Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

07. júla 2023

Pohoda 2023: Na Pohode sa predstaví viac ako 130 interpretov a skupínHudobný program na hlavnom pódiu otvorila vo štvrtok podvečer (6. 7.) ukrajinská speváčka, skladateľka a herečka Alina Pash.Zdieľať
Pohoda 2023: Na Pohode sa predstaví viac ako 130 interpretov a skupín

Letisko v Trenčíne je počas týchto dní centrom letnej hudobnej scény. Najväčší multižánrový festival Pohoda začal netradične už v stredu (5. 7.), dôvodom je prebiehajúca rekonštrukcia cesty prvej triedy medzi Drietomou a Mníchovou Lehotou, ktorá je hlavnou prístupovou trasou pre autá idúce na festival.


Hudobný program na hlavnom pódiu otvorila vo štvrtok podvečer (6. 7.) ukrajinská speváčka, skladateľka a herečka Alina Pash. Jej hudobný štýl obsahuje aj prvky R'n'B a hip-hopu a prelína ich s prvkami karpatských etník. Na svojom konte má tri vydané sólové albumy.

V trojdňovom programe sa predstaví viac ako 130 interpretov, skupín a umelcov. Organizátori Pohody otváracím koncertom ukrajinskej umelkyne prejavujú úctu a podporu v boji ukrajinského ľudu za slobodu. Rovnaký zámer s otvorením festivalu mali organizátori aj minulý rok, program na hlavnom pódiu mala otvoriť ukrajinská skupina DakhaBrakha. Kvarteto hudobníkov aj do Trenčína pricestovalo, pre pozitívny test na COVID-19 však muselo ostať v hoteli.

Alinu Pash striedala post-punková formácia z anglického Nottinghamu Sleaford Mods. Jej protagonistami sú Jason Williamson a Andrew Fearn, na scéne sú od roku 2007, vydali tucet albumov, najnovším a zároveň aj najúspešnejším je dvanásty UK Grim z marca 2023, ktorý sa v hitparáde dostal na tretiu pozíciu.

Od polnoci patrilo hlavné pódium headlinerovi prvého dňa Londýnčanovi menom Jamie xx, ktorý odohral svoj hudobný set. Pokiaľ meno tohto dídžeja a producenta bolo mnohým fanúšikom trocha známe, mali pravdu, pretože je členom indie popovej formácie The xx, ktorá koncertovala na Pohode v roku 2010.

Piatkový festivalový deň bude hlavné pódium patriť hlavne ženám, predstaví sa Jana Kirschner, jedna z najúspešnejších slovenských speváčok, ktorá prichádza na Pohodu po piatich rokoch, americká superhviezda Suzanne Vega, jedna z najvýraznejších svetových osobností folkovej scény či Caroline Polachek, americká interpretka electropopu so slovenskými koreňmi.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pohoda 2023: Oslava hudby, umenia, dobrej nálady a tolerancie začne už tento týždeň na festivale Pohoda (3. 7. 2023)
 Festival Pohoda štartuje už o pár dní. Na letisku môžete očakávať viacerá zaujímavé vychytávky. (27. 6. 2023)
 Pohoda 2023 bude dlhšia o jeden deň a prinesie viacero unikátnych umeleckých projektov (15. 5. 2023)
 Pohoda deň_FM prinesie do štúdií Slovenského rozhlasu deň plný pohody (10. 5. 2023)
 Pohoda festival prvýkrát otvorí svoje brány už v stredu (6. 4. 2023)
 Americká raperka Rico Nasty, britská pesničkárka Rozi Plain a folkové Duo Ruut z Estónska na Pohode 2023 (8. 3. 2023)
 Arca - svetoznáma hudobníčka a producentka na Pohode 2023 (23. 2. 2023)
 Ukrajinské umelkyne a umelci na Pohode 2023 – Dakh Daughters, Ragapop, UA Tribal, Kurs Valüt a Zapaska (17. 2. 2023)
 Caroline Polachek a Ben Howard - ďalšie svetové mená na Pohode 2023 (14. 2. 2023)
 Mix od nekompromisného punku, cez world music po kvalitný pop, legendy aj začínajúci umelci – to je deväť mien československej scény na Pohode 2023 (10. 2. 2023)nasledujúci článok >>
Tradičný beh býkov v Pamplone prilákal tisícky ľudí, často niekoho naberú na rohy (foto)
<< predchádzajúci článok
Začínajú sa 56. folklórne slávnosti pod Poľanou v Detve