Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. februára 2023

Zelenskyj sa údajne chystá odvolať ministra obrany Reznikova, nahradiť by ho mal šéf vojenskej spravodajskej službyUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj údajne chystá odvolanie ministra obrany Oleksija Reznikova z jeho ...Zdieľať
germany_russia_ukraine_war_military_aid_25354 458cd31b396a48ce810bdabcb88007c0 676x403 5.2.2023  - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj údajne chystá odvolanie ministra obrany Oleksija Reznikova z jeho postu.


Podľa vládnych a vojenských zdrojov webu Ukrajinská pravda Reznikova vo funkcii pravdepodobne nahradí šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov.

Ministrom je viac než rok


Informuje o tom portál Kyiv Independent, ktorého nemenovaný zdroj potvrdil, že na poste ministra obrany vo veľmi blízkej budúcnosti nastane zmena.

Reznikov by vraj mohol byť vymenovaný za ministra spravodlivosti a terajší šéf rezortu spravodlivosti Denys Maľuska by mohol odísť na post veľvyslanca ukrajinskej diplomatickej misie v Európe.

Správa Ukrajinskej pravdy neuviedla, kto bude viesť ukrajinskú vojenskú spravodajskú službu, ak sa Budanov stane ministrom obrany.

Oleksij Reznikov je ukrajinským ministrom obrany od 4. novembra 2021. Zohral dôležitú rolu v kampani za zabezpečenie západnej vojenskej pomoci, ktorá sa ukázala ako rozhodujúca pre ukrajinskú obranu pred Ruskom.

Korupčný škandál


Koncom januára tohto roka ukrajinský rezort obrany postihol korupčný škandál, ktorý viedol k odvolaniu niekoľkých vysokopostavených predstaviteľov.

Ukrajinský denník ZN.UA 21. januára uviedol, že ministerstvo obrany nakupovalo veľké množstvo potravín pre armádu za nafúknuté ceny. Ukrajinský národný protikorupčný úrad v tejto veci začal vyšetrovanie.

Námestníka ministra obrany Vjačeslava Šapovalova 24. januára odvolali z jeho postu a súd 2. februára rozhodol o jeho zatknutí na 60 dní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj sa údajne chystá odvolať ministra obrany Reznikova, nahradiť by ho mal šéf vojenskej spravodajskej služby © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ruské rakety S-300 zasiahli univerzitu a obytnú oblasť v Charkove, zranili sa pritom piati ľudia (5. 2. 2023)
 Ukrajina a Rusko si vymenili desiatky zajatcov, sú medzi nimi aj vojaci, partizáni a ostreľovači (4. 2. 2023)
 Putin opäť precenil možnosti ruskej armády, jej veľká ofenzíva sa podľa Američanov skončí fiaskom (3. 2. 2023)
 Ukrajina si podľa Zelenského zaslúži začať rokovania o členstve v Únii už tento rok, ľuďom chce dať energiu a motiváciu (3. 2. 2023)
 V Kyjeve sa koná summit EÚ – Ukrajina, bude sa rokovať aj o prístupovom procese krajiny (3. 2. 2023)
 Zločin agresie na Ukrajine bude stíhať medzinárodné centrum, ktoré zriadia v Haagu (3. 2. 2023)
 Bývalý ruský dôstojník prehovoril o mučení a popravách Ukrajincov. Rusi podľa neho rabovali všetko, čo mohli (2. 2. 2023)
 Europoslanci vyzývajú na urýchlenie vojenskej pomoci Ukrajine a volajú po 10. balíku sankcií voči Rusku (2. 2. 2023)
 K členstvu Ukrajiny v EÚ nevedú žiadne skratky a dvojročný cieľ je nerealistický, odkazujú Kyjevu viaceré štáty (2. 2. 2023)
 Rusi zmobilizovali státisíce vojakov, na prvé výročie ich invázie na Ukrajinu môže hroziť veľká ofenzíva (2. 2. 2023)nasledujúci článok >>
Gröhling je rád, že Hegerova vláda padla, spokojní sú podľa neho mnohí. Šipoš vníma SaS ako politických gymnastov
<< predchádzajúci článok
Turecká polícia zatkla 15 ľudí podozrivých z napojenia na Islamský štát, mali plánovať útoky na konzuláty Švédska a Holandska