Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. mája 2013

Prezident udelil arcibiskupovi Bartolomejovi I. vyznamenaniePrezident Ivan Gašparovič dnes udelil Jeho Všesvätosti Bartolomejovi I., arcibiskupovi konštantinopolskému, Nového Ríma a ekumenickému patriarchovi štátne vyznamenanie Rad Bieleho dvojkríža II. ...Zdieľať
bartolomej i dostal vyznamenanie BRATISLAVA 27. mája (WEBNOVINY) - Prezident Ivan Gašparovič dnes udelil Jeho Všesvätosti Bartolomejovi I., arcibiskupovi konštantinopolskému, Nového Ríma a ekumenickému patriarchovi štátne vyznamenanie Rad Bieleho dvojkríža II. triedy.


Konštantinopolský arcibiskup vyznamenanie dostal za mimoriadny osobný prínos k porozumeniu medzi národmi a za šírenie dobrého mena Slovenska v zahraničí.

Bartolomej I. je v dňoch 25. - 27. mája na návšteve Slovenska. Arcibiskup prichádza v jubilejnom roku 1 150. výročia príchodu svätých bratov Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu. Patriarcha Bartolomej sa na Slovensku stretáva s predstaviteľmi kresťanských cirkví, s najvyššími ústavnými predstaviteľmi štátu a zástupcami diplomatického zboru.


Obrazom: Arcibiskup Bartolomej I. dostal štátne vyznamenanie

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lindner Hotels & Resorts otvára nový hotel v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Nový LL.M. program – brána do Hong Kongu a Číny