Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. februára 2024

Oproti Milanovej je Šimkovičová hviezdou, obhajuje ministerku kultúry Šutaj EštokHosťami relácie V politike boli minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) a poslanec NR SR Juraj Krúpa (SaS).Zdieľať
Oproti Milanovej je Šimkovičová hviezdou, obhajuje ministerku kultúry Šutaj Eštok

V pondelok 12. februára by sa mali poslanci stretnúť na mimoriadnej schôdzi k návrhu na odvolanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej. Rokovanie iniciovala opozícia, no ministerka to považuje za bežný nástroj politického boja.

Krúpa si myslí, že dôvody na odvolanie tam sú, je ich značné množstvo a súhlas vyjadrilo aj takmer 190-tisíc ľudí, ktorí sa podpísali pod petíciu. "Ministerka nekultúry by mala byť odvolaná. Najmä z dôvodu šírenia bludov, hoaxov a dezinformácií," uviedol.

Opozícia bude o 9.00 h v parlamente prítomná, no Krúpa má "tušáka", že schôdzu sa nepodarí otvoriť.

Šutaj Eštok reagoval, že nemá poňatia, či sa schôdzu podarí otvoriť. No sám osobne nevidí žiaden dôvod, prečo by mala byť Šimkovičová odvolaná. "Už len keď to porovnávame s tým, keď tu bola tá ministerka, ktorej meno si ani nespomeniem, tá pani z OĽANO...," povedal.

Jej meno, ktoré je Natália Milanová, mu pripomenul moderátor. Minister vnútra hovorí, že počas covidu zdevastovala celý kultúrny segment a že nikto ani nevedel, že Slovensko nejakú ministerku kultúry má.

"V porovnaní s tým, čo urobila pani Milanová za tri a pol roka, tak oproti nej je pani Šimkovičová hviezdou," reagoval rázne. Krúpa súhlasí, že počas jej pôsobenia došlo k nejakým chybám, no Milanovú obhajuje v tom, že "nezasahovala takto nekultúrne, úplne až hulvátsky do kultúrnej obce takýmto spôsobom, ako to robí pani Šimkovičová".

Krúpa kritizoval to, že súčasná ministerka kultúry ide meniť systém fungovania kultúry ako takej a ide z nej robiť nejakú národnú kultúru, čiže "drevenice, bryndza a nič viac". Nepáči sa mu aj to, že ide vyhadzovať ľudí a bude si do rezortu dosadzovať vlastných. Nemyslí si, že by mala rozhodovať o tom, čo je kultúra, a čo nie.

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Mimoriadna schôdza k odvolaniu ministerky kultúry Šimkovičovej z funkcie bude v pondelok (9. 2. 2024)
 Nadácia Milana Šimečku pozýva ministerku Šimkovičovú na ich podujatia a aktivity, zabudla ich spomenúť pri vymenúvaní dotácií (8. 2. 2024)
 Premiér Fico plne podporuje ministerku Šimkovičovú, osobne sa chce zapojiť do „súboja“ proti jej prípadnému odvolávaniu z funkcie (8. 2. 2024)
 Šimkovičová: Musíme zvýšiť kontrolu verejnoprávnych umeleckých fondov (7. 2. 2024)
 Progresívne Slovensko vraví, že za nedostatkom podpisov na zvolanie schôdze o odvolaní ministerky Šimkovičovej je administratívny omyl. (5. 2. 2024)
 SaS s PS podajú návrh na odvolanie ministerky kultúry M. Šimkovičovej (24. 1. 2024)nasledujúci článok >>
Radíme: Surovú hydinu a vajcia treba pripravovať mimo iných potravín
<< predchádzajúci článok
Od roku 2026 sa bude na Oscaroch udeľovať cena za najlepší kasting