Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. augusta 2020

Počet odporcov reštrikcií proti šíreniu koronavírusu v Austrálii rastie, niektorí sú aj násilníÚrady v austrálskom Melbourne varujú pred nebezpečným nárastom počtu ľudí, ktorí odporujú opatreniam proti koronavírusu a v niektorých prípadoch sú aj násilní. Podľa polície sú medzi takýmito osobami ...Zdieľať
virus_outbreak_asia_28356 dc6b92b69f0a410a88492f5e2f3b4305 676x471 4.8.2020 (Webnoviny.sk) - Úrady v austrálskom Melbourne varujú pred nebezpečným nárastom počtu ľudí, ktorí odporujú opatreniam proti koronavírusu a v niektorých prípadoch sú aj násilní. Podľa polície sú medzi takýmito osobami aj "suverénni občania" hlásiaci sa k protivládnej ideológii, ktorí napádajú policajtov.


V jednom prípade dokonca žena, ktorá odmietla nosiť ochranné rúško, napadla policajtku a opakovane jej udrela hlavu o zem, píše spravodajský portál BBC.

Austrália eviduje vyše 18 300 prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom viac ako polovicu z nich v priebehu uplynulého mesiaca zaznamenali v štáte Viktória, ktorej hlavným mestom je práve Melbourne. V Austrálii si ochorenie COVID-19 vyžiadalo aj vyše 200 mŕtvych.

V dôsledku rozsiahleho šírenia koronavírusu Melbourne nedávno zaviedlo povinné nosenie rúšok a sprísnilo opatrenia obmedzujúce voľný pohyb ľudí, aby nákazu obmedzilo.

Suverénni občania nad zákonom


Mnohí ľudia však pravidlá porušujú a medzi nimi sú aj spomínaní "suverénni občania", ktorí tvrdia, že sú "nad zákonom".

Hlavný komisár viktórijskej polície Shane Patton uviedol, že spomínaný útok na policajtku len "zdôrazňuje, akým výzvam čelia" a dodal, že ľudia na policajných stanovištiach policajtov podpichujú a odmietajú im poskytnúť základné informácie.

"Pri najmenej štyroch príležitostiach sme minulý týždeň museli rozbiť okná áut, aby sme ľudí vytiahli za účelom poskytnutia podrobností," vysvetlil.

Náhodné policajné kontroly 3 000 ľudí odhalili, že viac ako 800 z nich sa neizolovalo doma, ako by sa po správnosti malo, píše BBC.

Platí aj zákaz vychádzania


Na základe súčasných opatrení môžu obyvatelia Melbourne opustiť svoje domovy len za účelom nakupovania, cvičenia, nevyhnutnej lekárskej starostlivosti alebo práce v prvej línii.

Nakupovať a cvičiť pritom môžu len v okruhu päť kilometrov od domu a nie dlhšie ako hodinu.

Okrem toho tiež od nedele v meste platí zákaz vychádzania od 20:00 do 5:00, výnimkou sú zase len práca, lekárska a opatrovateľská starostlivosť, pričom takíto pracovníci musia mať povolenie.

V utorok vláda vo Viktórii zvýšila pokuty za opakované porušenie opatrení z 1 652 austrálskych dolárov na 5 000 (v prepočte zhruba tisíc a tritisíc eur).


Zdroj: Webnoviny.sk - Počet odporcov reštrikcií proti šíreniu koronavírusu v Austrálii rastie, niektorí sú aj násilní © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 WHO: Rusko pri vývoji vakcíny proti COVID-19 nedodržiava medzinárodné nariadenia (4. 8. 2020)
 Slováci môžu do Švajčiarska cestovať bez obmedzení ako pred pandémiou, informuje ministerstvo (4. 8. 2020)
 Koronavírus: Pre koronavírus skončili pracovníci dvoch firiem z Považia v karanténe (4. 8. 2020)
 Pri návrate na Slovensko z 32 krajín nepotrebujete negatívny test na COVID-19 ani ísť do karantény (4. 8. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 14 pacientov s COVID-19 (4. 8. 2020)
 Český epidemiológ zverejnil varovanie z dovolenky v Chorvátsku, ľudia zabudli na zdravý rozum (4. 8. 2020)
 V Česku sa koronakríza dotkla takmer polovice zamestnancov, v gastronómii je situácia kritická (4. 8. 2020)
 Z rizikových krajín prišlo za posledné týždne až 3-tisíc ľudí. Ministerstvo upozorňuje na import koronavírusu (3. 8. 2020)
 Som tým „šťastlivcom“ v našom tíme, ktorého pozitívne testovali na koronavírus, oznámil Stoch (3. 8. 2020)
 Koronavírus: Pribudlo desať nových prípadov koronavírusu. Urobili vyše 700 testov (3. 8. 2020)nasledujúci článok >>
Opitý vodič so zákazom šoférovať narazil do policajtov
<< predchádzajúci článok
WHO: Rusko pri vývoji vakcíny proti COVID-19 nedodržiava medzinárodné nariadenia

Počet odporcov reštrikcií proti šíreniu koronavírusu v Austrálii rastie, niektorí sú aj násilní - diskusné fórum čitateľov