Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. apríla 2007

Predsedom SMK sa stal Pál CsákyPál Csáky sa stal predsedom Strany maďarskej koalície (SMK). Rozhodli o tom dnes delegáti VIII. kongresu SMK v Komárne. Získal o 14 hlasov viac ako jeho protikandidát, doterajší predseda strany Béla ...Zdieľať

KOMÁRNO 1. apríla (WEBNOVINY) - Pál Csáky sa stal predsedom Strany maďarskej koalície (SMK). Rozhodli o tom dnes delegáti VIII. kongresu SMK v Komárne. Získal o 14 hlasov viac ako jeho protikandidát, doterajší predseda strany Béla Bugár. Vydaných bolo 325 hlasovacích lístkov, platných bolo 324. Pála Csákyho podporilo 169 hlasujúcich, Bugár získal podporu 155 delegátov kongresu.

Zástupcom predsedu SMK sa stal József Berényi. Zároveň bude zodpovedný ako podpredseda za oblasť zahraničia. Za predsedu Republikovej rady delegáti VIII. Kongresu zvolili Ivána Farkasa. Podpredsedom sa stal ďalej predseda poslaneckého klubu Gyula Bárdos. Miklósa Duraya zvolili za podpredsedu zodpovedného za stratégiu strany. Podpredsedníčkou pre kultúru sa stala Ágnes Biró. Podpredsedom pre hospodárstvo a regionálny rozvoj sa stal Pál Farkas, pre školstvo a vzdelávanie László Szigeti, pre pôdohospodárstvo a životné prostredie László Miklós, pre sociálne veci Klára Sárközy, pre verejnú správu István Zachariaš a pre zdravotníctvo Imre Hugyivár.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na vojenský zásah v Pásme Gazy zatiaľ nenastal čas
<< predchádzajúci článok
Desaťtisíce demonštrovali za a proti Juščenkovi