Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. augusta 2020

Poľský horolezec zahynul vo Vysokých Tatrách, záchranári mu už nedokázali pomôcťTragicky sa skončil sobotňajší výstup poľského horolezca vo Vysokých Tatrách. Ako informuje Horská záchranná služba (HZS) na ...Zdieľať
d000679 676x449 1.8.2020 - Tragicky sa skončil sobotňajší výstup poľského horolezca vo Vysokých Tatrách. Ako informuje Horská záchranná služba (HZS) na svojej oficiálne internetovej stránke, v dopoludňajších hodinách oznámil poľský horolezec HZS cez poľský TOPR výpadok 32-ročného spolulezca z Dupkeho lávky vo Vysokých Tatrách.


Okamžite po nahlásení udalosti bola o súčinnosť požiadaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej služby z Poradu, ktorá na heliporte v Starom Smokovci vyzdvihla dvoch horských záchranárov.

Po prílete na miesto už poľskému horolezcovi záchranári pomôcť nedokázali. Muž po približne 100-metrovom páde skalnou stenou utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Druhý Poliak zostúpil do príchodu záchranárov na miesto nehody. Telo nebohého odovzdali v Starom Smokovci príslušníkom polície.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poľský horolezec zahynul vo Vysokých Tatrách, záchranári mu už nedokázali pomôcť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Demonštranti sa zišli v Berlíne, aby protestovali proti obmedzeniam počas pandémie
<< predchádzajúci článok
Kúpanie v prírodných nádržiach má ďalšiu obeť, v Turnianskom rybníku sa utopil muž z Maďarska

Poľský horolezec zahynul vo Vysokých Tatrách, záchranári mu už nedokázali pomôcť - diskusné fórum čitateľov