23. mája 2023

MS v hokeji 2023: Slovenskí hokejisti vyhrali vo svojom poslednom zápase skupiny nad Nórskom 4:1

Slováci zdolali Nórsko 4:1, o ich postupe zo skupiny rozhodne zápas Lotyšska so Švajčiarskom

• do štvrťfinále postúpia, ak Lotyšsko nezíska ani bod so Švajčiarskom
  • Slováci majú aktuálne v tabuľke rovnaký počet bodov ako Lotyši, ale lepší vzájomný zápas
  • Proti Nórom strelili góly Hrivík, Cehlárik, Lantoši, Pánik

Slováci zvládli kľúčový zápas skupiny, víťazstvo ich udržalo v hre o postup do štvrťfinále. Lotyši vo večernom zápase (19.20) nastúpia proti Švajčiarsku, ktoré je istým víťazom skupiny B a vyhralo všetkých doterajších 6 zápasov.

Slovenskí hokejisti môžu v skupine B skončiť najlepšie na 4. mieste a vo štvrťfinále by v tom prípade nastúpili proti víťazovi skupiny A, ktorým môže byť Švédsko alebo USA. Oba tímy odohrajú v utorok vzájomný zápas.

Slováci dosiahli 3. výhru na šampionáte

Slováci nastúpili v bráne so Škorvánkom, do zostavy sa vrátil útočník Tamáši, ktorý nahradil v 4. formácii Okuliara.

Slovenským hokejistom vyšla úvodná tretina, v ktorej sa postupne presadili Hrivík, Cehlárik a Lantoši. Slováci boli efektívni, na trojgólový rozdiel potrebovali 10 striel.

V druhej tretine Nóri vyrovnali hru a v 24. minúte znížili stav na 1:3 po zásahu Vikingstada. Najväčšiu slovenskú šancu mal Pánik, ktorý nepremenil samostatný nájazd, a po prihrávke od Kelemena neprekonal Heukelanda ani Hudáček.

Slováci v 3. tretine kontrolovali hru a mohli pridať aj ďalšie góly. Protiútok Sukeľa a Lantošiho zneškodnil brankár Haukeland, následne Lunter nastrelil žrď. Nóri tri minúty pred koncom odvolali brankára a do prázdnej brány dal štvrtý gól Pánik. (iihf)

MS v hokeji, skupina B (Riga)

Slovensko – Nórsko 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 4. Hrivík (Pánik, Regenda), 8. Cehlárik (Rosandič, Kňažko), 16. Lantoši (Gajdoš), 59. Pánik – 24. Vikingstad (Berg-Paulsen, T. Olsen)