Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. marca 2007

Podľa Bugára bude mať Csáky ťažkú úlohuDnes už bývalý líder Strany maďarskej koalície (SMK) Béla Bugár sa neobáva, že po zvolení Pála Csákyho za predsedu dôjde k radikalizácii strany. "Nemyslím, že SMK bude radikálnejšia, Csáky ...Zdieľať

BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) - Dnes už bývalý líder Strany maďarskej koalície (SMK) Béla Bugár sa neobáva, že po zvolení Pála Csákyho za predsedu dôjde k radikalizácii strany. "Nemyslím, že SMK bude radikálnejšia, Csáky vie, čo sa nosí v Európe," uviedol Bugár na tlačovej besede na adresu novozvoleného predsedu SMK. Zdôraznil, že keď niekto spomína autonómiu, neznamená to hneď radikalizáciu. "Nie je univerzita v Komárne prejavom autonómie v školstve? Neobávajte sa slova autonómia," dodal.

Podľa neho bude mať Csáky ťažkú úlohu. Bude musieť upevniť stranu aby bola jednotná.

Bugár chce vždy ostať bojovníkom za SMK. Zdôraznil však, že k tomu nepotrebuje žiadnu funkciu. Aj preto odmietol ponuku Csákyho stať sa čestným predsedom strany, alebo vybrať si ľubovoľný stranícky post. "Nehovorím, že sa teším, neskáčem od radosti. Aj mňa to trošku bolí," uviedol Bugár v súvislosti so svojim nezvolením za predsedu SMK. Podľa neho však nemožno ani po týchto voľbách hovoriť o rozkole v strane. Priznal však, že v poslednom čase cítil v SMK napätie. Jednu skupinu nespokojných tvorili podľa neho ľudia, ktorí museli po odchode SMK z vlády opustiť funkcie v štátnej správe. Druhou skupinou nespokojných sú zas neúspešní kandidáti z komunálnych a regionálnych volieb, ktorým sa zdalo, že ich vedenie strany pred voľbami málo podporovalo.

Bugár zaželal Csákymu veľa úspechov a väčšiu podporu akú cítil on sám. Je rád, že mu verilo a hlasovalo zaňho 155 delegátov. Bugár chce ostať radovým členom a tiež poslancom Národnej rady SR.

Delegáti dnešného VIII. kongresu SMK v Komárne zvolili za nového predsedu strany Pála Csákyho. Získal o 14 hlasov viac ako jeho protikandidát, doterajší predseda strany Béla Bugár. Vydaných bolo 325 hlasovacích lístkov, platných bolo 324. Pála Csákyho podporilo 169 hlasujúcich, Bugár získal podporu 155 delegátov kongresu.

SITA   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministri zahraničia zatiaľ nebudú rokovať o základniach USA
<< predchádzajúci článok
Vláda dala súhlas k presídleniu Arabov z Kirkúku