Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. februára 2023

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadielPäť hlasných explózii bolo počuť v ukrajinskom meste Mariupoľ v Doneckej oblasti, ktoré je okupované ruskou armádou. Uviedol to v utorok poradca starostu MariupoľaZdieľať
russia_ukraine_mariupol_explainer_37845 b18375aa491b4e9eaacbe535f0a5d69a 676x450 7.2.2023 (SITA.sk) - Päť hlasných explózii bolo počuť v ukrajinskom meste Mariupoľ v Doneckej oblasti, ktoré je okupované ruskou armádou. Uviedol to v utorok poradca starostu Mariupoľa Petro Andriuščenko.


Výbuchy podľa neho pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré ruskí okupanti nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku. Informuje o tom web Kyiv Independent.


Andriuščenko dodal, že po explóziách „bolo nad mestom vidieť veľké množstvo ruských lietadiel". V sobotu Andriuščenko konštatoval, že v priebehu uplynulého týždňa počet ruských vojakov v meste Mariupoľ a jeho okolí stúpol o 10 až 15-tisíc.

„Celkovo môžeme hovoriť o približne 30-tisíc okupantoch, ktorí sú sústredení v Mariupoli a jeho regióne," napísal poradca mariupoľského starostu na komunikačnej platforme Telegram.
Zdroj: SITA.sk - Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ukrajina označila Wagnerovcov za medzinárodnú zločineckú skupinu, ostatné krajiny žiada ku rovnakému postoju (6. 2. 2023)
 Rusi zaútočili na Chersonskú oblasť 60-krát za jeden deň, bombardovanie spôsobilo aj požiar školy (5. 2. 2023)
 Ruské rakety S-300 zasiahli univerzitu a obytnú oblasť v Charkove, zranili sa pritom piati ľudia (5. 2. 2023)
 Zelenskyj sa údajne chystá odvolať ministra obrany Reznikova, nahradiť by ho mal šéf vojenskej spravodajskej služby (5. 2. 2023)
 Ukrajina a Rusko si vymenili desiatky zajatcov, sú medzi nimi aj vojaci, partizáni a ostreľovači (4. 2. 2023)
 Putin opäť precenil možnosti ruskej armády, jej veľká ofenzíva sa podľa Američanov skončí fiaskom (3. 2. 2023)
 Ukrajina si podľa Zelenského zaslúži začať rokovania o členstve v Únii už tento rok, ľuďom chce dať energiu a motiváciu (3. 2. 2023)
 V Kyjeve sa koná summit EÚ – Ukrajina, bude sa rokovať aj o prístupovom procese krajiny (3. 2. 2023)
 Zločin agresie na Ukrajine bude stíhať medzinárodné centrum, ktoré zriadia v Haagu (3. 2. 2023)
 Rusi zmobilizovali státisíce vojakov, na prvé výročie ich invázie na Ukrajinu môže hroziť veľká ofenzíva (2. 2. 2023)nasledujúci článok >>
Poslanci schválili zmenu v mechanizme zvyšovania súm životného minima, čisté príjmy už naň nebudú mať vplyv
<< predchádzajúci článok
Slovenskí hasiči a záchranári už pomáhajú v Turecku hľadať ľudí, ktorí prežili ničivé zemetrasenie