Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

15. augusta 2018

Pohoda v kluboch s Donnym Benétom – na jeseň zopakujeme výnimočné koncerty Pohody 20186. – 10. 11. 2018, BRNO, BRATISLAVA, ZVOLEN, BANSKÁ BYSTRICA, KOŠICEZdieľať
DONNY BENÉT

Objav Pohody 2018 Donny Benét sa vracia na Slovensko. Pred 22. ročníkom nášho festivalu tohto  fenomenálneho austrálskeho showmana a hudobníka poznalo len zopár milovníkov aktuálnej lo-fi disco scény. Po festivale mu založili návštevníci Pohody oficiálny slovenský fanklub a dočkal sa (podobne ako The Chemical Brothers) aj sólo oslavnej recenzie na portáli Aktuality.sk. Podľa portálu predviedol tento stroj času romantický návrat do 80. rokov a šou, na ktorú budú účastníci koncertu spomínať ešte dlho a predovšetkým s úsmevom na tvári. Vďaka jesennej Pohode v kluboch nebudú musieť iba spomínať. Rovno z austrálskeho turné priletí tento bonviván začiatkom novembra opäť do Európy a 6. – 10. 11. 2018 sa postupne predstaví v Brne, v Bratislave, vo Zvolene, v Banskej Bystrici a v Košiciach.

 

Donny Benét zahral na Pohode 2018 hneď dvakrát. Jeho druhé vystúpenie patrí medzi rýchlostné rekordy v nahradení zrušeného koncertu. Keď sa sme krátko pred koncertom kapely Bukahara dozvedeli, že pre zranenie speváka nevystúpia, voľba padla okamžite na Donnyho, ktorý v piatok večer v Európe prinútil tancovať aj členov bezpečnostnej služby. V sobotu svojou nákazlivou one-man-show strhol Ornage stage a potom sme už len dostávali oslavné reakcie na tohto výnimočného muzikanta a čarovného chlapíka.

 

Kto je Donny Benét? Hudobný cestovateľ v časopriestore, nenapodobiteľný imitátor, multiinštrumentalista a podľa theaureview.com aj najsexi muž hudobného priemyslu. Plnofúz, cyklámenové sako, tyrkysové šortky, to najlepšie zo zvukových bánk 80. rokov, slapujúca basa, „sexi-sax“, bicie automaty, pôžitkárske piesne a atmosféra nočného klubu na pláži, do ktorého prišiel vyšetrovať ďalšiu vraždu Matlock. Donnyho k hudbe priviedol otec, výborný akordeonista, basgitarista a milovník talianskeho disca. S programom piesní Toma Jonesa a najväčších disco hitov pôsobil chvíľu v Las Vegas. Po návrate do rodnej Austrálie prerazil v roku 2011 s albumom Do not Hold Back. Vďaka nahrávke si získal uznanie kritikov a renomé „nonšalantného princa zo second handu". Nasledoval album Electric Love  a v roku 2014 vydal album Weekend at Donny’s, ktorý pozostáva z fantastických kolaborácií. V apríli vydal na Dot Dash / Remote Control očakávaný album The Don. Nájdete na ňom hity s neopozerateľnými videoklipmi ako „Working Out“, „Snatorini“ či „Konichiwa“

Jeho piesne sú tematicky (po vzore hudby 80-tych rokov) preexponovane zamerané na sexualitu. Nikto to nevie povedať ako Donny: „I’m in the big apple/why don’t you come on and/take a bite“. Alebo ako spieva Isabella Manfredi v jeho piesni Endless „Take off your clothes I wanna look at you". Donny Benét ponúka špičkovú tanečnú hudbu s virtuóznymi basgitarovými a klávesovými partmi a neuveriteľným citom pre zvukovú farebnosť. Ide len o zdanlivé Déjà vu, no v skutočnosti tento muzikálny objaviteľ prináša nespočetné množstvo originálnych hudobných nápadov. Navyše, nikto neovláda klávesový Pitch wheel tak ako on. Sme veľmi radi, že pár mesiacov po slovenskej premiére na Pohode 2018 predvedie svoj miami-vice soundtrack a „magnumovský“ šarm aj v rámci jesennej Pohody v kluboch.

 

Predpredaj od septembra 2018 na www.pohodafestival.sk/sk/listky

 

 

6. 11. Brno – Donny Benét & krst albumu Čáry Života

7. 11. Bratislava – Pohoda v kluboch s Donnym Benétom

8. 11. Zvolen – Donny Benét (ako súčasť festivalu Víkend atraktívneho divadla)

9. 11. Banská Bystrica – Pohoda v kluboch s Donnym Benétom

10. 11. Košice – Pohoda v kluboch s Donnym Benétom


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 LEGENDÁRNY RODRIGUEZ V STAREJ TRŽNICI (15. 8. 2018)
 Festival Pohoda dostal 5 hviezdičiek z 5 od britského denníka The Independent (23. 7. 2018)
 Rodriguez sa v nedeľu z polcesty na letisko vrátil na Pohodu (9. 7. 2018)
 POHODA 2018: Organizátori ďakujú za najsilnejší ročník Pohody (9. 7. 2018)
 POHODA 2018: Kaščákovi venovali punkové veteránky aj pesničku Panenství (8. 7. 2018)
 Na Pohode sa predstavila aj Jana Kirschner s projektom Komorne (8. 7. 2018)
 Splnený sen organizátorov aj fanúšikov na Pohode:Vystúpil S. Rodriguez (8. 7. 2018)
 Pussy Riot na Pohode upozornili na zásahy vlády do umenia (7. 7. 2018)
 Hedlajneroví profesionáli mali na Pohode silnú podporu druhého sledu (7. 7. 2018)
 Na Pohode vystúpili skúsení Longital aj ambiciózni Akustika (7. 7. 2018)nasledujúci článok >>
Bojíte sa kliešťov? Slovenskí vedci vyvinuli protikliešťové ponožky
<< predchádzajúci článok
LEGENDÁRNY RODRIGUEZ V STAREJ TRŽNICI

Pohoda v kluboch s Donnym Benétom – na jeseň zopakujeme výnimočné koncerty Pohody 2018 - diskusné fórum čitateľov