Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. mája 2023

Pod Malým Rozsutcom prišiel o život poľský turista, snaha horských záchranárov bola márnaHorskí záchranári v utorok popoludní zasahovali pod Malým Rozsutcom v Malej Fatre, kde pri výstupe stratil vedomie poľský turista. Oživiť sa im ho však už nepodarilo. Informovala o tomZdieľať
vrtulnik 1 676x421 30.5.2023 (SITA.sk) - Horskí záchranári v utorok popoludní zasahovali pod Malým Rozsutcom v Malej Fatre, kde pri výstupe stratil vedomie poľský turista. Oživiť sa im ho však už nepodarilo. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke.


Počas záchrannej akcie požiadali horskí záchranári o súčinnosť aj Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu, spoločne s jej lekárom vykonali rozšírenú kardiopulmonálnu resuscitáciu, ktorá však bola neúspešná.

„Následne boli na miesto letecky transportovaní ďalší dvaja záchranári HZS a telo nebohého pozemne transportovali do údolia, kde ho odovzdali privolanej pohrebnej službe a príslušníkom polície," uviedla HZS.


Zdroj: SITA.sk - Pod Malým Rozsutcom prišiel o život poľský turista, snaha horských záchranárov bola márna © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NATO pre napätú situáciu posilní mierové sily KFOR v Kosove a v rezerve bude mať ďalšiu jednotku
<< predchádzajúci článok
Prečo sa oplatí investovať do reklamného kalendára