Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. augusta 2006

Od začiatku roka AquaCity zaznamenalo 30 % nárast návštevnostiZa prvých osem mesiacov navštívilo AquaCity Poprad už 400 000 návštevníkov. "Je to približne 30-percentný nárast v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku," uviedol pre agentúru SITA riaditeľ ...Zdieľať

POPRAD 25. augusta (WEBNOVINY) - Za prvých osem mesiacov navštívilo AquaCity Poprad už 400 000 návštevníkov. "Je to približne 30-percentný nárast v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku," uviedol pre agentúru SITA riaditeľ AquaCity v Poprade Michal Brejčák. Rekordným dňom v návštevnosti bol 28. júl, kedy aquapark navštívilo 5 037 návštevníkov. V júli a auguste, ktoré tvoria hlavnú sezónu v AquaCity, zaznamenali 15-percentný nárast návštevnosti. Návštevníci môžu počas leta okrem vnútorných bazénov, sáun a vitálneho sveta využívať aj vonkajšie bazény s termálnou vodou, tobogánmi a detskými bazénmi. Tohtoročná letná sezóna je zatiaľ najlepšou od otvorenia AquaCity v roku 2004, doplnil M. Brejčák.

Tak ako každý rok od otvorenia AquaCity, pribudli aj tohto roku nové zariadenia a atrakcie. Tohtoročnou novinkou je nový štvorhviezdičkový hotel AquaCity Mountain View. Hotel poskytuje ubytovanie v 37 dvojposteľových izbách a v štyroch apartmánoch. Celková kapacita nového hotela je 82 základných lôžok, ktoré je možné rozšíriť prístelkami až na 127 miest. Okrem toho poskytuje AquaCity ubytovanie aj v trojhviezdičkovom hoteli s kapacitou 84 lôžok. Súčasne s novým hotelom bola otvorená aj nová kongresová sála s kapacitou do 300 miest.

Po približne mesačnej skúšobnej prevádzke spúšťa AquaCity nový pavilón kryoterapie. Tvorí ho trojposchodový objekt zdravotníckeho zariadenia pre špeciálne formy rehabilitácie metódou liečenia chladom a následnej kinezioterapie. Kryoterapia je liečba pri použití veľmi nízkych teplôt od -100 až do -160 stupňov Celzia.

Po letnej sezóne bude pokračovať výstavba ďalších zariadení v AquaCity. Už na budúci týždeň sa začne s rozširovaním krytého bazéna s termálnou vodou Blue Diamond. Celá rekonštrukcia a rozšírenie bazéna bude ukončené do 15. decembra. V septembri sa začne výstavba celoročného relaxačného krytého bazéna s chromoterapiou. Relaxačný bazén bude mať posúvateľnú stenu do exteriéru, čo zvýši jeho atraktivitu aj počas leta. Dokončený by mal byť do začiatku budúcej letnej sezóny.

Popradské AquaCity prevádzkuje spoločnosť Aquapark Poprad, s.r.o., ktorá vznikla v roku 2002. Majoritným vlastníkom je anglická spoločnosť Letheby & Sons Limited, ktorá vlastní 85 % podiel. Zvyšných 15 % vlastní mesto Poprad.
SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Annan dúfa, že európske krajiny poskytnú dostatok vojakov
<< predchádzajúci článok
Centrálna banka v auguste úrokové sadzby nezmenila