Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

03. augusta 2020

Z rizikových krajín prišlo za posledné týždne až 3-tisíc ľudí. Ministerstvo upozorňuje na import koronavírusuOd zrušenia štátnej karantény na Slovensku pribudli stovky prípadov COVID-19. Viac než polovica z nich bola importovaná.Zdieľať
koronavírus krajiny

Ministerstvo zdravotníctva prostredníctvom sociálnej siete Facebook opäť vyzvalo ľudí, aby sa správali zodpovedne. Mnohé z importovaných prípadov koronavírusu totiž súvisia s návratom z rizikových krajín.

Od 10. júna (od času zrušenia štátnej karantény) sme na našom území zaznamenali 581 nových prípadov ochorení COVID-19, z toho 277 bolo importovaných zo zahraničia. Z nich viac ako polovica, 157, je z tzv. rizikových krajín (podľa aktuálne platného zoznamu),“ priblížilo ministerstvo.

Povinná registrácia a test na COVID-19

Všetci navrátilci z tzv. rizikových krajín, ktoré nie sú v zozname bezpečných krajín, musia bezprostredne po návrate kontaktovať príslušný regionálny úrad, zaregistrovať sa a absolvovať vyšetrenie na COVID-19 vrátane domácej karantény.

Informačno-preventívna SMS

Ako ministerstvo pripomenulo, od 20. júla dostali všetci držitelia SIM kariet informačno-preventívnu SMS o povinnosti registrácie a testu na Covid-19 po príchode z rizikovej krajiny.

Na výzvu k zodpovednosti zareagovalo takmer 3-tisíc ľudí. „Ide o počet osôb, ktoré sa od 20. júla po návrate z rizikovej krajiny zaregistrovali a absolvovali test na ochorenie COVID-19,“ spresnilo ministerstvo.

V zozname menej rizikových krajín sú podľa Úradu verejného zdravotníctva SR Austrália, Belgicko, Cyprus, Česká republika, Čína, Dánsko, Estónsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Holandsko, Írsko, Island, Japonsko, Južná Kórea, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Spojené kráľovstvo, Španielsko, Švajčiarsko a Taliansko.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Som tým „šťastlivcom“ v našom tíme, ktorého pozitívne testovali na koronavírus, oznámil Stoch (3. 8. 2020)
 Koronavírus: Pribudlo desať nových prípadov koronavírusu. Urobili vyše 700 testov (3. 8. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 45 nových pacientov s koronavírusom (1. 8. 2020)
 Koľko ľudí porušilo karanténu a koľkým chýbali rúška? Polícia zverejnila počty priestupkov (31. 7. 2020)
 Česká hokejová reprezentácia do 20 rokov má po zápase so Slovenskom už desiatku nakazených koronavírusom (31. 7. 2020)
 Hlavný hygienik Ján Mikas vydal odporúčanie pre dovolenkárov v Chorvátsku a Španielsku (31. 7. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudli ďalší 27 pacienti s COVID-19 (31. 7. 2020)
 Po prípravných dueloch v Brne potvrdil Slovenský zväz ľadového hokeja pozitívny test na koronavírus v slovenskom tíme (31. 7. 2020)
 Rusi vyvinuli vlastnú vakcínu proti koronavírusu, schváliť ju chcú už v auguste ako prví na svete (30. 7. 2020)
 India zaznamenala prudký nárast nákazy koronavírusom, vláda napriek tomu uvoľňuje obmedzenia (30. 7. 2020)nasledujúci článok >>
Rozvoz pizze sa skončil nehodou, opitý mladík nezvládol rýchlu jazdu a narazil do stromu
<< predchádzajúci článok
Neznámy páchateľ v Bratislave poškodil luxusné Lamborghini (foto)

Z rizikových krajín prišlo za posledné týždne až 3-tisíc ľudí. Ministerstvo upozorňuje na import koronavírusu - diskusné fórum čitateľov