Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

09. decembra 2020

Peter Cmorik naspieval vianočnú pieseň Dieťa v násPieseň trpezlivo čakala na svoje dokončenie a spolu s autormi sa aj dočkala finálnej podoby, povedal o skladbe spoluautor hudby Peter Uherčík.Zdieľať
Cmorík

Vianočnú atmosféru umocňuje vo vysielaní Slovenského rozhlasu aj pieseň Dieťa v nás. Pokračuje ňou tradícia vianočných nahrávok Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu so slovenskými interpretmi. Novú skladbu naspieval Peter Cmorik. TASR o tom informoval PR manažér RTVS Stanislav Čačko.


Umelecké zoskupenie Peter Cmorik, František Griglák, Peter Uherčík a Daniel Hevier v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu, pod taktovkou Adriana Kokoša, dokončili nahrávku vianočnej piesne Dieťa v nás koncom novembra. "Pieseň trpezlivo čakala na svoje dokončenie a spolu s autormi sa aj dočkala finálnej podoby," povedal o skladbe spoluautor hudby Peter Uherčík. Práve on oslovil päťnásobného Zlatého slávika Petra Cmorika, ktorého myšlienka zaujala. "Prikývol a spoločne s Ferom Griglákom sa zhodli, že text by mal napísať Daniel Hevier, ktorý s nápadom taktiež súhlasil," dodal Uherčík.

"Vždy, keď sa dá nahrávať s orchestrom, som veľmi šťastný a Dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu tomu dal krásnu vianočnú farbu," uviedol k novej piesni Cmorik. Radosť z peknej tradície vyjadril aj dirigent SOSR Adrian Kokoš. "Som veľmi rád, že aj tento rok sa nám podarilo nahrať krásnu pieseň, aj napriek situácii, akú aktuálne žijeme," komentoval zrod tohtoročnej vianočnej skladby. Podľa dirigenta je rovnako hodnotná vďaka kvalitným umelcom, ktorí sa na jej tvorbe podieľali. "Ocenil ju aj sám Peter Cmorik, ktorý má vyštudovanú klasickú hudbu a pôsobil aj ako učiteľ na umeleckej škole. Dievčatá zo zboru dodali piesni také hravé vianočné pozlátko, pretože anjelské detské hlasy k Vianociam jednoducho patria," dodal.

Minuloročnú sviatočnú skladbu s názvom Vianočná nádej naspievala so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu autorka, hudobníčka a speváčka Jana Andevska. Orchester v minulosti pri vianočných skladbách spolupracoval napríklad aj s Mirom Žbirkom, IMT Smile, Mirom Jarošom a ďalšími.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Cmorík oslavuje tridsiatku (22. 3. 2010)
 Cmorikov album Jedno si želám pokrstil Kamil Peteraj (5. 11. 2009)
 Na albume sme sa namakali, tvrdí Cmorik (26. 10. 2009)
 Scestovaný Cmorik ešte nebol v Chorvátsku (21. 6. 2009)
 Peter Cmorik žije len hudbou (7. 10. 2008)
 Album Petra Cmorika je platinový (29. 6. 2006)
 Cmorikov singel je najhranejšou skladbou na Slovensku (29. 6. 2006)
 Novou slovenskou SuperStar je Peter Cmorik (8. 4. 2006)
 SuperStar 2: Cmorík prekvapil tancom (18. 2. 2006)
 Habera pasoval Cmoríka za víťaza (11. 2. 2006)nasledujúci článok >>
ZOO Bojnice: Dnes uskutočnil transport dvoch sloníc do novopostaveného pavilónu africkej fauny. (foto a video)
<< predchádzajúci článok
Mount Everest má novú oficiálnu výšku, Čína a Nepál sa zhodli na jednom čísle

Peter Cmorik naspieval vianočnú pieseň Dieťa v nás - diskusné fórum čitateľov