Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. mája 2012

Nezamestnanosť vo Veľkej Británii kleslaPočet nezamestnaných Britov za január až marec klesol najvýraznejším tempom za takmer rok. Britský štatistický úrad ONS v stredu uviedol, že počet ľudí bez práce podľa metodiky Medzinárodnej ...Zdieľať
londyn LONDÝN 16. mája (WEBNOVINY) - Počet nezamestnaných Britov za január až marec klesol najvýraznejším tempom za takmer rok. Britský štatistický úrad ONS v stredu uviedol, že počet ľudí bez práce podľa metodiky Medzinárodnej organizácie práce za január až marec klesol o 45 tis. na 2,625 milióna.


Miera nezamestnanosti klesla na úroveň 8,2 %, pričom sa predpokladalo, že zostane na nezmenenej úrovni 8,3 %. Počet žiadateľov o dávky v nezamestnanosti minulý mesiac nečakane klesol o 13 700, čo bol najväčší pokles od júla 2010.

Analytici pritom prognózovali rast o 5 tisíc. Okrem toho údaje za marec revidovali a podľa nových štatistických zistení počet žiadateľov o podporu v marci tiež klesol, a to o 5 400. Pôvodne sa odhadovalo, že ich počet o 3 600 stúpne.

Veľká Británia začiatkom tohto roka opäť upadla do recesie, čo vyvolalo obavy, že počet nezamestnaných v krajine vzrastie. Britská vláda sa však spolieha na to, že súkromné firmy nahradia približne 700 tis. pracovných miest, ktoré sa rušia v štátnom sektore v rámci vládneho plánu úsporných opatrení.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerstvo financií zrušilo pokutu najvyššiemu súdu
<< predchádzajúci článok
Múka a cestoviny pre chudobných skončia v rukách polície

Nezamestnanosť vo Veľkej Británii klesla - diskusné fórum čitateľov