Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. januára 2021

Na hrebeni Veľkej Fatry sa v zlom počasí stratil turista, ratovali ho horskí záchranári (foto)Horskí záchranári majú za sebou večernú akciu vo Veľkej Fatre, na ktorej hrebeni pomáhali 30-ročnému slovenskému turistovi. Ten pre zlú viditeľnosť v hmle a vetre stratil orientáciu a v prepadajúcom sa ...Zdieľať
horska zachranna sluzba 676x507 27.1.2021 (Webnoviny.sk) - Horskí záchranári majú za sebou večernú akciu vo Veľkej Fatre, na ktorej hrebeni pomáhali 30-ročnému slovenskému turistovi. Ten pre zlú viditeľnosť v hmle a vetre stratil orientáciu a v prepadajúcom sa snehu nevedel samostatne pokračovať. Horská záchranná služba (HZS) o tom informovala na sociálnej sieti.


„Muž sa nachádzal pri tyčovom hrebeňovom značení medzi Ostredkom a Suchým vrchom. Horskí záchranári sa k nemu dostali pomocou snežného skútra a lyží. Po poskytnutí snežníc spoločne pokračovali po hrebeni k skútru, ktorým ho transportovali do Liptovských Revúc, kde pre neho prišiel kamarát," uviedla HZS s tým, že záchranná akcia bola ukončená krátko pred polnocou.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na hrebeni Veľkej Fatry sa v zlom počasí stratil turista, ratovali ho horskí záchranári (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ZSSK obmedzí dopravu na tratiach Trnava – Bratislava a Trnava – Kúty
<< predchádzajúci článok
POZOR: Začali platiť nové pravidlá zákazu vychádzania

Na hrebeni Veľkej Fatry sa v zlom počasí stratil turista, ratovali ho horskí záchranári (foto) - diskusné fórum čitateľov