Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. mája 2021

Ministerstvo zdravotníctva nemá informáciu, že Rusko súhlasilo so začatím očkovania SputnikomSlovensko si objednalo celkovo dva milióny vakcín Sputnik V. Nákup vyvolal pnutie vo vládnej koalícii, ktoré vyústilo až do rekonštrukcie kabinetu.Zdieľať
Ministerstvo zdravotníctva nemá informáciu, že Rusko súhlasilo so začatím očkovania Sputnikom

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR zatiaľ nemá oficiálnu informáciu o tom, že ruská strana súhlasila so začatím očkovania vakcínou Sputnik V na Slovensku. Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Reagovala tak na pondelkové (10. 5.) vyjadrenie ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) na sociálnej sieti, ktorý informoval o dohode na začiatku očkovania.


"Ministerstvo zdravotníctva v tejto chvíli oficiálnou informáciou nedisponuje a nebola rezortu doručená. Faktom však je, že očkovanie vakcínou Sputnik V na Slovensku po preverení príslušnými odbornými autoritami by bola dobrá správa," skonštatovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva. Dodala, že bezpečnosť pacienta je prioritou a očkovanie je účinná prevencia na ochranu zdravia a životov.

Šéf rezortu financií sa podľa svojich slov cez víkend dohodol s ruskou stranou, že po pretestovaní vakcíny v registrovanom OMCL laboratóriu súhlasia so začiatkom očkovania. "Po výborných výsledkoch testov v certifikovanom OMCL laboratóriu v Maďarsku a po trojmesačných všemožných obštrukciách všemocných sa schyľuje v najbližších dňoch k začiatku očkovania Sputnikom V aj na Slovensku," vyhlásil Matovič.

Slovensko si objednalo celkovo dva milióny vakcín Sputnik V. Nákup vyvolal pnutie vo vládnej koalícii, ktoré vyústilo až do rekonštrukcie kabinetu.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V. Lengvarský: Výsledky testov vakcíny Sputnik V sú v poriadku (7. 5. 2021)
 Krajčí: SR môže od zmluvy na Sputnik V odstúpiť, má to však podmienku (6. 5. 2021)
 Zmluva o nákupe Sputnika nebola až taká výhodná pre Slovensko, Zastavme korupciu hovorí o možnom porušení zákonov (30. 4. 2021)
 Premiér Heger považuje zmluvu o nákupe vakcín Sputnik V za výhodnú (30. 4. 2021)
 Sputnik V zo Slovenska si ruská strana odvezie na vlastnú kontrolu (27. 4. 2021)
 Zmluva o nákupe Sputnika V má byť podľa Kolíkovej povinne zverejnená a verí, že sa tak stane už čoskoro (17. 4. 2021)
 Za ľudí dôveruje Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv (16. 4. 2021)
 Baťová po „náklade“ od Matoviča dostala desiatky kytíc kvetov od svojich podporovateľov (16. 4. 2021)
 Preukázateľne klame a je užitočným idiotom Putinovej vlády, pustila sa Ďuriš Nicholsonová do Matoviča (16. 4. 2021)
 ŠÚKL zareagoval na Matovičovu tlačovku, považuje ju za mediálny lynč namierený proti riaditeľke aj ústavu (16. 4. 2021)nasledujúci článok >>
Koronavírus: Na Slovensku stúpol počet hospitalizovaných a prvú dávku vakcíny dostalo ďalších vyše 18-tisíc ľudí
<< predchádzajúci článok
Štátne rezervy rozdelili zákazky na rekonštrukciu bleskozvodov v rozpore so zákonom, tvrdí ÚVO

Ministerstvo zdravotníctva nemá informáciu, že Rusko súhlasilo so začatím očkovania Sputnikom - diskusné fórum čitateľov