Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. decembra 2020

Polícia sa zamerala na kontroly dodržiavania opatrení v reštauráciách a fitness centrách, zistili 26 porušeníPolicajti počas uplynulých dní skontrolovali v 1 200 reštauráciách a 42Zdieľať
gettyimages 1221213487 min 676x451 11.12.2020  - Policajti počas uplynulých dní skontrolovali v 1 200 reštauráciách a 42 fitness centrách dodržiavanie opatrení v boji s pandémiou ochorenia COVID-19. Porušenia zistili v 26 prípadoch, ktoré následne oznámili na regionálne úrady verejného zdravotníctva.


Najviac porušení zistili v Banskobystrickom kraji (10) a Nitrianskom kraji (6), v Prešovskom kraji (5), po dve porušenia v Trnavskom a Žilinskom kraji a jedno v Trenčianskom kraji. V Bratislavskom a Košickom kraji nezaznamenala polícia žiadne porušenia. V tlačovej správe o tom informovala riaditeľka tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra Barbara Túrosová.

Pokuty, ktoré sú oprávnené ukladať príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva, sú niekoľkonásobne vyššie ako sankcie ukladané políciou. Preto opätovne apelujeme na verejnosť, aby dodržiavala všetky opatrenia, a to nielen pod hrozbou sankcií, ale predovšetkým v záujme života a zdravia,“ zdôraznila polícia s tým, že podobné kontroly budú pokračovať aj naďalej.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia sa zamerala na kontroly dodržiavania opatrení v reštauráciách a fitness centrách, zistili 26 porušení © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pandemická komisia navrhuje sprísňovanie opatrení a zákaz vychádzania pre zhoršujúcu sa situáciu na Slovensku.
<< predchádzajúci článok
Na východe Slovenska vyčíňajú podvodníci, poľahky získajú údaje k vašim účtom