ONLINE MS v hokeji 2023: Slovensko - Nórsko

Online zo siedmeho vystúpenia slovenských hokejistov v základnej B-skupine na MS 2023 v Tampere a Rige.

Slovensko – Nórsko 4:1 (3:0, 0:1, 1:0) /

• Arena Riga

3:58 – 1:0 M. Hrivík (R. Pánik, P. Regenda)

7:30 – 2:0 P. Cehlárik (M. Rosandić, S. Kňažko)

Slováci strelili Nórom tri góly z ôsmich striel, pritom doteraz ich na turnaji trápila strelecká efektivita. Pred dnešným zápasom boli tretím najhorším tímom na MS v Rige a Tampere v tejto štatistike. Po šiestich zápasoch mali na konte 182 striel, z ktorých strelili 11 gólov. Ich percentuálna úspešnosť streľby bola tak len niečo cez šesť percent.

Horšiu efektivitu na MS mali len Slovinci a Nóri. Dnešný súper Slovenska premenil na gól len niečo cez päť percent svojich streleckých pokusov.

Najlepším hráčom Slovenska je P. Regenda.

Najlepší hráč Nórska sa stal M. Vikingstad, autor jediného gólu Nórska.

Naši hokejisti majú stále šancu dostať sa do štvrťfinále MS 2023. Pravdepodobne celé Slovensko bude od 19:20 fandiť Švajčiarom v zápase proti domácemu Lotyšsku.

60:00

Zdolávame Nórov 4:1!! Pred záverečným hvizdom bolo ešte horúco pred Škorvánkom, ale puk za seba nepustil.

59:00

Prebieha posledná minúta zápasu, ktorý si už ustrážime a budeme sa radovať s víťazstva.

58:41

GÓÓÓÓÓÓÓÓL !!!! Richard Pánik z vlastnej polovice strieľa gól do prázdnej bránky!

58:20

Cehlárik prihrával Hudáčkovi, ktorý ale netrafil prázdnu bránku.

56:50

Kudrna mal šancu dať gól, ale prázdnu bránku míňa.

56:40

Haukeland po reklamnej prestávke zostáva na striedačke. Nóri hrajú vabank v šestici.

56:30

Nóri sa začínajú viac tlačiť do nášho obranného pásma, ale nemajú väčšie šance.

55:00

Posledných päť minút do konca zápasu. Vedieme stále o dva góly!

Na snímke zľava Libor Hudáček (Slovensko), brankár Henrik Haukeland a Max Krogdahl (obaja Nórsko) v zápase základnej B - skupiny Slovensko - Nórsko na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 23. mája 2023 v lotyšskej Rige. Foto: TASR - Martin Baumann

53:51

Hrivíkovi sa otváral priestor na brejk, no puk nespracoval ideálne a dostal sa do ofsajdu. Veľká škoda!

53:40

Nóri s dvomi nebezpečnými strelami, ale skóre sa našťastie nemení.

51:39

Kelemen pred bránkoviskom získal puk, ale mal problém ho skrotiť. Haukeland včas zasiahol.

50:35

Nemec dlho pripravoval strelu, ktorú napokon dostal len do hrude Haukelanda. Slováci získavajú buly v útoku.

49:52

Škorvánek s ďalším skvelým zákrokom vychytal Trettenesa a podržal svojich spoluhráčov!

49:30

Teraz nechýbalo veľa! Lunter strieľal spoza hráča, ale trafil iba konštrukciu bránky.

48:02

Prečíslenie v dvojici Sukeľ - Lantoši. Ich prihrávková kombinácia nezmiatla Haukelanda, ktorý svoj tím podržal.

47:20

Nórov zatiaľ celú tretinu nepúšťame do žiadnej veľkej šance.

Na snímke slovenský útočník Peter Cehlárik v zápase základnej B - skupiny Slovensko - Nórsko na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 23. mája 2023 v lotyšskej Rige. Foto: TASR - Martin Baumann

44:16

Hrivík mal príležitosť skórovať, ale jeho kľučka bola už navyše.

43:32

Kňažko z prvej strely veľa toho nevymyslel. Ťažiť chcel z následného odrazu späť na čepeľ, ale ešte si vylepšil pozíciu. Haukelandovi to presvišťalo okolo pravej žŕdky.

42:45

Nóri sa tlačili do nášho obranného pásma, ale zastavil ich ofsajd.

41:00

Sukeľ vyhral vhadzovanie v útočnom pásme, následný strelecký pokus Slovenska bol eliminovaný Haukelandom.

40:01

Začína sa posledná tretina. Nóri majú v nohách náročný včerajší zápas s Kanadou. Bude sa ku koncu duelu prejavovať únava?

Hoci sme v druhej tretine gól nedali, pomer striel bol 12:11 pre Slovensko. V buly sme neboli tak efektívni a máme v druhej tretine iba 37,5 % úspešnosť.

40:00

Skončila sa druhá tretina, ktorú prehrávame 0:1.

38:02

Končí sa naša presilovka. Nedokázali sme si vybudovať väčšiu šancu.

36:55

Nemcova strela, ale jeho pokus bol zneškodnený!

36:02

Nasleduje avizovaná presilová hra. Na trestnú lavicu mieri Krogdahl za podrazenie.

Na snímke vľavo hokejista Peter Cehlárik (Slovensko) a vpravo brankár Henrik Haukeland (Nórsko) v zápase základnej B - skupiny Slovensko - Nórsko na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 23. mája 2023 v lotyšskej Rige. Foto: TASR - Martin Baumann

36:00

V šestici sme zvierali súpera, ale gól z toho nepadol.

35:30

Zahráme si presilovú hru. Škorvánek už korčuľuje na striedačku!

35:00

Strela Čacha a ani následná dorážka Luntera neskončila v nórskej bránke.

33:54

Ivan nastreľuje puk, ale Haukeland je pozorný. Získali sme buly v útočnom pásme.

33:06

Kudrna išiel naplno do osobného súboja pri nórskej bráne. Puk na neho vyrazil Haukeland, z čoho pramenil následný pobyt v útočnej tretine. Slováci ešte zotrvajú vpredu. Hra je prerušená.

30:50

Krásna akcia Slovenska! Hudáček nahral Cehlárikovi, ktorý mu následne vrátil puk pred bránkovisko, ale Haukeland bol pozorný.

29:40

Prvýkrát v druhej tretine sme sa usadili na dlhšiu dobu v útoku, ale Nóri sa ubránili.

28:19

Hrivík nastreľoval z ostrého uhľa, ale nórska obrana sa dostala k odrazenému puku ako prvá.

26:15

Ubránili sme sa nórskej presilovke.

26:10

Pánik v nájazde v oslabení! Ale jeho pokus o "Demitrovku" sa mu nevydaril. Veľká škoda!

25:20

Nóri dali v turnaji gól z presilovky zatiaľ iba Kazachom. Veríme, že sa ich štatistiky nezlepšia.

24:15

Nóri si taktiež zahrajú presilovku. Ivan dostáva dve minúty za podrazenie.

23:10

Gól! Nór Vikingstad znižuje stav stretnutia na 3:1. Krásna prihrávka ho našla až v našom predbránkovom priestore a do polootvorenej bránky už nemal problém zakončiť.

22:13

Hudáček skúsil rýchle zakončenie po prihrávke Hrivíka. Úspešný zákrok gólmana Nórska.

21:30

Martinsen bol zabudnutý pred našou bránkou, ale výborný Škorvánek nás opäť podržal.

20:28

Nóri sú opäť v pätici. Túto presilovku sme nevyužili.

20:01

Začína sa druhá tretina. Veríme, že bude minimálne rovnako úspešná ako tá prvá. Zostáva nám ešte 28 presilovkových sekúnd.

20:00

Prvá tretina sa skončila. Lepšiu vstup do zápasu sme si ani nemohli priať. Vyhrávame 3:0!

19:43

Hudáček pár sekúnd pred koncom tretiny mal sľubný strelecký pokus, ale nedokázal prekonať Haukelanda.

18:50

Uspeli sme na buly a držíme sa v útočnom pásme. Zatiaľ však bez strely v presilovke.

18:27

Zahráme si prvú presilovú hru. Lilleberg ide na trestnú lavicu za narazenie Lantošiho.

15:43

GÓÓÓÓÓÓÓÓL !!!! Róbert Lantoši s nádherným sólom! Oklamal aj Nórskeho brankára, ktorý nestihol zareagovať na Lantošiho kľučku.

14:25

Lunter prudkou prihrávkou hľadal Ivana na modrej čiare, ale puk mu ušiel a vyhnali sme sa z útočnej tretiny.

11:40

Krásna krížna prihrávka vzduchom na Hrivíka až do útočnej tretiny. Nóri však náš útok zneškodnili.

10:16

Išli sme do prečíslenia 2 na 1, ale Haukeland si poradil strelou od Hudáčka.

9:32

Nemec bránil súpera na bránke, no Thomas Berg-Paulsen využil to na priamu strelu! Škorvánek s ďalším výborným zákrokom!

7:30

GÓÓÓÓÓÓÓÓL !!!! Peter Cehlárik posiela Slovensko do dvojgólového vedenia!

6:37

Teraz sme mali šťastie! Nórsky útok zastavila až horná žrďka Škovránkovej bránky.

5:35

Pánik hneď po buly v útočnom pásme skúsil prekvapiť nórskeho brankára, ale jeho strela bola zablokovaná.

5:14

Škorvánek má ďalší úspešný zákrok. Nórsku strelu drží v náručí.

3:58

GÓÓÓÓÓÓÓÓL !!!! Slovensko vyhráva 1:0. Marek Hrivík Otvára skóre zápasu. Pánik našiel spoza bránky Hrivíka.

3:00

Po prvých minútach sa hrá bez väčšej šance. Nóri zatiaľ pôsobia aktívnejšie.

1:40

Mali sme prvý náznak šance, ale prihrávka neprešla na Kelemena.

00:11

Škovránek si po 11 sekundách pripisuje prvý zákrok.

00:01

Zápas sa začal.

Hokejisti Nórska sa postarali o najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu 86. MS. V pondelňajšom šiestom stretnutí B-skupiny zdolali favorizovanú Kanadu 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Pre Nórov to bol druhý triumf nad "javorovými listami" na svetovom šampionáte, prvý zaznamenali pred 23 rokmi na MS v Petrohrade.

Aj ďalší zadák Mário Grman verí, že slovenskí hokejisti zlomia súpera čo najskôr: "My si spravíme ešte rozbor v deň zápasu, ale musíme hrať ten hokej, ktorý sme hrali na začiatku turnaja. Musíme sa presadiť gólovo čo najskôr, aby sme potom nebojovali sami so sebou."

"My budeme určovať tempo hry, nemôžeme sa prispôsobiť súperovi. Musíme dať na začiatku nejaké góly, aby sme sa upokojili a potom sa v priebehu zápasu netrápili," povedal  obranca František Gajdoš.

Naposledy sa títo súperi stretli vlani v decembri na Vianočnom Kaufland Cupe v Bratislave, Slováci triumfovali 6:0 po góloch Lantošiho, Jedličku, Gernáta, Tamášiho, Čacha a Daňa. Na MS si obaja zahrali naposledy pred ôsmimi rokmi v Ostrave, Nóri vtedy zvíťazili 3:2.

Slovenskí reprezentanti sa s Nórskom doteraz streli 35-krát, v 24 dueloch zvíťazili, v dvoch sa zrodila remíza a deväť duelov sa skončilo triumfom severanov. Celkové skóre je 126:69 v prospech SR.