síce bojovali, ale Slovan stále hrozil z nebezpečných brejkov a cez jeho dobre organizovanú defenzívu sa domáci dlho nedokázali presadiť. Až v 80. min Vomáčka hlavou opäť vyrovnal a o minútu mohol po zmätkoch v šestnástke Slovana poslať Žilinu do vedenia striedajú Vladavič. Záver hostia nezvládli. Domáci naopak vycítili šancu, že môžu stretnutie zvrátiť vo svoj prospech, neustále búšili do Slovana a na začiatku nadstaveného času Janek fauloval v šestnástke Vomáčku, za čo nasledovala druhá penalta. Šesták aj svoj druhý pokutový kop v zápase premenil, a keďže Slovan už nedokázal gólovo odpovedať, tešili sa z vydretého víťazstva nakoniec domáci.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Je to pre nás veľmi dôležité vyhrať takéto stretnutie, v ktorom sa ani nedá povedať, že sme boli lepší, a k víťazstvu nás skôr dotlačila vôľa ísť za výhrou do posledných minút. Hostia odohrali dobrý zápas, prechádzali do brejkových situácií, pozbierali veľa odrazených lôpt, aj vzadu boli dobre organizovaný. Takže ja si toto víťazstvo veľmi cením."
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Bol to dobrý zápas, nechýbalo mu nasadenie, šance a dramatickosť, len škoda, že sme ťahali za kratší koniec. V závere nám ubúdali trochu sily, urobili sme chyby, ktoré súper využil. Dva góly dal síce z jedenástky, ale nemám čo chlapcom vyčítať. Keď budú pokračovať v takejto hre, pôjdu výkonnostne aj tabuľkovo vyššie a ich hra bude určite lepšia, ako tomu bolo na jeseň."