Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. mája 2013

Nový LL.M. program – brána do Hong Kongu a ČínyPrestížny právnicky titul LL.M. (Master of Laws) možno získať už aj na Slovensku. Paneurópska vysoká škola v spolupráci s City University of Hong Kong spúšťa nový študijný program zameraný na ...Zdieľať
bez nazvu BRATISLAVA 27. mája (WBN/PR) - Prestížny právnicky titul LL.M. (Master of Laws) možno získať už aj na Slovensku. Paneurópska vysoká škola v spolupráci s City University of Hong Kong spúšťa nový študijný program zameraný na medzinárodné obchodné právo s akcentom na východoázijský región, najmä Čínu a Hong Kong. Jeho absolventi získajú titul LL.M. zo City University of Hong Kong. Program by sa mal začať už v októbri.


Štúdium dáva právnikom výnimočnú príležitosť stať sa špecialistami na business law s primárnym zameraním na východoázijský región (s dôrazom na Čínu), spoznať špecifiká regiónu, spôsoby riešenia obchodno-právnych sporov, či tradície čínskeho práva. Dôležitou súčasťou štúdia je alternatívne urovnávanie sporov v obchodných vzťahoch (mediácia, arbitráž) a oboznámenie sa s právnymi regulatívmi obchodu a investovania oblasti ázijsko-tichomorského regiónu. Študijný program prebehne v angličtine a je určený predovšetkým pre právnikov s praxou.

Štúdium na Slovensku i v Hong Kongu
Program je rozdelený na dve časti. Prvý semester (jeseň 2013) absolvujú poslucháči výučbu v Bratislave na pôde Paneurópskej vysokej školy s účasťou pedagógov a odborníkov z praxe z Hong Kongu, Číny, Austrálie a EÚ. Súčasťou druhého semestra (zima/jar 2013-14) je videokonferenčná forma výučby z Hong Kongu a následne približne mesačné štúdium v Hong Kongu, spojené s návštevou inštitúcií aplikácie práva, osobitne v oblasti mediácie a medzinárodnej obchodnej arbitráže.

Po úspešnom absolvovaní ročného štúdia a splnení podmienok pre udelenie titulu získajú absolventi titul LL.M. (Master of Laws) City University of Hong Kong.

„Kľúčovú časť svetového biznisu tvoria dnes práve obchodné vzťahy s Čínou a ďalšími krajinami Východnej Ázie a Tichomoria (ázijské tigre). Vzhľadom na odlišný právny systém v týchto krajinách je preto veľký dopyt po odborníkoch schopných zabezpečiť kvalitný právny servis pri obchodných činnostiach európskych, či amerických spoločností v tomto regióne. Študijný program City University of Hong Kong, zabezpečovaný v spolupráci s Paneurópskou vysokou školou reflektuje práve na tieto potreby trhu,“ hovorí JUDr. Slavomír Rudenko z Paneurópskej vysokej školy.

Vstupné podmienky štúdia
Podmienkou účasti Záujemcovia v LL.M. programe je ukončené štúdium druhého stupňa v študijnom odbore právo alebo v príbuznom odbore s praktickým pôsobením v oblasti práva. Podmienkou je tiež dokladovanie znalosti angličtiny prostredníctvom certifikátov (TOEFL, IELTS, štátna jazyková skúška, ILEC...). Školné sa bude pohybovať na úrovni 9000-11000 eur. Bližšie informácie možno získať na llm_hk@paneurouni.com.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident udelil arcibiskupovi Bartolomejovi I. vyznamenanie
<< predchádzajúci článok
Opozícia chce sprehľadniť financovanie politických strán