Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Reality show    SuperStar

08. apríla 2006

Novou slovenskou SuperStar je Peter CmorikSlovensko má novú SuperStar. Je ňou 26-ročný Peter Cmorik z Veľkého Krtíša.Zdieľať
       Na trón víťazov ho v piatok večer "posadili" diváci hudobnej megašou Slovensko hľadá SuperStar 2. Z celkového počtu 290 304 hlasov dostal Cmorik v absolútnom finále o 197 542 hlasov viac ako 27-ročná Mária Bundová z Bratislavy, ktorá skončila na druhom mieste.  Keď niekoľko minút po polnoci oznámili moderátori meno víťaza, publikum burácalo. "Chcel by som vám poďakovať, že máte radi dobrú hudbu a dúfam, že dobrú hudbu budete mať radi stále. Dúfam, že album, ktorý mi teraz prináleží vydať, vám bude robiť takú radosť, ako toto moje vystúpenie," povedal krátko po vyhlásení čerstvý držiteľ druhého titulu slovenská SuperStar, ktorý bol favoritom súťaže už od samého začiatku.

      Finálový boj začal spoločným duetom oboch finalistov, ktorí si zopakovali bravúrne vystúpenie z duetového finálového večera so skladbou  Don¤t Go Breaking My Heart. Potom Mária i Peter zaspievali každý osobitne tri pesničky. Posledná z nich Nič nie je stratené bola pripravená špeciálne na finálový večer a prislúchala jej funkcia takzvanej "rozstrelovej pesničky" na porovnanie. Okrem bývalých kolegov nemohli pri vyhlasovaní druhej SuperStar chýbať ani minuloročné prvé dve finalistky. Počas programu tak zaspievala prvá slovenská SuperStar Katka Koščová, ale aj vlaňajšia strieborná SuperStar Martina Schindlerová.
      Bývalý učiteľ zo základnej umeleckej školy Peter Cmorik postúpil do finálovej jedenástky ako "jednotka" prvého semifinálového kola. Už vtedy dostal od divákov najviac hlasov a napokon aj najviac zo všetkých semifinalistov. Na rozdiel od svojich kolegov sa Cmorik vo finálových kolách stretával s neustálou pochvalou a uznaním. Aj preto bol už od začiatku považovaný za horúceho favorita na víťazstvo.
      Bratislavčanka Mária Bundová postúpila do finálovej jedenástky z druhého semifinálového kola, ktorého vyhlásenie sa konalo v posledný deň minulého roka. Počas finálových večerov porotcovia viac krát ocenili zaujímavú farbu jej hlasu, no Márii sa o absolútnom finále vraj ani nesnívalo. Speváčkou však chcela byť od malička.

(TASR) foto STV


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cmorikovi dala SuperStar titul a vzala súkromie
<< predchádzajúci článok
Košičania vykúpili narcisy

Novou slovenskou SuperStar je Peter Cmorik - diskusné fórum čitateľov

trapne22.4. 14:13:29