Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. marca 2020

Nemecká ekonomika môže dostať gigantický stimul, poslanci rokujú o opatreniach za bilión eurNemecký parlament v stredu rokuje o programe rozsiahlych ekonomických stimulov, ktoré majú zmierniť dopady epidémie koronavírusu. Poslanci budú hlasovať o balíku opatrení v objeme vyše jeden bilión ...Zdieľať
virus_outbreak_germany_parliament_87423 66da4641932243488aee8a1ad4f73bc9 676x380 25.3.2020  - Nemecký parlament v stredu rokuje o programe rozsiahlych ekonomických stimulov, ktoré majú zmierniť dopady epidémie koronavírusu. Poslanci budú hlasovať o balíku opatrení v objeme vyše jeden bilión eur.


Vláda v Berlíne po šiestich rokoch predbežne ruší politiku vyrovnaných federálnych rozpočtov a požičia si navyše 156 mld. eur.

„Gigantická suma“ je potrebná na financovanie stimulov a náhradu očakávaného poklesu výberu daní, uviedol minister financií Olaf Scholz.

Pre uvoľnenie zákona o dlhovom strope je nutný súhlas dolnej komory parlamentu. „Ako nemecká vláda robíme všetko potrebné a všetko možné, aby sme zmiernili ekonomické dopady riešenia krízy,“ zdôraznil Scholz.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká ekonomika môže dostať gigantický stimul, poslanci rokujú o opatreniach za bilión eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koronavírus online: Ruslan priviezol na Slovensko zdravotnícky materiál, v Taliansku a Španielsku ďalšie stovky obetí (25. 3. 2020)
 Svet urážal Rusko a toto je Boží trest, vraví o koronavíruse Chorkinová (25. 3. 2020)
 Maďarská vláda chce v čase krízy vládnuť pomocou dekrétov, Europarlament má výhrady (25. 3. 2020)
 Pandemické ošetrovné aj zmeny v „péenkách“, automatické predlžovanie OČR. Matovičova vláda schválila ekonomické opatrenia (25. 3. 2020)
 Vládna letka priviezla stotisíc respirátorov, rozvezú ich lekárom a sestrám po celom Slovensku (25. 3. 2020)
 Slovenská národná galéria sa mení na Slovenskú náhradnú galériu a zostáva s návštevníkmi v online spojení (25. 3. 2020)
 Vyplatia dôchodcom 13. dôchodky? Matovič by ich odsunul, podľa Krajniaka peniaze zatiaľ sú (25. 3. 2020)nasledujúci článok >>
Vyplatia dôchodcom 13. dôchodky? Matovič by ich odsunul, podľa Krajniaka peniaze zatiaľ sú
<< predchádzajúci článok
Krajniak chce udržať pracovné miesta, zamestnávateľom aj živnostníkom zrejme poskytnú príspevky

Nemecká ekonomika môže dostať gigantický stimul, poslanci rokujú o opatreniach za bilión eur - diskusné fórum čitateľov