Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. novembra 2019

Odborný seminár bude riešiť aj súčasné problémy vo včelárstveEkologickému prístupu v chove včiel bude venovaný odborný seminár, ktorý chystá žiarske Mestské kultúrne centrum. Dvojdňový seminár bude 15. a 16. novembra vo ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Žiar nad Hronom 4. novembra (TASR) - Ekologickému prístupu v chove včiel bude venovaný odborný seminár, ktorý chystá žiarske Mestské kultúrne centrum. Dvojdňový seminár bude 15. a 16. novembra vo Svätokrížskom dome v Žiari nad Hronom.


"Seminár povedie mladý včelár, bylinkár, záhradník, milovník prírody David Prievalský. David dlhé roky pracoval ako včelár profesionál v Čechách na rodinnej včelárskej farme v Kopeči u Cihlařových, kde sa staral o 1200 včelstiev," informovala Petra Demková z Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom.

Počas prvého dňa budú účastníci hovoriť o alternatívnom prístupe k včelám a včeláreniu, ale aj o súčasných problémoch vo včelárstve. V programe druhého dňa seminára sú témy ako šetrné spôsoby liečenia včelstiev, včelárenie vo warré úli a mednej krave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
India sa nepripojí k panázijskej obchodnej dohode RCEP
<< predchádzajúci článok
Súd v Turecku rozhodol o prepustení dvoch prominentných novinárov

Odborný seminár bude riešiť aj súčasné problémy vo včelárstve - diskusné fórum čitateľov