Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

22. marca 2010

Cmorík oslavuje tridsiatkuJeden z najpopulárnejších slovenských rockových spevákov a štvornásobný Zlatý Slávik Peter Cmorik dnes oslavuje tridsiate narodeniny. Napriek tomu, že hrá a ...Zdieľať
Foto: SITA


BRATISLAVA 22. marca (WEBNOVINY) - Jeden z najpopulárnejších slovenských rockových spevákov a štvornásobný Zlatý Slávik Peter Cmorik dnes oslavuje tridsiate narodeniny.

Napriek tomu, že hrá a spieva už od svojich šestnástich rokov, do povedomia fanúšikov slovenskej hudby sa dostal ako víťaz druhého ročníka súťaže Slovensko hľadá SuperStar v roku 2006, kedy mal 26 rokov. Odvtedy si vybudoval široký okruh fanúšikov, spolupracoval s mnohými známymi osobnosťami, okrem iných napríklad s textárom a spisovateľom Kamilom Peterajom, skupinou Team či speváčkou Zuzanou Smatanovou a členmi svojej sprievodnej kapely - gitaristom Jurajom Kupcom, bubeníkom Marcelom Buntajom, basgitaristom Martinom Gašparom a klávesákom Jurajom Tatárom.

Na svojom konte má rodák z Rožňavy tri štúdiové albumy. Jeho debutovým singlom bola skladba Dážď z albumu Nádherný deň (2006). O rok neskôr vydal nahrávku Žijem ako viem. Jeho aktuálny album Jedno si želám uviedol na trh v roku 2009. Okrem pôsobenia na hudobnej scéne si Cmoro vyskúšal aj herecké umenie, a to v roku 2007, kedy sa predstavil ako d´Artagnan v muzikáli Traja mušketieri.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Cmorikov album Jedno si želám pokrstil Kamil Peteraj (5. 11. 2009)
 Na albume sme sa namakali, tvrdí Cmorik (26. 10. 2009)
 Scestovaný Cmorik ešte nebol v Chorvátsku (21. 6. 2009)
 Peter Cmorik žije len hudbou (7. 10. 2008)
 Cmorikov singel je najhranejšou skladbou na Slovensku (29. 6. 2006)
 Album Petra Cmorika je platinový (29. 6. 2006)
 Habera pasoval Cmoríka za víťaza (11. 2. 2006)nasledujúci článok >>
Vašutovi Let´s Dance stopol nakrúcanie v Španielsku
<< predchádzajúci článok
Dielo o pedagogike na čele predajnosti v Artfore