Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. novembra 2017

Polícia preveruje dokumenty uniknuté v kauze Paradise PapersIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván
 
Bratislava 14. novembra (TASR) – Slovenská polícia preveruje informácie zverejnené v kauze Paradise Papers. Ide o zoznam finančných dokumentov o osobách a podnikoch investujúcich svoj majetok v tzv. daňových rajoch. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.


„Môžeme potvrdiť, že v predmetnej veci je založený operatívny spis. Vzhľadom na prebiehajúce operatívne preverovanie nebudeme poskytovať k veci žiadne bližšie informácie,“ povedal Wäldl pre TASR.

České centrum pre investigatívnu žurnalistiku (ČCIŽ) začiatkom tohto mesiaca informovalo, že v rozsiahlej databáze nedávno uniknutých finančných dokumentov sú aj také, ktoré sa týkajú priamo Slovákov. "V práve aktuálnom úniku informácií je i približne 3500 dokumentov, ktoré sa týkajú Slovenska," uviedla vtedy Pavla Holcová z Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku.

Doplnila, že ide o firmy aj jednotlivcov a dokumenty sa vzťahujú na časové obdobie od 90. rokov 20. storočia do roku 2016.

Novú rozsiahlu databázu uniknutých finančných dokumentov označovaných ako Paradise Papers, ktorá poskytuje dôkazy o nezverejňovaných investíciách veľkých nadnárodných spoločností, ale i významných politikov v tzv. daňových rajoch, zverejnilo Medzinárodné konzorcium pre investigatívnu žurnalistiku (ICIJ).

Databáza obsahuje zhruba 13,4 milióna dokumentov, z ktorých väčšina je od jednej firmy pôsobiacej v prostredí offshore spoločností.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 P. Kažimír: Kauzy ako Paradise Papers sú hanbou pre našu civilizáciu (7. 11. 2017)
 Paradise Papers: V dokumentoch z daňových rajov je aj spevák Bono z U2 (7. 11. 2017)
 PARADISE PAPERS: V úniku informácií je 3500 dokumentov o Slovákoch (7. 11. 2017)nasledujúci článok >>
Zisk koncernu RWE za prvých 9 mesiacov dosiahol 2,2 mild. eur
<< predchádzajúci článok
Detský folklórny súbor železničiarov Zornička má 50 rokov

Polícia preveruje dokumenty uniknuté v kauze Paradise Papers - diskusné fórum čitateľov